Przed tygodniem pojawiło się tyle ciekawych nowości, że prezentujemy kolejne najciekawsze premiery. Dominują kryminały, ale nie brakuje również ciekawej literatury faktu.
„Fatalne kłamstwo”
Valerie Keogh
Najciekawsze premiery rozpoczynamy od książki „Fatalne kłamstwo”. Pozycja ta zbiera znakomite opinie u recenzentów, chyba nie przeczytaliśmy jeszcze jakiekolwiek rozczarowanej.
Keogh przedstawia nam historię trzech przyjaciółek: kobiety poznały się na studiach, teraz odniosły sukces i mają wszystko. Łącznie z pewnym sekretem, które również je przed laty mocniej połączył, ale teraz prawda wychodzi na jaw.
„Kto czyni zło”
Agnieszka Pietrzyk
Chociaż od premiery tej książki minęło kilka dni, to przez wielu ta pozycja określona została najlepszym tytułem tej autorki. Agnieszka Pietrzyk funduje nam zawiłą intrygę, w której główną rolę odgrywa Urszula Baranowska. Ciekawe jest to, że młoda i niedoświadczona protokolantka odchodzi z elbląskiej policji, zakłada biuro detektywistyczne i wtedy się zaczyna!
„Co się skrywa między nami?”
John Marrs
Ten kryminał zainteresował nas z tego powodu, bo opowieść przedstawia relację między matką a córką. Ponoć nie ma silniejszej więzi niż ta wspomniana przez autorkę, a w „Co się skrywa między nami?” dochodzi przecież jeszcze wątek kryminalny, ciekawi nas zatem ta tajemnica. Co ten duet kobiet może skrywać?
„Mireczek. Patoopowieść o moim ojcu”
Aleksandra Zbroja
Książka Aleksandry Zbroji to jedna z najmocniejszych pozycji wydanych w marcu. Bardzo osobista, przejmująca, szczera, wstrząsająca i wgryzająca się w każdy zakamarek czytelnika. Najciekawsze premiery poprzedniego tygodnia nie mogły nie zawrzeć tej pozycji.
„Kryzysy. Punkty zwrotne dla krajów w okresie przemian”
Jared Diamond
Najciekawsze premiery tygodnia musiały zawrzeć również książkę Jareda Diamonda. Pozycję fascynującą z tego powodu, że sam tytuł jest niezwykły. Autor wybrał bowiem sześć krajów i pokazał czynniki, które mogą wpłynąć na to jak dochodzi do największych kryzysów. Co więcej, jak ludzie mogą reagować na największe wyzwania, jak ich decyzje mogą zmieniać świat.
Diamond wybrał tutaj przypadki Japonii, Finlandii, Chin, Indonezji, Niemczech i Australii.
Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama!
Jeśli zainteresował cię artykuł, może zaciekawi cię również „Kółko się pani urwało”
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!