książki na regale

Najciekawsze premiery tygodnia

Lipiec się kończy, ale ten miesiąc wyjątkowo obrodził w najciekawsze premiery. Prezentujemy pierwszą część nowości tego tygodnia. Przed państwem kryminały!


okładka książki "Ostatni dom na zapomnianej ulicy" Catriona Ward
Książka Catriona Ward – „Ostatni dom na zapomnianej ulicy”

„Ostatni dom na zapomnianej ulicy”

Catriona Ward

Takie historie lubimy najbardziej – maksymalnie pokręcone. Z opisu wydaje się, że jest to thriller/kryminał, w którym wszystko jest nie tak. W którym nic nie wiadomo, a jeśli już dochodzi się do rozwiązania, to ono natychmiast nam się wymyka. Z pierwszych recenzji wiemy, że w sumie mało wiemy – książka ogólnie ma bardzo dobre opinie, ale ta historia jednych zachwyca, drugich zadziwia. W naszym zestawieniu najciekawsze premiery lipca ląduje na szczycie.


okładka książki "Monteperdido" Augustin Martinez
Książka Augustin Martinez – „Monteperdido”

„Monteperdido”

Augustin Martinez

Po tym jak na początku roku przeczytaliśmy „Kształt serca” bardzo optymistycznie podchodzimy do wszystkiego, co hiszpańskie. W prawdzie w książce będącej niejako prologiem trylogii „Dolina Baztan”, więcej jest wątku amerykańskiego, to te flashbacki z dzieciństwa głównej bohaterki tak nas zachwyciły, że chcemy wszystko przeczytać, co wychodzi z pod pióra tamtejszych pisarzy.

To pierwszy powód naszego pozytywnego nastawienia do książki Augustin Martinez. Druga to zdecydowanie historia, która już podczas lektury opisu totalnie nami zawładnęła. Bo jak inaczej można zareagować na zaginięcie dwóch dziewczynek, z której jedna odnajduje się po pięciu latach w dramatycznych okolicznościach? I jeszcze miejsce akcji – przepiękne Pireneje. Musieliśmi dorzucić „Monteperdido” do naszej listy, w zestawieniu najciekawszych premier lipca również ten tytuł zajmuje wysokie miejsce.


okładka książki "Czerwony wilk " Jen Williams
Książka Jen Williams – „Czerwony wilk”

„Czerwony wilk”

Jen Williams

Tajemnicze samobójstwo matki. Była dziennikarka, który nie może się z tym pogodzić, wraca do domu rodzinnego i natrafia na listy swojej rodzicielki z seryjnym mordercą. Każdemu zapaliłaby się lampka ostrzegawcza, a co dopiero byłej dziennikarce, która ma we krwi poszukiwanie prawdy? To historia, która ciekawi już podczas lektury opisu.


okładka książki "Łowca" Piotr Kościelny
Książka Piotr Kościelny – „Łowca”
„Łowca”

Piotr Kościelny

„Łowca” to kolejna historia twórcy słynnego „Wyboru”, „Zwierza” czy „Skóry”. Co tym razem proponuje nam autor? Podczas kolonii w Karpaczu pod kołami ciężarówki ginie dziesięcioletni chłopiec. Rozpoczyna się śledztwo, które skupia się na jednym podejrzanym. Jak to się ma do ciała kolejnego dziecka, które policja znajduje 10 lat później? Do zabawy w dochodzenie prawdy zapraszamy wspólnie z Piotrem Kościelnym.


okładka książki "Dziedzictwo zbrodni" Adrian Bednarek
Książka Adrian Bednarek – „Dziedzictwo zbrodni”
„Dziedzictwo zbrodni”

Adrian Bednarek

Cykl o Oskarze Blajerze to trylogia, którą w ostatnim czasie polecało nam wielu fanów Adriana Bednarka. Z czym w lipcu przychodzi do nas ten autor? Jego „Dziedzictwo zbrodni” to bardzo ciekawy thriller o interesującej historii. Otóż mamy zabójcę, który otrzymuje zlecenie i musi się z niego wywiązać do samego końca. Jest również ofiara, która uniknęła śmierci i teraz… chce poznać zabójcę i jego zleceniodawcę. Co może z tego wyniknąć? Szykuje się nam spotkanie gdzieś w połowie drogi i po cichu liczymy, że będzie to spotkanie wybuchowe. Stąd miejsce „Dziedzictwa zbrodni” w zestawieniu najciekawsze premiery lipca.

Sięgniecie po którąś z tych książek?

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *