Książki Eva Garcia Saenz du Urturi
Książki

Premiery książek lipiec 2023. Po które nowości wydawnicze sięgnąć?

Lipiec to naprawdę gorący miesiąc, jeśli chodzi o premiery książek. Po które nowości wydawnicze sięgnąć? Podpowiadamy w naszym comiesięcznym zestawieniu.

Premiery książek lipiec 2023. Na co zwrócić uwagę?

Lipcowych nowości w 2023 roku jest naprawdę ogrom! W konsekwencji z początkiem miesiąca przygotowaliśmy premiery książek na lipiec 2023. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych. Dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. My przy wyborze nowości książkowych postanowiliśmy podzielić książki na najważniejsze kategorie i wybraliśmy naszym zdaniem największe perełki. Poniżej lista zapowiedzi książek lipiec 2023 wraz z krótkimi opisami od wydawców.

Nowości książkowe lipiec 2023 – literatura piękna

Okładka książki "Dom w Riverton" Kate Morton
Książka „Dom w Riverton” Kate Morton

Choć zdarzają się tragedie, po których załamuje się wszystko, trzeba jakoś żyć – dzień za dniem, powoli oddalając się od przeszłości… Co jednak, jeśli przeszłość nie chce pozwolić o sobie zapomnieć? I by spokojnie umrzeć, trzeba będzie jeszcze raz przenieść się w czasy, które odeszły na zawsze…? „Dom w Riverton” to pierwsza powieść Kate Morton, która światową premierę miała kilkanaście lat temu.

Więcej o tej pozycji na stronie wydawnictwa Albatros.

Okładka książki "Zima naszej goryczy" John Steinbeck
Książka „Zima naszej goryczy” John Steinbeck

Ostatnia powieść Johna Steinbecka, czyli jednego z ukochanych pisarzy Ameryki. „Zima naszej goryczy” to historia degeneracji, korupcji i duchowego kryzysu. Ethan Hawley, kiedyś jeden z najbogatszych ludzi w mieście, a teraz sprzedawca w sklepie, stara się zapomnieć o dawnych czasach. Tymczasem pewnego dnia Hawley postanawia, że ma już tego wszystkiego dosyć. Zaczyna ryzykowną grę o pieniądze i wysokie miejsce w lokalnej hierarchii.

Więcej o tej książce na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Okładka książki "Ostatnia róża Szanghaju" Weina Dai Randel
Książka „Ostatnia róża Szanghaju” Weina Dai Randel

Szanghaj, muzyka i zakazana miłość. Druga wojna światowa. Rok 1940. W okupowanym przez Japończyków Szanghaju dwoje ludzi z różnych światów połączył los i miłość do jazzu. Gdy wojna się nasila, Aiyi i Ernest zostają rozdzieleni, a ich wybory między miłością a przetrwaniem stają się coraz bardziej desperackie. Dlatego uruchamia się łańcuch wydarzeń, które na zawsze zmienią ich życie.

Więcej o powieści „Ostatnia róża Szanghaju” na stronie wydawnictwa Znak.

Okładka książki "Córka ziemi" Dorota Gąsiorowska
Książka „Córka ziemi” Dorota Gąsiorowska

Gdy człowiek jest gotowy poznać prawdę, ona sama odnajdzie do niego drogę… Weronika ma niezwykły dar – potrafi zobaczyć gotową rzeźbę w jeszcze nieoszlifowanym kamieniu. Dodatkowo jej intuicja i umiejętność wsłuchania się w to, co mówi natura, uczyniły z niej rzeźbiarkę światowej sławy. Czy jej wrażliwość pomoże w odkryciu prawdy o tym, co wydarzyło się przed laty?

Więcej o powieści autorstwa Doroty Gąsiorowskiej na stronie wydawnictwa Znak.

Zapowiedź książek lipiec 2023 – horror

Okładka książki "Bezsenność" Stephen King
Książka „Bezsenność” Stephen King

Mistrz horroru, Stephen King, powraca na ulice Derry, miasteczka znanego z TO. „Bezsenność” to bezlitosny koszmar na jawie, w którym Król Horroru gwarantuje, że na pewno nie zaznacie spokoju. Powieść Stephena Kinga to literatura gatunkowa w najlepszym wydaniu.

Więcej o tej pozycji na stronie wydawnictwa Albatros.

Okładka książki "Misterium" Dean Koontz
Książka „Misterium” Dean Koontz

Niezwykły thriller mistrza suspensu Deana Koontza. Jedenastolatek, jego matka i niezwykły pies stawiają czoła pierwotnym siłom zła. Człowiek, który nie cofnie się przed niczym, by sprowadzić na świat zagładę. I chłopiec, który ma moc, by ten świat ocalić.

Więcej o powieści „Misterium” na stronie wydawnictwa Albatros.

Nowości wydawnicze lipiec 2023 – literatura faktu i reportaż

Okładka książki "Bzik kolonialny" Grzegorz Łyś
Książka „Bzik kolonialny” Grzegorz Łyś

Pierwsza książka o kolonialnych aspiracjach Polski. „Bzik kolonialny” to nowy reportaż znakomitego historyka, który odkrywa przed nami zapomniany, wstydliwy wycinek dziejów Polski. Naprawdę brawurowa w zamyśle akcja liberyjska była jednym z epizodów polskiej międzywojennej „przygody” z kolonializmem. Historii zapomnianej dziś, wstydliwej, niekiedy awanturniczej, często groteskowej.

Więcej o powieści Grzegorza Łysia na stronie Grupy Wydawniczej Foksal.

Okładka książki "Gorączka złota. Jak upadała Wenezuela" Tomas Forro
Książka „Gorączka złota. Jak upadała Wenezuela” Tomas Forro

Wenezuela jeszcze w drugiej połowie XX wieku była jednym z najzamożniejszych państw Ameryki Południowej. Dziś to kraj pogrążony w głębokim kryzysie politycznym, społecznym i gospodarczym. Dodatkowo szaleje hiperinflacja, brakuje wody pitnej i benzyny, nie ma śladu po dawnych bogactwach.„Gorączka złota” to wstrząsający reportaż o tym, że do głębokiego upadku całego kraju nie jest potrzebna niszcząca wojna ani wielka katastrofa naturalna. Mianowicie wystarczą zwykłe zaniedbania i rozwiązywanie problemów na skróty.

Więcej o powieści Tomasa Forro na stronie wydawnictwa Czarne.

Okładka książki "Chłopcy" Marcin Kącki
Książka „Chłopcy” Marcin Kącki

Marcin Kącki to jeden z najlepszych i najbardziej doświadczonych polskich reporterów. Nagradzany autor takich książek jak „Białystok. Biała siła, czarna pamięć” czy „Oświęcim. Czarna zima”, wraca z nowym reportażem o ludziach, którzy walczą o przejęcie władzy w Polsce. Zatem poznajmy tych, którzy chcą nami rządzić.

Więcej o tej książce na stronie wydawnictwa Znak.

Okładka książki "Islandia i Polacy" Aleksandra Kozłowska i Mirella Wąsiewicz
Książka „Islandia i Polacy” Aleksandra Kozłowska i Mirella Wąsiewicz

„Islandia i Polacy” to pierwsza książka, która mówi o blaskach i cieniach życia na Islandii. W rzeczywistości Polacy pracują tam we wszystkich sektorach, zakładają własne biznesy, przewodzą strajkom, stoją na czele rady miejskiej. Jedni są tak bogaci, że mogą kupić żonie gwiazdkę z nieba, inni ledwo wiążą koniec z końcem. Dodatkowo to historie tych, którzy zaryzykowali i postanowili przenieść na wyspę swój dom (łącznie z pianinem!). Czy na Islandii warto zamieszkać?

Więcej o pozycji autorstwa Aleksandry Kozłowskiej i Mirelli Wąsiewicz na stronie wydawnictwa Znak.

Nowości wydawnicze lipiec 2023 historia i biografia

Okładka książki "Cudzoziemka" Maria Kuncewiczowa
Książka „Cudzoziemka” Maria Kuncewiczowa

„Cudzoziemka” to w polskiej literaturze portret psychologiczny nieszczęśliwej kobiety. Sześćdziesięcioletnia Róża Żabczyńska jako młoda osoba straciła wszystko, co było dla niej ważne – miłość, ojczyznę, karierę muzyczną. Wszędzie czuła się obca. Dlatego poczucie zawodu i niespełnienia sprawiło, że przez całe życie pielęgnowała w sobie nienawiść i krzywdziła nawet najbliższych. Maria Kuncewiczowa kreśli poruszający portret kobiety dążącej do nieosiągalnego, która musi znaleźć sposób na pogodzenie się ze światem.

Więcej o tej książce na stronie wydawnictwa Marginesy.

Okładka książki "Tajne państwo" Jan Karski
Książka „Tajne państwo” Jan Karski

Z pewnością nikt nie wiedział o Polskim Państwie Podziemnym tyle co on. Nazywał się Karski. Jan Karski – najsłynniejszy kurier Polski Walczącej. „Tajne państwo” ukazało się w Ameryce w 1944 roku i natychmiast stało się bestsellerem. W siedemdziesiątą rocznicę premiery legendarna książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu. Powinien ją mieć na półce każdy polski patriota.

Więcej o tej pozycji na stronie wydawnictwa Znak.

Okładka książki "Żony ułanów" Weronika Wierzchowska
Książka „Żony ułanów” Weronika Wierzchowska

Rok 1812. Polska żyje wielkimi nadziejami na odzyskanie niepodległości za sprawą cesarza Napoleona. Siostry Cecylia i Franciszka prowadzą żywoty niezamożnych szlachcianek. Kiedy cesarz wypowiada wojnę Rosji i gromadzi w Polsce największą armię w historii, większość mężczyzn wstępuje do wojska. W wyprawie na Moskwę biorą udział także wybrankowie sióstr. Siostry muszą sobie radzić same, w kraju ogarniętym bezprawiem i grabionym przez obce wojska. Nie zdają sobie sprawy, że są obserwowane przez kogoś z ich przeszłości.

Więcej o książce „Żony ułanów” na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Zapowiedzi wydawnicze lipiec 2023 kryminały

Lipcowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Dlatego oddzielne zestawienie z największymi perełkami tego gatunku znajdziecie na blogu.

Przeczytaj także: PREMIERY KSIĄŻEK CZERWIEC 2023. PO KTÓRE NOWOŚCI WYDAWNICZE SIĘGNĄĆ?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *