książki na regale

Najciekawsze premiery tygodnia

Przygotowaliśmy najciekawsze premiery, które ukazały się na początku maja. W tym zestawieniu dominują kryminały.


okładka książki "Nikt nie musi wiedzieć" Katarzyna Bonda
Książka Katarzyna Bonda – „Nikt nie musi wiedzieć”

„Nikt nie musi wiedzieć”

Katarzyna Bonda

Na tę książkę Katarzyny Bondy fani autorki czekali blisko 10 lat. Psycholog śledczy Hubert Meyer wraca z najtrudniejszą sprawą w całej swojej karierze. Mężczyzna wybrał się na zasłużony urlop, ale nie będzie dane mu go zrealizować, bo o pomoc poprosi go policja oraz prokurator Weronika Rudy.

Czy Meyerowi uda się uratować policjanta? Czy sporządzenie lewej ekspertyzy zadziała, a rozpoczęcie nowego śledztwa finalnie się powiedzie? O tym wszystkim przekonacie się sięgając po „Nikt nie musi wiedzieć”, które przez recenzentów uznana została za najlepszą część tej serii. Z tego powodu zestawienie najciekawszych premier musiało zawrzeć najnowszą książkę Katarzyny Bondy.


okładka książki "Krew" Max Czornyj
Książka Max Czornyj – „Krew”

„Krew”

Max Czornyj

Fani komisarza Eryka Deryły na kolejną część jego przygód w sumie musieli czekać blisko pół roku. W poprzedniej części śledczy wspólnie z Tamarą Haler musieli radzić sobie z mordercą zabijającym według powieści Igora Lubowa. Tym razem słynnej parze przyjdzie zmierzyć się z seryjnym zabójcą, a w gronie podejrzanych znajdą się nawet funkcjonariusze policji.


okładka książki "Miasto głupców" Hanna Greń
Książka Hanna Greń – „Miasto głupców”

„Miasto głupców”

Hanna Greń

W poprzedniej części Dioniza Remańska po uzyskaniu licencji detektywa rozwikłała trudną zagadkę zniknięcia Pawła Pisarka. Tym razem kobieta ponownie otrzymuje bardzo nietypowe zlecenie. Mianowicie ma wyjaśnić tajemnicę domu, który według relacji sąsiadów jej klientów jest nawiedzony. Na jakie przeciwności losu trafi? O co chodzi z tymi nietypowymi siłami natury? „Miasto głupców” miejsce w zestawieniu najciekawszych premier zajęło dzięki bardzo dobrym przedpremierowym recenzjom.


okładka książki "W złej wierze" Jacek Piekiełko
Książka Jacek Piekiełko – „W złej wierze”
„W złej wierze”

Jacek Piekiełko

Najciekawsze premiery miesiąca wzbogaciła najnowsza książka Jacka Piekiełki. To kryminał o naprawdę pokręconej historii: podczas drogi do szpitala ciężarna Marta Doroszewska wsiada do samochodu nieznajomego i wieść o niej ginie. Do akcji poszukiwawczej włącza się emerytowany profiler, którego żona również przed laty tajemniczo zaginęła…

Co wyniknie po rozwikłaniu tej bardzo pokręconej, sprzecznej sprawy?


okładka książki "Niebezpieczna zabawa" Phoebe Morgan
Książka Phoebe Morgan – „Niebezpieczna zabawa”
„Niebezpieczna zabawa”

Phoebe Morgan

Najciekawsze premiery z gatunku kryminał zamyka książka autorki znanej na naszym rynku z pozycji „Idealna opiekunka”. Tym razem również porusza ona temat rodziny i problemu starania o dziecko. Główna bohaterka od lat stara się o potomstwo metodą in vitro, aż tu pewnego dnia otrzymuje prezent, który dowodzi, iż ktoś odkrył jej największą tajemnicę. Jak to się wszystko zakończy?

Jeśli podobał ci się artykuł, może zainteresują cię również „Więzy krwi„.

Zostaw po sobie ocenę!

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *