otwarta książka kubek z kawą
Książka

Najciekawsze premiery tygodnia

Wybraliśmy najciekawsze premiery tego tygodnia. W naszym zestawieniu znajdziecie dwie znakomicie zapowiadające się książki sportowe, reportaż i powieść historyczną. Planujecie sięgnąć po któryś tytuł?


okładka książki "Straszliwe zwycięstwo" Borys Sokołow
Borys Sokołow – „Straszliwe zwycięstwo”

„Straszliwe zwycięstwo”

Borys Sokołow

Takie pozycje zawsze lubimy w naszym zestawieniu najciekawszych premier tygodnia. Książka Borysa Sokołowa to nie tylko ciekawy temat, o II wojna światowa jest kopalnią wątków i pewnie gdyby nie utajnione akta, to takich pozycji byłoby jeszcze więcej. Najciekawsze w „Straszliwym zwycięstwie” jest to, że autor obala mit wielkiego, wspaniałego zwycięstwa Stalina i Związku Radzieckiego. Ma się rozumieć sukcesu bez ofiar, błędów i negatywnych skutków. Dodatkowym smaczkiem jest również to, że sam Sokołow w Rosji uznany jest za pisarze wyklętego. Albo jak kto woli – niepokornego.


okładka książki "Dwa razy czerwiec" Martin Kohan
Martin Kohan – „Dwa razy czerwiec”

„Dwa razy czerwiec”

Martin Kohan

Dlaczego zaczynając najciekawsze premiery wspomniałem o dwóch pozycjach sportowych? Bo właśnie „Dwa razy czerwiec” jest książką, w której tle przewija się futbol. Martin Kohan opisuje w niej krwawy okres rządów junty w Argentynie. I cały ten terror, okrucieństwo, perfidia władzy z wielkim naciskiem na dramat kobiet, które jako jedyne chciały się postawić, zderza z wielką euforią mistrzostw świata organizowanych przez Argentynę w 1978 roku. Na pewno nie jest to pozycja typowo historyczna, jak również klasycznie sportowa, ale jako mieszanka zapowiada się znakomicie.


okładka książki "Czas chaosu" Daniel Komorowski
Daniel Komorowski – „Czas chaosu”

„Czas chaosu”

Daniel Komorowski

Wikingowie. Doskonale możecie ich znać z hitowego serialu, dostępnego do oglądania na popularnej platformie Netflix. Legendarni skandynawscy wojownicy przewijają się również w wielu książkach, ale chyba nie ma lepszej gradki dla fanów historii niż spisana opowieść o Wikingach. Tej spróbował podjąć się Daniel Komorowski, którego czwarta część serii o tych wojach ukazała się w środę. I od razu znalazła się w naszych najciekawszych premierach.


okładka książki "Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny" Arrigo Sacchi i Luigi Garlando
Arrigo Sacchi i Luigi Garlando – „AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny”
„AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny”

Arrigo Sacchi i Luigi Garlando

Dlaczego w głównej mierze oglądamy mecze piłki nożnej? Pragniemy rozrywki i chcemy gdzieś ulokować swoją energię. Ale po co sięgamy po książki o futbolu? Chcemy wejść do szatni, zajrzeć za kulisy wielkiej piłki. Bo wyniki meczów przecież doskonale znamy. Dlatego książka „AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny” wydaje się pozycją idealną: opowiada o historii najlepszej klubowej drużyny lat 90. XX w. I chociaż u nas jest na końcu, to naszym zdaniem okazać się najciekawszą premierą tego tygodnia.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Egoexi”.

Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama!

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *