Zdjęcie ogólne książek
Książki

Nasze TOP 8 kryminałów – styczeń 2024

Nowy rok rozpoczynamy z wysokiego C! Wydawnictwa przygotowały mnóstwo nowości z gatunku kryminały. Oto nasze zestawienie najlepszych premiery kryminałów na styczeń 2024.

Premiery kryminałów styczeń 2024. Jak zaczniemy czytelniczy rok?

Styczeń 2024 roku to prawdziwa uczta dla miłośników kryminałów! Nie brakuje nowości, a ich liczba jest na tyle imponująca, że postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych tytułów. Wydawnictwa przygotowały bogaty wybór zapowiedzi wydawniczych, co oznacza, że każdy, kto kocha mroczne tajemnice i intrygujące zagadki, znajdzie coś dla siebie.

W poniższym zestawieniu prezentujemy najciekawsze premiery kryminałów na styczeń 2024 wraz z krótkimi opisami od wydawców. Jesteśmy szczególnie podekscytowani, że w naszym zestawieniu dominują książki napisane przez polskich autorów. Jest w czym wybierać!

Niezależnie od tego, czy preferujesz zagadki detektywistyczne, mroczne thrillery czy tajemnicze historie, w styczniu znajdziesz coś dla siebie.

Okładka książki "Wybrzeże szpiegów" Tess Gerritsen
Książka „Wybrzeże szpiegów” Tess Gerritsen

Czy kobieta, która kiedyś była szpiegiem, zdoła uciec duchom swojej przeszłości?

Po odejściu z CIA Maggie Bird zamieszkała w położonym nad oceanem miasteczku Purity w stanie Maine i próbowała wymazać wspomnienie nieudanej misji, która zakończyła się tragedią. Teraz żyje spokojnie na własnej farmie, mając nadzieję, że groza wydarzeń, które zmusiły ją do zrezygnowania z pracy w Agencji, już nie powróci.

Kiedy jednak na jej podjeździe pojawia się ciało, Maggie wie, że to wiadomość od dawnych wrogów, którzy o niej nie zapomnieli. Zwraca się więc do grupy starych przyjaciół z prośbą o pomoc w odkryciu, kto i dlaczego ją nęka. Dawni agenci CIA, którzy stworzyli Klub Martini, może i najlepsze lata mają za sobą, ale nadal nie brakuje im kilku przydatnych umiejętności. I chętnie skorzystają z nich ponownie, by choć trochę urozmaicić nudnawą emeryturę.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Albatros.


Okładka książki "Drudzy" Piotr Borlik
Książka „Drudzy” Piotr Borlik

Podczas gdy pod osłoną nocy na ulicach Gdańska odbywały się wyścigi samochodowe, doszło do napaści na młodą kobietę.

Przed startem aut ktoś na motocyklu oblał dziewczynę benzyną i podpalił, a makabrycznego obrazu dopełniły wypuszczone przez niego ćmy wlatujące w płomienie.

Sprawę bada duet policjantów: doświadczony podkomisarz Paweł Szumski i zdobywająca pierwsze szlify aspirantka Monika Lewicka. Preferują różne style pracy, ale muszą działać wspólnie, by jak najszybciej schwytać sprawcę i zapobiec kolejnym atakom.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Okładka książki "Nielat" Piotr Kościelny
Książka „Nielat” Piotr Kościelny

Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość i bieda. Nastoletni Michał musi poświęcić wiele, by przetrwać w otaczającym go świecie.

Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzą sprawę zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został znaleziony w melinie w centrum miasta. Komisarz Nawrocki zwany „Chartem” nie ma pojęcia, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej karierze. Równocześnie wydział prowadzi śledztwo w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok nastolatka.

Co łączy te dwie sprawy? Jaką tajemnicę zabrał do grobu aktor? Co sprawiło, że Michał musiał podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję?

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Okładka książki "Człowiek bez przyszłości" Tomasz Duszyński
Książka „Człowiek bez przyszłości” Tomasz Duszyński

Warszawa. Upalny sierpień 1939 roku. Koniec lata, powroty z wakacji i nerwowe oczekiwanie na to, co będzie dalej. Czy wybuchnie wojna? Oto pytanie, które zadają sobie – i jasnowidzowi Ossowieckiemu – wszyscy. W tym czasie na warszawskich śmietnikach odnajdywane są zmasakrowane zwłoki mężczyzn. Co łączy denatów? Co motywuje zabójcę? Zanim komisarz Wróbel znajdzie odpowiedzi na te pytania, wybucha wojna. Warszawa przez kolejne lata żyje w koszmarze terroru i oczekiwania na coś wielkiego.

W sierpniu 1944 roku echa sprawy sprzed pięciu lat powracają. Tym razem jednak wróg podbija stawkę. Komisarzowi Wróblowi przychodzi prowadzić śledztwo w ruinach umierającego miasta, a Stefan Ossowiecki próbuje przechytrzyć… własną śmierć.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa SQN.


Okładka książki "Karnawał" Alicja Sinicka
Książka „Karnawał” Alicja Sinicka

To miała być wspaniała zimowa noc na Mazurach. Zmieniła się jednak w koszmar.

Amelia cudem ocalała z tragedii, która rozegrała się w 2002 roku na wyspie Czarci Ostrów. W domu letniskowym zamożnych rodziców jej znajomej panował szampański nastrój imprezy karnawałowej – do czasu, aż w trzcinach nad lodowatymi Śniardwami znaleziono ciało. Śmierć gwałtownie pochłaniała kolejne ofiary, a odcięci od świata młodzi ludzie nie mieli szans na ratunek. Za oknami migała tylko czarno-biała maska oprawcy.

Dwie dekady później upiory powracają. Pewnego dnia Amelia dostaje list z zaskakującą zawartością, który w jednej chwili zmienia wszystko. Od tej pory musi walczyć o swoje życie – tak jak przed laty. Bo dla kogoś czarci karnawał wciąż trwa.


Okładka książki "Memoria" David Lagercrantz
Książka „Memoria” David Lagercrantz

Do profesora psychologii Hansa Rekkego i policjantki Micaeli Vargas zgłasza się mężczyzna – Samuel Lidman. Twierdzi on, że na zdjęciu zrobionym przez znajomego w Wenecji widnieje w tle jego nieżyjąca żona Claire. Oficjalnie kobieta, która przez całe zawodowe życie pertraktowała z biznesowymi gigantami, czternaście lat temu zniknęła bez śladu, by kilka miesięcy później spłonąć w pożarze cysterny w Hiszpanii.

Duet śledczych podejmuje się wyjaśnienia zagadki tym chętniej, że Rekke zauważa na zdjęciu parę znaczących szczegółów. Świadczą one nie tylko o tym, że kobieta żyje, ale jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Profesor uświadamia sobie również, że pewne wydarzenia z jego przeszłości mogą mieć coś wspólnego z zaginięciem Claire i wcale nie były dziełem przypadku…

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Wielka Litera.


Okładka książki "Mrok" Katarzyna Wolkowicz
Książka „Mrok” Katarzyna Wolkowicz

Kiedy po burzliwym locie do Albanii znika bez śladu polskie małżeństwo, a albańska mafia postanawia zabić jednego z ważniejszych polityków, to znak, że Olga Balicka i Kornel Murecki nie będą mieli spokojnego wypoczynku. Zostaną uwikłani w sprawę równie zagadkową jak śledztwo, które w tym samym czasie w Jeleniej Górze prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza. Seryjny dusiciel znów atakuje i śmieje się policjantom w twarz.  

Czy te pozornie różne sprawy toczące się tysiące kilometrów od siebie mają wspólny mianownik? Czy Olga Balicka będzie w stanie odzyskać utracone przed wyjazdem dobre imię? A jeżeli tak, to czy nie będzie musiała zapłacić za to najwyższej ceny? 

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Zwierciadło.


Okładka książki "Argylle" Elly Conway
Książka „Argylle” Elly Conway

Luksusowy pociąg pędzący w kierunku Moskwy i randka z przeznaczeniem… Samolot CIA zestrzelony w dżungli w dżunglach Złotego Trójkąta… Nazistowska zdobycz ukryta w górach południowo-zachodniej Polski… Zaginiony skarb, ósmy cud świata, który zniknął na siedem dekad… I tylko jedna szansa na odkupienie… 

Ambicje rosyjskiego magnata biznesu, marzącego o przywróceniu Rosji dawnej wielkości,  zapoczątkowują łańcuch wydarzeń, który doprowadza świat na skraj chaosu. Tylko żywa legenda CIA – szefowa wywiadu Frances Coffey – może zapobiec katastrofie. Ale do tego potrzebuje pomocy kogoś wyjątkowego. 

Do akcji wkracza Argylle. Był jeszcze nastolatkiem, gdy jego życie legło w gruzach. Pogrążył się w apatii i odciął od świata. Wszystko zmieniło się w dniu, w którym powodowany współczuciem dokonał pewnego brawurowego wyczynu, zwracając na siebie uwagę najbardziej wpływowej kobiety w tajnych służbach. 

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Insignis.


Przeczytaj także: KSIĄŻKI NA ZIMĘ – KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

1 Comment

  • Ciekawe zestawienie. Akurat „Memorię” miałam okazję przeczytać i uważam, że jest to świetny szwedzki kryminał. Nietuzinkowi bohaterowie, dosyć ciekawe śledztwo i w to wszystko wplecione ważne tematy społeczne. Czego można chcieć więcej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *