Okładki książek Lisy Gardner - wydawnictwo Albatros 2023
Książki Lisy Gardner - wydawnictwo Albatros 2023

Nasze TOP 7 kryminałów – sierpień 2023

Sierpień to naprawdę gorący miesiąc, jeśli chodzi o premiery kryminałów. Wydawnictwa przygotowały bogatą ofertę nowości, które warto przeczytać. Zapraszamy na nasze comiesięczne zestawienie najciekawszych premier kryminałów sierpień 2023.

Premiery kryminałów sierpień 2023. Na co zwrócić uwagę?

Sierpniowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Jest ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Wydawnictwa przygotowały szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. Bardzo cieszy nas, że w zestawieniu sierpniowych nowości znalazło się miejsce również dla polskich autorów. Przed Wami największe perełki z gatunku kryminałów.

Okładka książki "Rey Blanco. Biały król" Juan Gomez-Jurado
Książka „Rey Blanco. Biały król” Juan Gomez-Jurado

„Rey Blanco. Biały król” to trzecia odsłona cyklu o Antonii Scott, którą pokochali czytelnicy w Polsce. Trzecia część trylogii, porównywanej do słynnego cyklu Stiega Larssona, to huczne zakończenie całej serii.

Z opisu wydawcy: Kiedy Antonia Scott otrzymuje wiadomość, doskonale wie, kto ją wysłał. Wie też, że w tej grze prawie nie da się wygrać. A Antonia nie lubi przegrywać. Uciekała, ale rzeczywistość w końcu ją dogoniła. Antonia ma czarny pas w okłamywaniu samej siebie, ale teraz jest dla niej jasne, że jeśli przegra tę bitwę, przegra całą wojnę.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa SQN.


Okładka książki "Ostatni sprawiedliwy" John Grisham
Książka „Ostatni sprawiedliwy” John Grisham

Mistrz thrillera prawniczego powraca z nową powieścią. 47 jego książek z rzędu zajęło pierwsze miejsca na listach bestsellerów.

Z opisu wydawcy: Padgitt publicznie grozi śmiercią członkom ławy przysięgłych uczestniczącym w rozprawie i zamiast komory gazowej otrzymuje wyrok dożywocia. W zacofanym Missisipi to w sumie najwyżej dziesięć lat więzienia, dzięki łapówkom i systemowi zwolnień warunkowych. Po odsiadce morderca wraca do Clanton i rozpoczyna polowanie na sędziów i świadków. Willie Traynor, właściciel coraz lepiej prosperującej gazety, który relacjonował proces Padgitta, jest kolejny na jego liście.

Więcej o powieści Johna Grishama przeczytasz na stronie wydawnictwa Albatros.


Premiery kryminałów sierpień 2023. Nowości warte uwagi

Okładka książki "Czwartkowy klub zbrodni" Richard Osman
Książka „Czwartkowy klub zbrodni” Richard Osman

Największy kryminalny bestseller ostatnich lat. Ponad 4,5 miliona sprzedanych egzemplarzy. Pierwszy tom serii, od której zaczął się boom na cosy crime.

Z opisu wydawcy: Gdy w okolicy niespodziewanie dochodzi do zagadkowego morderstwa, w Czwartkowym Klubie Zbrodni zapanowuje niemałe poruszenie. Seniorzy mogą w końcu wytropić prawdziwego zabójcę! Do stracenia mają wprawdzie powtórkę ulubionego teleturnieju, ale znacznie ciekawsza jest odpowiedź na pytanie: kto zabił?

Więcej o tej książce przeczytasz na stronie wydawnictwa Agora.


Okładka książki "Kukułcze jajo" Camilla Lackberg
Książka „Kukułcze jajo” Camilla Lackberg

Camilla Läckberg to jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. Światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Właśnie tam wraca autorka w najnowszej powieści „Kukułcze jajo”.

Z opisu wydawcy: Miasteczkiem wstrząsa wiadomość o dwóch zbrodniach. Ktoś bestialsko morduje znanego fotografa przygotowującego właśnie swoją wystawę w miejscowej galerii. Dwa dni później do strasznej zbrodni dochodzi na pobliskiej wysepce, gdzie sławny pisarz pracuje nad dziesiątym tomem swojej powieści.

W tym samym czasie Erica Falck próbuje udokumentować zagadkowe morderstwo, do którego doszło prawie czterdzieści lat wcześniej w Sztokholmie. Dodatkowo wkrótce okazuje się, że nici z przeszłości sięgają obecnych czasów, na które długi cień rzucają dawne grzechy…

Więcej na temat tego kryminału przeczytasz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Nowości kryminalne sierpień 2023. Co warto przeczytać?

Okładka książki "Poszukiwacz zwłok" Mieczysław Gorzka
Książka „Poszukiwacz zwłok” Mieczysław Gorzka

Mieczysław Gorzka to twórca postaci komisarza Marcina Zakrzewskiego, pojawiającego się w dwóch cyklach „Cienie przeszłości” i „Wściekłe psy”. Teraz powraca z nowym kryminałem.

Z opisu wydawcy: Maciej Lesiecki, psycholog współpracujący z policją, jest tak uwikłany w walkę z traumami z dzieciństwa, że nie dostrzega niepokojących zdarzeń, które nagle pojawiają się w jego życiu. Powoli traci kontrolę i jest coraz bardziej zagubiony. Nagle otrzymuje propozycję od nieznajomej kobiety. Ma znaleźć zwłoki zaginionej przed wielu laty młodej dziewczyny. Przyjmuje to zlecenie wierząc, że dzięki temu rozwiąże wszystkie swoje problemy. Sprawa ta nie jest prosta i niesie ze sobą wiele zagrożeń.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Okładka książki "Nie oszukasz mnie" Diana Brzezińska
Książka „Nie oszukasz mnie” Diana Brzezińska

„Nie oszukasz mnie” to piąta część cyklu o prokurator Gabrieli Sawickiej.

Z opisu wydawcy: Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo… Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a na miejscu znaleziono ślady jej krwi. To zatrzymanie zmusza policjanta, by ujawnił ich związek i oficjalnie przyznał, że kocha Sawicką.

Tymczasem w Szczecinie dochodzi do kolejnego morderstwa: tym razem ofiarami są emerytowany policjant Jakub Sztorc i jego żona. Podobnie jak w starej sprawie, którą prowadził prokurator Zięba, dawny patron Sawickiej, schemat działania mordercy jest zgodny.

Więcej na temat powieści Diany Brzezińskiej znajdziesz na stronie wydawnictwa Otwarte.


Kryminały sierpień 2023. Premiery warte uwagi

Okładka książki "Krzyk ciszy" Jolanta Bartoś
Książka „Krzyk ciszy” Jolanta Bartoś

Z opisu wydawcy: Barbara Trzebińska jest wybitnym lekarzem transplantologiem. Zaprzyjaźnia się z siedmioletnim miejscowym chłopcem, Mareczkiem Jaczyńskim. Chłopiec ginie bez wieści. Wtem Barbara zostaje pilnie wezwana do kliniki w Warszawie. Dowiaduje się też, że załapała się na grant medyczny w Stanach. Nie zastanawia się długo i podejmuje decyzję o wyjeździe.

Do Jaraczewa wraca po pięciu latach z dwunastoletnim chłopcem. Dodatkowo twierdzi, że Karol jest jej adoptowanym synem. Powrót Barbary wzbudza niepokój w matce Mareczka. Andżelika Jaczyńska nigdy nie zapomniała o zaginionym dziecku.

Więcej na temat tej powieści na stronie wydawnictwa Zysk i S-ka.


Przeczytaj także: NASZE TOP 5 KRYMINAŁÓW – LIPIEC 2023

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *