Książka deszcz

Mimo iż za oknem nadal ciepło, to kalendarza nie oszukamy – jesień właśnie się rozpoczęła. Często deszczowe dni są świetną okazją do zanurzenia się w kolejnych literackich historiach. Przed wami kilka naszych propozycji książek, które umilą coraz dłuższe wieczory spędzone w domowym zaciszu.

Książki na deszczowe dni – co czytać?

Gdy za oknem coraz ciemniej i zimniej, warto sięgnąć po literaturę, która wciągnie nas w swój świat. Często jesień to dobry moment na odrobienie lektur, które zaplanowaliśmy przeczytać latem. Niezależnie od tego, czy preferujesz emocjonujące powieści, intrygujące thrillery, czy przygody w malowniczych miejscach, jesień sprzyja oddawaniu się lekturom. Prezentujemy się najciekawsze książki na deszczowe dni, które umilą czas spędzony w domowym zaciszu i sprawią, że coraz dłuższe wieczory wcale nie będą problemem.

Okładka książki "Zanim wystygnie kawa" Toshikazu Kawaguchi
Książka „Zanim wystygnie kawa” Toshikazu Kawaguchi

„Zanim wystygnie kawa” autorstwa Toshikazu Kawaguchiego to powieść, która łączy elementy literatury pięknej z fantastyką, opowiadająca o ludziach pragnących cofnąć się w czasie, aby rozwiązać nierozwiązane sprawy i spotkać bliskich. Akcja toczy się w małej kawiarni w Tokio, gdzie klienci mają możliwość podróży w czasie, ale muszą wrócić, zanim ich kawa wystygnie. Książka składa się z czterech emocjonalnych historii, które ukazują różnorodne ludzkie pragnienia i refleksje nad przeszłością, co czyni ją potencjalnym klasykiem japońskiej literatury

Naszą recenzję książki „Zanim wystygnie kawa” Toshikazu Kawaguchiego znajdziesz na: https://przeczytane.net/zanim-wystygnie-kawa-toshikazu-kawaguchi-recenzja/.

okładka książki "Wilkołak" Wojciech Chmielarz
Książka Wojciech Chmielarz – „Wilkołak”

Książka „Wilkołak” autorstwa Wojciecha Chmielarza to mroczny thriller, który wciąga czytelnika w świat zagadek i niebezpieczeństw. Fabuła koncentruje się na tajemniczym morderstwie, które prowadzi głównego bohatera do odkrycia skomplikowanej sieci kłamstw i intryg. Styl pisania Chmielarza łączy intensywne emocje z głęboką analizą postaci, co sprawia, że lektura jest zarówno ekscytująca, jak i refleksyjna.

Naszą recenzję książki „Wilkołak” Wojciecha Chmielarza znajdziesz na: https://przeczytane.net/wilkolak-wojciech-chmielarz-recenzja/.

Okładka książki "Mam do pana kilka pytań" Rebecca Makkai
Książka „Mam do pana kilka pytań” Rebecca Makkai

Książka „Mam do pana kilka pytań” autorstwa Rebekki Makkai to poruszająca opowieść, która bada relacje międzyludzkie w obliczu tragedii. Fabuła koncentruje się na postaciach zmagających się z utratą i poszukiwaniem sensu w trudnych czasach, co skłania czytelnika do refleksji nad życiem i śmiercią. Makkai w mistrzowski sposób łączy wątki osobiste z szerszym kontekstem historycznym, tworząc głęboko emocjonalną narrację.

Naszą recenzję książki „Mam do pana kilka pytań” Rebekki Makkai znajdziesz na: https://przeczytane.net/mam-do-pana-kilka-pytan-rebecca-makkai-recenzja/.

Okładka książki "Bezmatek" Mira Marcinów
Książka „Bezmatek” Mira Marcinów

Książka „Bezmatek” autorstwa Mira Marcinow to poruszająca opowieść o relacjach międzyludzkich i poszukiwaniu tożsamości. Główna bohaterka zmaga się z utratą bliskiej osoby, co prowadzi ją do refleksji nad własnym życiem i emocjami. Powieść łączy elementy psychologiczne z głęboką analizą społeczną, co sprawia, że jest zarówno emocjonalna, jak i prowokująca do myślenia.

Naszą recenzję książki „Bezmatek” Miry Marcinów znajdziesz na: https://przeczytane.net/bezmatek-mira-marcinow-recenzja/.

Okładka książki "Święto ognia" Jakub Małecki
Książka „Święto ognia” Jakub Małecki

Książka „Święto ognia” autorstwa Małeckiego to emocjonująca opowieść, która łączy wątki rodzinne z tajemnicą i dramatem. Autor w mistrzowski sposób przedstawia złożone relacje między postaciami, osadzając je w atmosferze intensywnych przeżyć i niepewności. Narracja jest pełna zwrotów akcji, co sprawia, że czytelnik z zainteresowaniem śledzi losy bohaterów aż do samego końca

Naszą recenzję książki „Święto ognia” Jakuba Małeckiego znajdziesz na: https://przeczytane.net/swieto-ognia-malecki-recenzja/.


Przeczytaj także: Cztery książki dla miłośników kotów

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights