kubek na książkach
Zestaw książek

Najciekawsze premiery tygodnia

W pierwszym zestawieniu lipca, nasz tekst najciekawsze premiery zdominowała literatura piękna. Trzeba jednak przyznać, że nie ma wśród nich tematów i autorów popularnych, raczej nazwalibyśmy je kontrowersyjnymi. Nie zmienia to jednak faktu, że naszym zdaniem są one bardzo ciekawe! Planujecie przeczytać którąś z poniższych pozycji?


okładka książki "Dom" Emma Becker
Książka Emma Becker – „Dom”

„Dom”

Emma Becker

Książka, która już samą okładką daje wiele do myślenia. Albo jak wolicie: nasuwa nam od razu z jaką tematyką będziemy mieli do czynienia. Na pewno nie będzie to temat łatwy. Musimy dodać jeszcze do tego historię autorki. Emma Becker bowiem zrobiła coś, co niektórym pewnie nie zmieści się w głowie: zdobywała materiały do swojej pozycji podczas dwuletniej pracy w berlińskim burdelu.

„Dom” był nominowany do kilku prestiżowych nagród, w tym do Prix Renaudot czy Prix de Flore, ale to co autorce udało się najlepiej, to ukazanie prawdziwego oblicza prostytutek, miejsca ich pracy i klientów. Wydaje nam się, że jest to trudna lektura, ale „Domem” otwieramy naszą listę najciekawsze premiery tego tygodnia.


okładka książki "Skóra" Liam Brown
Książka Liam Brown – „Skóra”

„Skóra”

Liam Brown

Kojarzycie serial „Black Mirror”? A może jeszcze czytaliście taką książkę jak „Wyborny trup”? „Skóra” bowiem to dystopijny thriller naszych czasów. Brown napisał swoją pozycję w 2019 roku, ale wydarzenia w niej opisane bardzo przypominają obecną rzeczywistość. Na świecie wybuchła bowiem epidemia, która powoduje szybką i bolesną śmierć. Według naukowców wirus do tego stopnia osłabia odporność, że zagrożeniem są najmniejsze drobinki ludzkiej skóry.

Co zatem jest najlepszym antidotum? Całkowita izolacja. Jak opisany świat na nią zareagował? Czy podobnie jak ten nasz? Czy ludzie potrafili się zbuntować i przede wszystkim: czy problem ze szczepionkami był analogiczny do tego z rzeczywistości? Z zestawienia, które nazwaliśmy najciekawsze premiery tego tygodnia, „Skóra” zapowiada się chyba najciekawiej.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zaciekawi cię „Ślad”.

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *