Prawdziwa historia miłości

Alain de Botton napisał książkę, w której pokazuje w jaki sposób przedstawia się miłość do drugiego człowieka. „Prawdziwa historia miłości” opakowana jest w opowieść, ale równie dobrze może być poradnikiem, dla każdego z nas, nieważne czy jesteśmy już w związku, czy rozglądamy się za drugą połówką.

Materiał powstał dzięki współpracy z księgarnią selkar.pl.

Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? W książce mamy Kirsten oraz Rabiha – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik jest z tą parą na dobre i na złe, od pierwszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochania oraz biegu późniejszego życia.

Nie mogę wyjść z podziwu, że czytając tę lekturę, miałem przed sobą nie opowieść, ale bardziej poradnik. Naturalnie, autor nie przedstawia tego wprost, ale od razu można wyczuć, że za pozornie zwykłą historią kryje się coś jeszcze. „Ta książka jest jak poradnik o związkach i randkowaniu przebrany za powieść”, możemy przeczytać na odwrocie pozycji. Alain de Botton zna się na rzeczy, a my mamy tę możliwość z tego korzystać. Bo bycie z drugą osobą to częste kompromisy, walka z samym sobą, ale przede wszystkim umiejętność wybaczania błędów sobie nawzajem.

Nie mogę pominąć faktu, że ten niby-poradnik to po prostu lekka i przyjemna lektura, która zaciekawi nie tylko te osoby, które już są w związku, ale również tych szukających drugiej połówki. Co ważne, książkę czyta się równie dobrze, gdy autor zmierza w te najbardziej trudne tematy. By nawet nie powiedzieć, że gawędzi w chwilach, gdy powinien być śmiertelnie poważny. W lekturze pomagają również autorskie komentarze, które tłumaczą poszczególne zachowania bohaterów.

Ta pozycja, zaliczana do gatunku książki miłosne, może bardzo przypaść do gustu czytelnikom, i tyczy się również mnie, bo pozwala zwykłej Kowalskiej i Kowalskiemu utożsamić się z Kirsten oraz Rabihem. Głównych bohaterów wiele różni (pochodzenie, światopogląd, styl życia), ale także łączy. Możemy więc dowiedzieć się, jak radzi sobie ta dwójka, pomimo tego, że nie są parą idealną i borykają się z tymi samymi problemami, jakie mogą dopaść każdy inny związek.

Jak pokochać całym sercem? Jak sprawić, by kochana osoba poczuła się wyjątkowa? „Prawdziwa historia miłości” to swoista szkoła uczuć, szkoła miłości, skłaniająca do głębokich przemyśleń oraz refleksji. Zauroczenie, początek związku, zakochanie, pierwszy pocałunek, oświadczyny, ślub, wspólne mieszkanie i dzieci. Przebywamy z głównymi bohaterami długą drogę, ale ta podróż nie jest bez celu. Dzięki Alainowi de Bottonowi ta wiedza ma przydać się w naszym życiu.

Ta pozycja, jak i inne książki miłosne, dostępne są do kupienia na selkar.pl.

Zostaw po sobie ocenę!

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *