Okładka książki "Cenny motyw" Małgorzata Rogala
Książka "Cenny motyw" Małgorzata Rogala

„Cenny motyw” to druga odsłona kryminalnego cyklu z prywatnym detektywem Celiną Stefańską w roli głównej. W „Kopii doskonałej” autorka zabrała czytelników do Francji, teraz funduje nam wycieczkę do Pragi. Kolejna część przygód bohaterki nie zaskakuje, a raczej przyzwyczaja nas do specyficznych spraw pani detektyw. Wprowadza również wątek osobisty, co dodatkowo urozmaica opowieść.

Materiał powstał dzięki współpracy z księgarnią selkar.pl.

„Cenny motyw” Małgorzata Rogala

Książka kryminał Małgorzaty Rogali znowu opiera się na Celinie Stefańskiej i jej problemach. Tym razem na pierwszy plan wysuwa się historia śmierci jej rodziców, która w dalszym ciągu nie jest wyjaśniona, a sprawca nadal jest na wolności. Nasza bohaterka nie chce (a nawet nie może) tak tej sprawy zostawić, wiążę się z nią jej największa trauma i w tym celu jedzie do Pragi na spotkanie z jubilerem i rzeczoznawcą biżuterii.

Przeczytaj także: „ZA CENĘ ŚMIERCI” MAŁGORZATA ROGALA – RECENZJA

Drugim wątkiem jest sprawa Aleksandry Jaworskiej, której zwłoki zostają znalezione w mieszkaniu na warszawskim Ursynowie. Głównym podejrzanym o morderstwo staje się jej kochanek i jednocześnie sąsiad z tej samej klatki schodowej – Maciej Orłowski. A Stefańska na zlecenie żony pana Macieja ma wyciągnąć męża z opresji. Co ciekawe, oba wątki z czasem zaczną się łączyć, choć na początku wydaje się to mało możliwe.

Miejsce akcji bohaterem

Interesujące jest również to, że Małgorzata Rogala kolejny raz próbuje przedstawić nam kulisy handlu dziełami sztuki. Tym razem chodzi bowiem o biżuterię antykwaryczną. Charakterystyczne dla tej autorki jest również kreowanie bohaterów pobocznych, którzy za płaszczykiem pasji ukrywają swoją prawdziwą, mroczną twarz. Albo inaczej: ich mordercze instynkty ujawniają się, kiedy otwiera się szansa posiadania danego eksponatu.

Przeczytaj także: „PUNKT WIDZENIA” MAŁGORZATA ROGALA – RECENZJA

W porównaniu do „Kopii doskonałej” kolejny raz Małgorzata Rogala w tak dokładny sposób przedstawia miejsce akcji, że czyni z niego okrojony przewodnik po danym miejscu. W pierwszej części była to Francja, tym razem podobnie jest ze stolicą Czech.

„Cenny motyw” Małgorzata Rogala – recenzja

Po przeczytaniu „Cennego motywu” w dalszym ciągu zostaję przy swoim zdaniu, że seria z detektyw Celiną Stefańską nie ma za wiele wspólnego z klasycznym kryminałem. To książki przygodowe, niezbyt skomplikowane, z dobrze odwzorowanym miejscem akcji. I tak jak po „Kopii doskonałej” chciało się wybrać w podróż do pięknej Francji, tak w tym przypadku można mocniej zainteresować się Pragą.

Ta książka kryminał, jak i inne pozycje z tego gatunku, dostępne są do kupienia na selkar.pl.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Dlaczego nie czytamy książek?”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Marcin Łopienski

Czytelnik, recenzent i promotor literatury. Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”. Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights