kubek na książkach
Zestaw książek

Najciekawsze premiery tygodnia

W kolejnym tygodnia mamy dla Was najciekawsze premiery tygodnia. Od razu uprzedzamy, że dobrych pozycji jest tak dużo, iż podzielimy te teksty na kilka i będą u nas pojawiać się przez kilka najbliższych dni. Dzisiaj dominuje Wydawnictwo Albatros!


okładka książki "Demon i mroczna toń" Stuart Turton
Książka Stuart Turton – „Demon i mroczna toń”

„Demon i mroczna toń”

Stuart Turton

Jeśli w ogóle rozpatrujemy najciekawsze premiery tygodnia, to musieliśmy zacząć od Wydawnictwa Albatros. Sporo książek zostało wydanych w dniach od 22 do 28 marca. W tym „Demon i mroczna toń”, czyli najnowsza pozycja od Stuarta Turtona.

Z czego możemy pamiętać tego autora? Przede wszystkim z tytułu „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle”, który został u nas tak pozytywnie odebrany w 2019 roku. O czym jest najnowsza powieść? Według wydawcy jest propozycja w stylu opowieści o Sherlocku Holmesie! Na środku można dochodzi do morderstwa, w tle mamy tajemniczego demona, który być może nawet nie istnieje…


okładka książki "Trzydziestka" Tomasz
Książka Tomasz Żak – „Trzydziestka”

„Trzydziestka”

Tomasz Żak

Jeśli debiutować na rynku, to właśnie tak. Nie bez powodu najciekawsze premiery tego tygodnia rozpoczynamy od tej lektury. Czytaliśmy wypowiedzi recenzentów, którzy są już po lekturze tej książki i znaleźliśmy żadnej negatywnej opinii. Wiadomo, że to kryminał i pewne stałe cechy dla tego gatunku są tutaj zawarte. Najmocniejszym punktem tej pozycji jest jednak przedstawienie realiów panujących w malutkich miejscowościach.


okładka książki "Miłość i wojna" Max Czornyj
Książka Max Czornyj – „Miłość i wojna”

„Miłość i wojna”

Max Czornyj

O tym autorze w ostatnim czasie było głośno, chodzi nam oczywiście o Wojciecha Chmielarza i jego porównanie do Chrisa Cartera. Polak ten pojedynek wygrał, tytuł „Miłość i wojna” nie był jednak brany pod uwagę. O czym jest zatem najnowsza książka tego autora? Fani „Ziemi obiecanej” powinni być zadowoleni, bo akcja dzieje się w Łodzi.

Tytuł książki nie jest jakiś odkrywczy, bo bardzo dobrze sugeruje o czym będzie książka. Mianowicie o potędze uczucia, które zostanie wystawione na próbę przez wojenną zawieruchę lat 1939-1945.


okładka książki "Do ostatniej kropli krwi" Graham Masterton
Książka Graham Masterton – „Do ostatniej kropli krwi”
„Do ostatniej kropli krwi”

Graham Masterton

Myślę, że czytelnicy tego bloga doskonale znają Grahama Mastertona i jego postać Katie Maguire. Policjantka z Irlandii jest uczciwa, niezłomna, charakterna i jeszcze z poczuciem misji i odpowiedzialności. Z czym przyjdzie jej się teraz zmierzyć? Z dwoma wojującymi ze sobą gangami oraz śmiercią sędziego z Cork. Notabene byłego kochanka pani komisarz. Prawda, że już w tym momencie zrobiło się ciekawie?


okładka książki "Klara i słońce" Kazuo Ishiguro
Książka Kazuo Ishiguro – „Klara i słońce”
„Klara i słońce”

Kazuo Ishiguro

Na koniec pierwszej części najciekawszych premier tego tygodnia Kazuo Ishiguro, czyli laureat literackiej Nagrody Nobla. W swojej książce przedstawia świat, być może na co dzień nam odległy, ale przecież jakże realny. Mianowicie środowisko sztucznej inteligencji. Chociaż jest to futurystyczna opowieść, to traktuje o zupełnie ludzkich uczuciach.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama!

Jeśli zainteresował cię artykuł, może spodoba ci się również „Reset. Świat na nowo”.

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *