kubek na książkach
Zestaw książek

Najciekawsze premiery tygodnia

W kolejnym tygodnia mamy dla Was najciekawsze premiery tygodnia. Od razu uprzedzamy, że dobrych pozycji jest tak dużo, iż podzielimy te teksty na kilka i będą u nas pojawiać się przez kilka najbliższych dni. Dzisiaj dominuje Wydawnictwo Albatros!


okładka książki "Demon i mroczna toń" Stuart Turton
Książka Stuart Turton – „Demon i mroczna toń”

„Demon i mroczna toń”

Stuart Turton

Jeśli w ogóle rozpatrujemy najciekawsze premiery tygodnia, to musieliśmy zacząć od Wydawnictwa Albatros. Sporo książek zostało wydanych w dniach od 22 do 28 marca. W tym „Demon i mroczna toń”, czyli najnowsza pozycja od Stuarta Turtona.

Z czego możemy pamiętać tego autora? Przede wszystkim z tytułu „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”, który został u nas tak pozytywnie odebrany w 2019 roku. O czym jest najnowsza powieść? Według wydawcy jest propozycja w stylu opowieści o Sherlocku Holmesie! Na środku można dochodzi do morderstwa, w tle mamy tajemniczego demona, który być może nawet nie istnieje…


okładka książki "Trzydziestka" Tomasz
Książka Tomasz Żak – „Trzydziestka”

„Trzydziestka”

Tomasz Żak

Jeśli debiutować na rynku, to właśnie tak. Nie bez powodu najciekawsze premiery tego tygodnia rozpoczynamy od tej lektury. Czytaliśmy wypowiedzi recenzentów, którzy są już po lekturze tej książki i znaleźliśmy żadnej negatywnej opinii. Wiadomo, że to kryminał i pewne stałe cechy dla tego gatunku są tutaj zawarte. Najmocniejszym punktem tej pozycji jest jednak przedstawienie realiów panujących w malutkich miejscowościach.


okładka książki "Miłość i wojna" Max Czornyj
Książka Max Czornyj – „Miłość i wojna”

„Miłość i wojna”

Max Czornyj

O tym autorze w ostatnim czasie było głośno, chodzi nam oczywiście o Wojciecha Chmielarza i jego porównanie do Chrisa Cartera. Polak ten pojedynek wygrał, tytuł „Miłość i wojna” nie był jednak brany pod uwagę. O czym jest zatem najnowsza książka tego autora? Fani „Ziemi obiecanej” powinni być zadowoleni, bo akcja dzieje się w Łodzi.

Tytuł książki nie jest jakiś odkrywczy, bo bardzo dobrze sugeruje o czym będzie książka. Mianowicie o potędze uczucia, które zostanie wystawione na próbę przez wojenną zawieruchę lat 1939-1945.


okładka książki "Do ostatniej kropli krwi" Graham Masterton
Książka Graham Masterton – „Do ostatniej kropli krwi”
„Do ostatniej kropli krwi”

Graham Masterton

Myślę, że czytelnicy tego bloga doskonale znają Grahama Mastertona i jego postać Katie Maguire. Policjantka z Irlandii jest uczciwa, niezłomna, charakterna i jeszcze z poczuciem misji i odpowiedzialności. Z czym przyjdzie jej się teraz zmierzyć? Z dwoma wojującymi ze sobą gangami oraz śmiercią sędziego z Cork. Notabene byłego kochanka pani komisarz. Prawda, że już w tym momencie zrobiło się ciekawie?


okładka książki "Klara i słońce" Kazuo Ishiguro
Książka Kazuo Ishiguro – „Klara i słońce”
„Klara i słońce”

Kazuo Ishiguro

Na koniec pierwszej części najciekawszych premier tego tygodnia Kazuo Ishiguro, czyli laureat literackiej Nagrody Nobla. W swojej książce przedstawia świat, być może na co dzień nam odległy, ale przecież jakże realny. Mianowicie środowisko sztucznej inteligencji. Chociaż jest to futurystyczna opowieść, to traktuje o zupełnie ludzkich uczuciach.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama!

Jeśli zainteresował cię artykuł, może spodoba ci się również „Reset. Świat na nowo”.

Zostaw po sobie ocenę!
Moje recenzje
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.