Książki na wiosnę

Wiosna, czyli więcej słońca, kwiatów i oznak budzącego się życia. To moment na początek i nowe postanowienia. A co powiesz na spędzanie więcej chwil z książką w dłoniach? Sprawdź, jakie książki na wiosnę polecamy!

Które książki wiosenne są warte przeczytania?

Wiosna już prawie, tuż tuż za rogiem. Nadchodzące dni to doskonały moment, aby zanurzyć się we wciągających lekturach, które pozwolą na wczucie się w wiosenny klimat odradzającej się przyrody. Za oknem coraz zieleniej, dlatego z tej okazji przygotowaliśmy zestawienie zielonych książek wartych przeczytania.

Oto sześć naszych propozycji książek na wiosnę, które mogą doskonale pasować do wiosennego nastroju. Te zielone książki z pewnością pozwolą poczuć wiosenny powiew i cieszyć się przyjemnością czytania wraz z odradzającą się przyrodą.

okładka książki "Czas białych nocy" Maria Paszyńska
Książka Maria Paszyńska – „Czas białych nocy”

Pierwsza część sagi o wschodnim wietrze, zatytułowana „Czas białych nocy”, opowiada historię Anastazji i Kazimierza. W książce poznajemy Kazika jako chłopca, który mieszka w Warszawie ze swoim ojcem Karolem Stawickim i opiekunką. Choć jego ojciec często podróżuje służbowo po Europie, Kazik często mu towarzyszy. Podczas jednej z podróży do Rosji Kazimierz spotyka pewną dziewczynkę.

Czas białych nocy” to lektura zarówno przyjemna, jak i smutna ze względu na trudne losy bohaterów. Jednakże wspaniale spełniła swoją rolę literatury, wywołując silne emocje i skłaniając do refleksji. Maria Paszyńska przepięknie opisała historię młodzieńczej miłości, której towarzyszyła wojenna zawierucha.

Naszą recenzję książki „Czas białych nocy” znajdziesz na: https://przeczytane.net/czas-bialych-nocy-maria-paszynska-recenzja/.


Okładka książki "Sekretne życie drzew" Peter Wohlleben
Książka „Sekretne życie drzew” Peter Wohlleben

„Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena to pozycja wyjątkowa, bo w nowatorski sposób ukazująca nam życie drzew. Jak się okazuje, żywot bardzo zbliżony do ludzkiego.

Peter Wohlleben to niemiecki leśniczy, który sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem (w tym przypadku chodzi o Reńskie Góry Łupkowe): wykonuje na tym terenie czynności techniczno-gospodarcze, ochronne i administracyjno-rachunkowe. Najmocniejszą stroną „Sekretnego życia drzew” jest sam autor, który posiada ogromną wiedzę w opisywanym temacie, a przedstawia go z nadzwyczajną pasją. Ta bliskość Petera Wohllebena z drzewami jeszcze mocniej wpływa na sposób narracji i pomaga zrealizować cel autora.

Naszą recenzję książki „Sekretne życie drzew” znajdziesz na: https://przeczytane.net/sekretne-zycie-drzew-peter-wohlleben-recenzja/


Okładka książki "Siedem mężów Evelyn Hugo" Taylor Jenkins Reid
Książka „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to fascynująca opowieść o losach ikony Hollywood.

Młoda dziennikarka otrzymuje propozycję przeprowadzenia wywiadu z Evelyn Hugo – legendarną aktorką, która odniosła spektakularny sukces w Hollywood. Jednakże istnieje warunek: wywiad nie może ujrzeć światła dziennego przed śmiercią artystki. Evelyn opowiada swoją historię, jak zdołała wydostać się z biednego życia i dotrzeć do marzonego świata filmowego. Sława, bogactwo, skandale i blichtr reflektorów… W Hollywood każdy ma swoje ciemne strony. Dlaczego Evelyn zawarła aż siedem małżeństw? Kogo naprawdę kochała? Jej życie skrywa tajemnice, które powinny pozostać ukryte przed światem.

Ta lektura jest niezwykle istotna dla wszystkich fanów Marilyn Monroe i Audrey Hepburn! Gdyby Evelyn Hugo była postacią rzeczywistą, mogłaby być ich najlepszą przyjaciółką albo… największą rywalką.

Naszą recenzję książki „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” znajdziesz na: https://przeczytane.net/siedmiu-mezow-evelyn-hugo-taylor-jenkins-reid-recenzja/.


Okładka książki "Listowieść" Richard Powers
Książka „Listowieść” Richard Powers

Książka „Listowieść” to nie tylko lektura dla miłośników literatury, ale także dla tych, którzy interesują się ekologią i ochroną środowiska. To literatura, która pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad miejscem człowieka w przyrodzie.

Gdy sięgniecie po „Listowieść”, dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o tym, jak działają rośliny. Ale jeśli już mieliście styczność z książką taką jak „Sekretne życie drzew”, to może nie być dla was aż tak nowa. Jednak główną rzeczą, która przyciąga uwagę w książce Richarda Powersa, i której nie sposób zignorować, to sposób, w jaki jest napisana. Nie tylko jest pięknie i obrazowo, ale także umiejętnie łączy wszystkie wątki i przedstawia je w sposób właściwy.

Naszą recenzję książki „Listowieść” znajdziesz na: https://przeczytane.net/listowiesc-richard-powers-recenzja/.


okładka książki "Trzynasta opowieść" Diane Setterfield
Książka Diane Setterfield – „Trzynasta opowieść”

Dawno temu, Angelfield był imponującym domem bogatej i ekscentrycznej rodziny. Isabelle, jej impulsywny brat Charlie i ich dzikie bliźniaczki, Emmeline i Adeline, zamieszkiwali tę rezydencję. Teraz Angelfield jest tylko ruiną, mało kto o niej pamięta. Ale nawet po latach ta ruina skrywa przerażający sekret…

Czy młoda biografka Margaret Lea zdoła odkryć tajemnicę tego dawno zapomnianego domu i jego mieszkańców, a także mroczną więź łączącą go z znaną autorką bestsellerów, Vidą Winter?

Podążając śladem przeszłości, Margaret odkrywa nie tylko historię Angelfield, ale również swoje własne bolesne tajemnice, którym w końcu będzie musiała stawić czoła. To opowieść o tragicznych losach rodziny naznaczonej śmiercią i szaleństwem, o miłości obarczonej nienawiścią, o bolesnej utracie i rozpaczy, której czas nie potrafi wyleczyć.

Naszą recenzję książki „Trzynasta opowieść” znajdziesz na: https://przeczytane.net/trzynasta-opowiesc-diane-setterfield-recenzja/.


Okładka książki "Żmijowisko" Wojciech Chmielarz
Książka „Żmijowisko” Wojciech Chmielarz

Książka „Żmijowisko” to kolejny hit Wojciecha Chmielarza, który nas zaskoczył. Autor pokazał, że potrafi pisać świetne thrillery psychologiczne. W tej książce spotykamy fantastycznych bohaterów i wciągającą, mroczną atmosferę, która trzyma nas w napięciu.

Wojciech Chmielarz eksperymentuje z gatunkiem, ale wychodzi mu to doskonale. Kiedy w końcu odkrywamy, kto zabił zaginioną Adę, to naprawdę nas zszokuje. Co najmniej tak było w przypadku autora tej recenzji.

Naszą recenzję książki „Żmijowisko” znajdziesz na: https://przeczytane.net/zmijowisko-wojciech-chmielarz-recenzja/.


Przeczytaj także: NASZE TOP 5 – NAJLEPSZE KSIĄŻKI 2023 ROKU

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights