Książki kryminały
Książki kryminały

Nasze TOP 5 kryminałów – lipiec 2023

Lipiec to kolejny miesiąc, gdy wydawnictwa rozpieszczają nas pod względem książkowych nowości. Co wydawcy przygotowali nam na najcieplejsze dni w roku? Spieszymy z podpowiedzią, które premiery kryminałów warto przeczytać.

Premiery kryminałów lipiec 2023. Na co zwrócić uwagę?

Lipcowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Wydawnictwa przygotowały szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. Bardzo cieszy nas, że w zestawieniu lipcowych nowości znalazło się miejsce również dla polskich autorów. Przed Wami największe perełki z gatunku kryminałów.

Okładka książki "Nocny dom" Jo Nesbo
Książka „Nocny dom” Jo Nesbo

Autor światowych bestsellerów powraca z osobliwą i wielowarstwową wariacją na temat klasycznej powieści grozy.

Z opisu wydawcy: Po tragicznej śmierci rodziców czternastoletni Richard Elauved trafia do zapyziałego miasteczka Ballantyne, gdzie zamieszkuje z ciotką i wujem. W szkole musi mierzyć się z opinią wyrzutka, a gdy znika jego kolega z klasy Tom, Richard zostaje głównym podejrzanym. Kiedy kolejny kolega z klasy przepada bez śladu, Richard musi zachować trzeźwość umysłu i udowodnić swoją niewinność.

Więcej na temat powieści Jo Nesbø znajdziesz na strony wydawnictwa Dolnośląskie.


Okładka książki "Bractwo" John Grisham
Książka „Bractwo” John Grisham

Z opisu wydawcy: Czytelnicy thrillerów prawniczych, którzy lubią śledzić sprawy sądowe, znajdą w tej książce coś dla siebie. Fani powieści sensacyjnych również. A ci, którzy lubią oba te gatunki, będą zachwyceni. Jeden uchylał się od płacenia podatków, drugi wyprowadził pieniądze z klubu bingo, trzeci prowadził samochód po wpływem alkoholu. Razem wylądowali w więzieniu. I razem mogą zarobić wielką kasę.

Więcej na temat powieści Johna Grishama znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.


Premiery kryminałów lipiec 2023. Nowości warte uwagi

Okładka książki "Uciekinier" Ken Follett
Książka „Uciekinier” Ken Follett

Z opisu wydawcy: W drugiej połowie XVIII wieku górnicy w szkockich kopalniach są traktowani gorzej niż niewolnicy. Nic dziwnego, że dwudziestojednoletni Mack McAsh rozpaczliwie pragnie stamtąd uciec. Rzucając wyzwanie bogatemu właścicielowi ziemskiemu i zyskując sobie potężnych przeciwników, Mack dzięki pomocy Lizzie ucieka do Londynu. Los sprawia, że spotyka tam swojego najzacieklejszego przeciwnika. Ale i kogoś bardzo bliskiego.

Więcej na temat powieści Kena Folletta znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.


Okładka książki "Miłość pokonuje śmierć" Katarzyna Bonda
Książka „Miłość pokonuje śmierć” Katarzyna Bonda

Wszystkie przestępstwa rodzą się z chciwości. Pieniądze, władza, ukochana osoba, szacunek. Czego pragnął morderca Radosława Skowrona albo co mógł utracić, gdyby go nie zabił? „Miłość pokonuje śmierć” to trzeci, ostatni tom serii „Wiara – Nadzieja – Miłość”, opartej na prawdziwych zdarzeniach.

Więcej na temat powieści Katarzyny Bondy przeczytasz na stronie wydawnictwa Muza.


Okładka książki "Pół na pół" Steve Cavanagh
Książka „Pół na pół” Steve Cavanagh

Najnowsza książka bestsellerowego autora thrillerów prawniczych, Steve’a Cavanagha. Określany przez wielu jako następca Johna Grishama powraca z przygodami bezkompromisowego prawnika, Eddiego Flynna.

Z opisu wydawcy: Kiedy wśród osób związanych ze sprawą pewnych sióstr trup zaczyna ścielić się gęsto, Eddie orientuje się, że morderstwo byłego burmistrza nie było odosobnionym przypadkiem. I będzie musiał dowiedzieć się, która z sióstr Avellino odkryła w sobie żyłkę seryjnego mordercy.

Więcej na temat powieści Steve’a Cavanagha znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.


Przeczytaj także: PREMIERY KSIĄŻEK CZERWIEC 2023. PO KTÓRE NOWOŚCI WYDAWNICZE SIĘGNĄĆ?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *