kubek na książkach
Zestaw książek

Najciekawsze premiery tygodnia

Kontynuujemy nasza serię najciekawsze premiery lipca. Tym razem przygotowaliśmy powieści współczesne, w których naprawdę można wybierać.

Książka Victoria Hislop “Pewnej sierpniowej nocy”

“Pewnej sierpniowej nocy”

Victoria Hislop

Przed nami premiera kolejnej perełki od Wydawnictwa Albatros. Wydania książek od warszawskiej firmy należą do najładniejszych na rynku wydawniczym. Tak jest również i tym razem. “Pewnej sierpniowej nocy” to subtelna i poruszająca powieść o tragedii i nadziei. W latach 50. zeszłego wieku na wyspie Spinalonga w brutalny sposób zostaje zlikwidowana kolonia trędowatych. Dwie bliskie sobie rodziny rozdzielą się już na zawsze. Jak na nowo obudzić życie w miejscu naznaczonym piętnem choroby, ludzką tragedią i skandalem? Jak zbudować przyszłość na gruzach przeszłości?

Powieść zachwyci miłośniczki sag rodzinnych i twórczości Lucindy Riley. My nie możemy się już doczekać lektury! Naszym zdaniem ta książka to czołówka zestawienia najciekawsze premiery lipca!

***

Książka Max Czornych “Sanatorium zagłada”

“Sanatorium zagłada”

Max Czornyj

Książka „Sanatorium Zagłada” opowiada historię Lwa Wilcka – potomka prastarego rodu, wychowywanego w całkowitym odosobnieniu i przeświadczeniu, że wciąż trwa belle époque. Aresztowany przez Niemców i umieszczony w Zakładzie dla Umysłowo i Nerwowo Chorych w Kobierzynie odkrywa, że wszystko w co wierzył stanowiło jedynie wytwór jego wyobraźni.

„Sanatorium Zagłada” nie jest powieścią grozy, ani thrillerem (a w tym gatunku Max Czornyj odnajduje się najlepiej), to nie da się ukryć, że historia zapisana na jej kartach przeraża oraz trzyma naszą psychikę w napięciu. Najnowsza lektura to trzecia już odsłona obyczajowa polskiego pisarza. Powieść inspirowana jest prawdziwą historią i choć jest to tylko namiastka rzeczywistości, to warto sięgnąć po tę pozycji z gatunku literatury pięknej.

***

Książka Jennifer Robson “Suknia”

“Suknia”

Jennifer Robson

Jesteście fanami serialu “The Crown”? W takim razie książka autorstwa Jennifer Robson powinna przypaść Wam do gustu. Książka ta opisuje historię powstania jednej z najsłynniejszych sukni XX wieku – tej, którą w dniu ślubu miała na sobie królowa Elżbieta II.

Powieść Jennifer Robson toczy się w dwóch perspektywach czasowych. W Londynie w roku 1947, gdzie poznajemy tę opowieść z perspektywy Ann i Miriam oraz w Toronto w 2016 roku, kiedy to Heather po śmierci babci dostaje pudełko ze swoim imieniem, a w nim wyhaftowane kwiaty.

“Suknia” to też opowieść o ciężkiej pracy, odradzaniu się po wojnie, traumie tamtych wydarzeń, a także historie zwykłych osób, które stały się członkami rodziny królewskiej. Nawiasem mówiąc, to kolejna książka, która przyciąga pięknym wydaniem.

***

Książka Sylwia Skuza “Tylko nie Podlasie”
“Tylko nie Podlasie”

Sylwia Skuza

Mazurski śledczy, Gromosław Sidorowicz, powraca z nową sprawą!

Powieść Sylwii Skuzy zaskakuje od samego początku. Bowiem akcja rozpoczyna się w zupełnie innym miejscu, niż wskazuje na to tytuł książki. Wydarzenia mają swój początek w Wenecji, ale to Podlasie jest prawdziwym sercem tej historii. Lecz nie tylko ta lokalizacja, która jest nam bliska, sprawiła, że powyższą lekturę zdecydowaliśmy się Wam polecić.

„Tylko nie Podlasie” to druga część serii o komisarzu Gromosławie. Tym razem jego zadaniem będzie odnalezienie śladów po zaginionych w 1946 roku mężczyznach, którzy pochodzili z okolic Dubicz Cerkiewnych. Nie zabraknie dobrej kryminalnej intrygi, sensacyjnych wydarzeń i elementów thrillera.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Demon i mroczna toń”

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *