otwarta książka kubek z kawą
Książka

Kolejny tydzień i kolejna dawka nowych pozycji czytelniczych. Przygotowaliśmy najciekawsze premiery, które pojawią się na naszym rynku wydawniczym od 15 do 21 marca. Dominują w nich kryminały i literatura faktu.


okładka książki "Cień Judasza" Anna Kusiak
Książka Anna Kusiak – „Cień Judasza”

„Cień Judasza”

Anna Kusiak

Po przeczytaniu opisu tej książki od razu na myśl przyszła nam „Żałobnica” Roberta Małeckiego. Tutaj również mamy historię dwóch dziewczyn, chociaż kuzynek, z których jedna traci życie. Ta, której udaje się wyjść cało wyjeżdża, ale historia do niej wraca.

Czytaliśmy już pierwsze recenzje i wydaje nam się, że jeżeli chodzi o najciekawsze premiery tygodnia, to „Cień Judasza” może być najlepszym tytułem. Warto zwrócić uwagę, że to pisarski debiut Anny Kusiak. Oby książka okazała się co najmniej tak dobra jak wspomniana już „Żałobnica”.


okładka książki "Piętno Katriny" Agnieszka Brustman
Książka Agnieszka Brustman – „Piętno Katriny”

„Piętno Katriny”

Agnieszka Brustman

Wybraliśmy tę pozycję, bo po lekturze „Kształtu serca” zainteresował nas temat huraganu Katrina, który uderzył w stany Luizjana i Missisipi w 2005 roku. Spotkanie z takim żywiołem to nie tylko straty materialne, ale w przypadku klasy średniej i najniższych warstw społecznych trwały ślad również na psychice. Bo „Piętno Katriny” już w nazwie jakby daje podpowiedź, że będzie tu o konsekwencjach tamtej katastrofy.

Mamy jednak nadzieję, że wątek kryminalny również będzie ciekawy. Zwłaszcza, że autorką jest Polka. Zastanawia nas zatem, czy krajobraz Stanów Zjednoczonych został tak samo znakomicie oddany jak w książce Dolores Redondo.


okładka książki "Rozmowy w tańcu" Agnieszka Osiecka
Książka Agnieszka Osiecka – „Rozmowy w tańcu”

„Rozmowy w tańcu”

Agnieszka Osiecka

To już trzecie wydanie tej książki. Jej wznowienie zbiegło się w czasie emisji serialu o Agnieszce Osieckiej, jaki został wyprodukowany przez TVP. Wydawca zapowiada, że jest to „autobiograficzny wywiad autorki z samą sobą” i „najlepsze źródło, by poznać Agnieszkę Osiecką”.

Po cichu liczymy, że ta pozycja ma taką wartość jak dzienniki tych największych polskich pisarzy. Mamy tu na myśli chociażby Mirona Białoszewskiego czy Witolda Gombrowicza. Niemniej jeśli mówimy „najlepsze premiery tygodnia” to rzeczywiście „Rozmowy w tańcu” prezentują się wręcz wybornie.


okładka książki "Podwójna gra" Sylwester Latkowski
Książka Sylwester Latkowski – „Podwójna gra”
„Podwójna gra”

Sylwester Latkowski

Sylwester Latkowski jakiś czas temu nakręcił serial „Przykrywkowcy” – o agentach działających pod przykryciem, którzy w ten sposób rozpracowywali największych polskich przestępców. Była to produkcja bardzo ciekawa, bo prezentująca nam świat na co dzień niedostępny. O nich nie piszą gazety, nie znajdzie się ich w serwisach informacyjnych.

Jedynie słynny „agent Tomek” tam trafił, ale zazwyczaj działają oni w cieniu. I książka „Podwójna gra” wydaje się być papierową wersją tamtej produkcji lub jej uzupełnieniem. Po cichu liczymy na tę drugą opcję.


okładka książki "Gdy rozerwą się więzy czasu... Kazania krótkie" Michał Keller
Książka Michał Keller – „Gdy rozerwą się więzy czasu… Kazania krótkie”
„Gdy rozerwą się więzy czasu… Kazania krótkie”

Michał Keller

Najciekawsze premiery tygodnia i na koniec pozycja typowo dla ducha, ale również dla umysłu. Książka księdza Michała Hellera to rozważania na temat czasu: jego wpływu na nasze życie. Solidna dawka materiału do rozważania dla tych, którzy lubią jak lektura wprawia w stan medytacji.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama!

Jeśli zainteresował cię ten artykuł, może zaciekawi cię również lista najciekawsze książki marca

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Marcin Łopienski

Czytelnik, recenzent i promotor literatury. Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”. Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights