Które premiery tego tygodnia są najciekawsze? Sprawdziliśmy i wyszło w sumie tyle pozycji, że spokojnie zadowolą każdego! Wybraliśmy naszym zdaniem pięć najlepiej się zapowiadających.
„Później”
Stephen King
Mistrz grozy powraca! Jeśli prezentujemy najciekawsze premiery tygodnia to musiał się tutaj znaleźć Stephen King. „Później” to horror w najlepszym wydaniu – przerażający i jednocześnie poruszający. Historia o straconej niewinności i konieczności wyborów pomiędzy dobrem a złem. Fani autora znajdą tutaj nawiązania do słynnej powieści „To”.
„Maradona. Ręka Boga”
Jimmy Burns
Jedna z tych marcowych premier, na którą czekamy najbardziej. I cieszymy się, że biografia jednego z najlepszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnego piłkarza, wyszła nakładem Wydawnictwa Albatros. Fenomenem Maradony było to, że nie tylko jego kariera, ale całe życie było materiałem na jeden znakomity film. Dlatego książka również zapowiada się ciekawie. Stąd miejsce wśród najciekawszych premier tego tygodnia.
„Pod pokładem”
Sophie Hardcastle
Jeśli macie ochotę na głęboką poetycką powieść o dorastaniu, pasji i niemym krzyku wśród fal, to „Pod pokładem” jest dla was. Hardcastle napisała przejmującą historię kobiety dotkniętej przemocą seksualną i tego, jak wcześniejsze demony, aktualnie ukryte głęboko w podświadomości, nagle potrafią powrócić.
„Serce pełne skorpionów”
Wojciech Engelking
Kiedy przeczytaliśmy opis tej książki, gdzie historia dotyczy 17-letniego chłopca, syna prominentnego urzędnika Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aspirującego piłkarza i… pewnej dziewczyny. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o czasy PRL-u i grubą intrygę służb specjalnych, dlatego brzmi to jak doskonały thriller polityczny.
„Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza”
Jarosław Górski
„Znachor”, „Kariera Nikodema Dyzmy” – czy ktoś w Polsce nie zna tych filmów? Zwłaszcza ten pierwszy jest kultowy, ale obydwa powstały na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Pisarza, który w XX wieku urósł do miana najpoczytniejszego twórcy w kraju nad Wisłą. Teraz dzięki książce Jarosława Górskiego możemy poznać historię jego życia
Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagram!
Zainteresował cię ten materiał? Jeśli tak, może zaciekawi cię również „Ofiara losu” Lackberg.
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!