Książka Tess Gerritsen - "Studentka"

„Studentka” Gary Braver, Tess Gerritsen – recenzja

Gary Braver i Tess Gerritsen w książce „Studentka” przedstawiają wydaje się normalny dla każdego świat. Im dłużej jednak czytamy tę opowieść, tym bardziej wydaje się on zawiły.

Materiał powstał dzięki współpracy z Wydawnictwem Albatros.

Zdolna studentka, którą zostawił chłopak i ta wdaje się w romans z wykładowcą, ginie. Czy tytułowa kobieta popełniła samobójstwo czy też było to zawiłe przestępstwo? To najważniejsze pytanie, na które odpowiedzi poszukujemy podczas lektury „Studentki”.

„Studentka” wciąga od pierwszej strony

Powieść autorów potrafi wciągnąć nawet tych, którzy nie należą do wielbicieli tego gatunku. Lekkość czytania oraz liczba zwrotów akcji zachęcają do sięgnięcia po lekturę. Taryn przyjechała ze swoim chłopakiem Liamem do większego miasta na studia, on następnie ją tam zostawia. Dziewczyna poznaje na studiach Cody’ego, który się w niej podkochuje i jest o nią zazdrosny. Zaś z wykładowcą Jackiem zaczyna ją łączyć romans. Każdy z mężczyzn ma powód do zbrodni czy też Tauryn sama targnęła się na swoje życie, po tym jak kochanek ją zostawił?

Wiele wątków dało ciekawą intrygę

Muszę przyznać, że podczas lektury książki „Studentka” każda z tych hipotez wydawała się prawdziwa. Wszyscy mężczyźni słusznie stają się podejrzani, bo w swoim życiu i Taryn namieszali na tyle, że jej zabójstwo byłoby im na rękę. A sama główna bohaterka? Ona również miała sporo powodów żeby skoczyć z balkonu mieszkania na trzecim piętrze. Śmiało można zatem napisać, że duet autorski stworzył bardzo ciekawą intrygę.

"Studentka" Gary Braver Tess Gerritsen
Książka Gary Braver Tess Gerritsen – „Studentka”

Nie tylko dla fanów kryminału

Moim zdaniem „Studentka” to książka skierowana do wszystkich, świetnie będą się przy niej bawić zarówno fani kryminałów, jak również ci, którzy sporadycznie mają kontakt z tym gatunkiem. Wciągająca powieść została podzielona na rozdziały i podrozdziały, dzięki czemu można po nią sięgnąć w każdej chwili. Nie można się przy niej nudzić. Uważam, że wątki obyczajowe pojawiające się w książce sprawiają, że pokazany w niej świat jest bardziej realistyczny. Dzięki temu jestem przekonana, że ta historia mogłaby się wydarzyć w każdym mieście. Na plus jest także to, że miejsce zbrodni nie jest ukazane w drastyczny sposób. Dlatego nawet osoba z dużą wrażliwością powinna poradzić sobie z przedstawionymi w „Studentce” opisami. Książka jest ciekawa oraz posiada wiele wątków, co jest jej dodatkowym walorem.

Cała paleta uczuć

Śmiało zatem mogę tę książkę polecić każdemu, kto chce spróbować zakochać się w kryminałach, bo jak na ten gatunek jest to lekka i świetnie napisana powieść. „Studentka” ukazuje nam wiele takich uczuć jak: miłość, gniew, zdrada, namiętność, zazdrość. A każde z nich na końcu może prowadzić do śmierci. Co jednak tak naprawdę ją spowodowało w przypadku Taryn?

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Zaginiony klejnot Ferrary”.

AGATA KARPIŃSKA

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *