otwarta książka
Książka

Najciekawsze premiery tygodnia

Kontynuujemy nasz przegląd nowości wydawniczych, jakie tytuły uznaliśmy za najciekawsze premiery? Tym razem pomieszaliśmy kryminały z literaturą faktu oraz powieścią historyczną.


okładka książki "Nabór" Vincent V. Severski
Książka Vincent V. Severski – „Nabór”

„Nabór”

Vincent V. Severski

Cieszymy się, że najciekawsze premiery tego tygodnia, a właściwie drugą część zestawienia, otwiera nowa powieść Severskiego. Były oficer polskiego wywiadu przed kilku laty napisał już słynną serię „Nielegalni”, tym razem „Nabór” zamyka cykl znany z takich powieści jak „Zamęt” i „Odwet”.

Severski przyzwyczaił nas, że tematy związane z polityką, szpiegowaniem, grą wywiadów mogą być równie atrakcyjne i wciągające jak typowy procedural. I z nastawieniem na efekt wow trzeba usiąść właśnie do „Naboru”.


okładka książki "Szkarłatna łuna" Maria Paszyńska
Książka Maria Paszyńska – „Szkarłatna łuna”

„Szkarłatna łuna”

Maria Paszyńska

Lubicie powieści historyczne? My bardzo, bez względu na to, czy głównym wątkiem jest kryminał, walka wywiadów lub obyczajówka. „Szkarłatna łuna” to trzecia część cyklu „Wiatr ze wschodu”. Tutaj akurat mamy uczucie w połączeniu z czasami po upadku rewolucji bolszewickiej.

Według zapowiedzi, właśnie w tej części Stalin ma dojść do władzy i „Szkarłatna łuna” to przedstawia. A najważniejsza będzie miłość głównych bohaterów, którzy ponownie zostaną wplątani w dziejową zawieruchę.


okładka książki "Czas na śmierć" Sarah A. Denzil
Książka Sarah A. Denzil – „Czas na śmierć”

„Czas na śmierć”

Sarah A. Denzil

W najciekawszych premierach tego tygodnia nie mogło zabraknąć zakończenia historii Isabel Fielding, która ucieka z więzienia. Czy Leah, która jest największą obsesją bohaterki, uda się zachować życie?

„Czas na śmierć” to książka brutalna niczym kryminały Chrisa Cartera, ale podobno również bardzo dobrze napisana. Z tego co czytaliśmy, najlepszy tytuł z tej serii.


okładka książki "Ostatni trop" Mark Bowden
Książka Mark Bowden – „Ostatni trop”
„Ostatni trop”

Mark Bowden

Jeżeli chodzi o najciekawsze premiery tygodnia, jedna z najciekawszych historii. Nie ma chyba nic gorszego od utraty własnych dzieci, a tragedie związane z najmłodszymi zawsze mrożą krew w żyłach. I tak też było ze zniknięciem sióstr Lyon w kwietniu 1975 roku. Ich sprawę udało się rozwikłać dopiero po 30 latach, a „Ostatni trop” opisuje tamto śledztwo.


okładka książki "Czarny Lampart, Czerwony Wilk" Marlon James
Książka Marlon James – „Czarny Lampart, Czerwony Wilk”
„Czarny Lampart, Czerwony Wilk”

Marlon James

Tym razem najciekawsze premiery tego tygodnia kończymy zestawieniem autora dobrze nam znanego. James zawsze pisał trudne książki, mocno osadzone w afrykańskim klimacie i teraz pokusił się o coś z gatunku science-fiction. Naturalnie będzie tutaj sporo regionalnych zawierzeń, historii i mitologii, będzie dużo brutalności, jak również odniesień do współczesności, ale przede wszystkim będzie wzruszająco.

Zapraszamy na naszego Facebooka i Instagrama!

Jeśli zainteresował cię ten artykuł, może zainteresuje cię również „Ukochane równanie profesora”

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *