otwarta książka kubek z kawą

Najciekawsze premiery tygodnia

Prezentujemy dzisiaj pierwszą część serii najciekawsze premiery obecnego tygodnia. Dlaczego wspominamy o cyklu? Bo nowości jest tyle, że podzieliliśmy je na kilka oddzielnych tekstów. Dzisiaj na pierwszy ogień idą kryminały!


okładka książki "Wybaczam ci" Remigiusz Mróz
Książka Remigiusz Mróz – “Wybaczam ci”

“Wybaczam ci”

Remigiusz Mróz

Tego autora chyba w ogóle nie trzeba przedstawiać. Remigiusz Mróz, czyli obecnie chyba najbardziej znany polski pisarz, przedstawia w lipcu swoją nową książkę. “Wybaczam ci” to nowa historia, która odsłania mroczne tajemnice, jakie mogą trawić każdą rodzinę. Przecież każdy z nas ma jakieś sekrety, gorzej jak zaczną one wychodzić na wierzch. Mróz proponuje nam motyw dosyć znany: mąż, który prawdopodobnie zdradził żonę, ta wkrótce się o tym dowiaduje, a kochanka… popełnia samobójstwo.

Brzmi nieźle, prawda? Dlatego książka otwiera nasze zestawienie najciekawsze premiery tygodnia.


okładka książki "Znaleziona" Gytha Lodge
Książka Gytha Lodge – “Znaleziona”

“Znaleziona”

Gytha Lodge

“Znaleziona” to pierwsza książka tej autorki, w dodatku otwiera ona cykl o detektywie Jonahu Sheensie. Sama fabuła jest prosta: grupa przyjaciół przed laty wyjechała do lasu na kemping, następnie dnia jedna z dziewczyn ginie, śledztwo utyka w martwym punkcie, a po 30 latach znajduje się ciało. Kto mógł ją zabić?

Przypomina nam to trochę książkę “W głębi lasu” Harlana Cobena i jeśli rzeczywiście poziom jest podobny, to będziemy bardzo zadowoleni. Nam pozycja amerykańskiego pisarza bardzo przypadła do gustu.


okładka książki "Oszustka" Janelle Brown
Książka Janelle Brown – “Oszustka”

“Oszustka”

Janelle Brown

Już sam opis tej książki szokuje. “Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje?”.

Dlaczego tak niewinny tekst nas zastanawia? Z tego powodu, że ostatnio przeczytaliśmy “Rok 1984” Orwella i wizja totalnej inwigilacji, przypominamy, że nakreślony w 1949 roku, obecnie staje się niezwykle realna. A “Oszustka” to thriller doby obecnego Internetu, bo główna bohaterka chce okraść wielką gwiazdę Instagrama, ale nie zdaje sobie sprawy, że sama padła ofiarą podstępu.

Może przesadziliśmy z tym połączeniem “Oszustki” z Orwellem, ale nas książka Janelle Brown, ponoć najlepsza w jej dorobku, bardzo ciekawi. Dlatego dodaliśmy ją do zestawienia najciekawsze premiery tygodnia.


okładka książki "Półmorderca" Haakan Nesser
Książka Haakan Nesser – “Półmorderca”
“Półmorderca”

Haakan Nesser

Jeden z najlepszych i najbardziej znanych szwedzkich pisarzy wraca na polski rynek z najnowszą pozycją. Haakan Nesser przygotował “Półmordercę” – historię Adalberta. 43-letniego byłego skazańca, którego po latach dopadła przeszłość. A skoro tak, to mężczyzna zrobi wszystko, aby dojść do prawdy. Musi tylko poprosić o pomoc ludzi, których nie lubi…

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *