otwarta książka kubek z kawą
Książka

Najciekawsze premiery tygodnia

Przygotowaliśmy kolejne najciekawsze premiery tygodnia, ale na wstępie uprzedzamy, że w środku miesiąca obrodziły w interesujące wydania. Dzisiejsze zestawienie zdominowały kryminały z Wydawnictwa Albatros.


okładka książki "Kukły" Maciej Siembieda
Książka Maciej Siembieda – „Kukły”

„Kukły”

Maciej Siembieda

Najciekawsze premiery obecnego tygodnia musieliśmy rozpocząć od najnowszej pozycji Macieja Siembiedy. Dlaczego? Z tego względu, że chociaż jeszcze nie czytaliśmy serii o prokuratorze Jakubie Kani, to słyszeliśmy o nim same znakomite recenzje! Bo jeśli recenzenci piszą o autorze, że nie ma w Polsce drugiego takiego pióra. I jeszcze, iż nie ma w naszym kraju drugiego pisarza z taką wiedzą i umiejętnością łączenia fikcji z faktami… To nie pozostaje nic innego jak brać i czytać!

Jakie trudności tym razem spotkają pracownika Instytutu Pamięci Narodowej? Prokurator Kania dostaje zlecenie rozwikłania zagadki pożaru, który jeszcze przed wybuchem II Wojny światowej strawił jedną z najwspanialszych magnackich rezydencji na Śląsku.


okładka książki "Terapeutka" B. A. Paris
Książka B. A. Paris – „Terapeutka”

Terapeutka

B. A. Paris

W ostatnim czasie jedna z najlepiej sprzedających się książek na naszym rynku. Autorka podbiła serca polskich czytelników pozycjami „Za zamkniętymi drzwiami” oraz „Na skraju załamania”. Tym razem Brytyjka serwuje nam thriller psychologiczny, której akcja dzieje się na ekskluzywnym, zamkniętym osiedlu.

Alice i Leo wprowadzają się do świeżo wyremontowanego domu, który uważają za ich wymarzone gniazdko. Czy rzeczywiście od teraz czeka ich wyłącznie sielskie życie? Z każdym kolejnym dniem, poznanym nowym sąsiadem odkrywają prawdę o przeszłości tego miejsca…


okładka książki "Gambit zabójcy" Tony Kent
Książka Tony Kent – „Gambit zabójcy”

Gambit zabójcy

Tony Kent

Książka przez wydawcę zapowiadana jako połączenie twórczości Roberta Ludluma, Johna le Carre’a i Lee Childa. Czego zatem trzeba się spodziewać? Wartkiej akcji, od której nie sposób będzie się oderwać. Do tego wejścia za kulisy obecnych tajnych służb oraz głównego bohatera, który niczym Jack Reacher będzie ze swoją siłą, determinacją, umiejętnościami oraz kodeksem honorowym ratował świat.

Najciekawsze premiery tygodnia musieliśmy zaopatrzyć w „Gambit zabójcy”, a sami mocno zacieramy ręce przed lekturą.


okładka książki "Strażnik" Lee Child i Andrew Child
Książka Lee Child i Andrew Child – „Strażnik”
Strażnik

Lee Child i Andrew Child

A skoro wywołaliśmy już do tablicy Jacka Reachera i Lee Childa, to w środę premierę miała najnowsza książka duetu dwóch braci. Tym razem jeden z naszych ulubionych bohaterów staje się świadkiem próby porwania. Wspomnieliśmy już wcześniej o kodeksie honorowym byłego żandarma? No właśnie, i tym razem zatem Reacher spróbuje uratować świat.

Musimy przyznać, że nas ta pozycja od razu zaciekawiła. Ale my już tak mamy, bo czytaliśmy kilka książek Childa i nigdy się nie zawiedliśmy. Jak będzie tym razem?


okładka książki "Niewinny" Harlan Coben
Książka Harlan Coben – „Niewinny”
Niewinny

Harlan Coben

Nie jest to pierwsze wydanie tej książki, bo amerykański autor napisał ją w 2005 roku, a tylko w Polsce była wznawiana już kilkukrotnie. Okładka pokazuje nam główną przyczynę kolejnego druku „Niewinnego”. 30 kwietnia platforma Netflix wyda serial na podstawie tej książki. Jeśli zatem podobnie jak my nie czytaliście tej historii, to warto zgłębić temat jeszcze przed siadaniem przed telewizory.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresują cię również „Nieznajomi„.

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

1 Comment

  • Jedną z ciekawszych premier, z jakimi miałam ostatnio do czynienia, jest książka „Wszyscy pragniemy miłości”. Zdecydowanie warta uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *