prezent na mikołajki

Co na prezent na Mikołajki? Polecamy 5 książek

Już dzisiaj Mikołajki, a wraz z nimi radość obdarowywania bliskich prezentami. Jeśli zastanawiasz się, co podarować bliskiej osobie, partnerowi, przyjacielowi czy rodzinie, to koniecznie zatrzymaj się na chwilę i sprawdź nasz poradnik prezentowy.

Książki na Mikołajki – co wybrać?

W poszukiwaniu idealnej książki na Mikołajki, warto zastanowić się nad zainteresowaniami obdarowywanej osoby. Czy to pasjonatka romansów, entuzjastka kryminałów, czy może wielbicielka fantastycznych światów? Nasze propozycje umieszczone wraz z krótkim opisem wydawcy obejmują różnorodne gatunki literackie, aby każdy znalazł coś dla siebie. Przygotuj się na ekscytujący przegląd literackich propozycji, które sprawią, że Mikołajki tego roku staną się niezapomnianym świętem dla wszystkich miłośników dobrej książki!

Okładka książki "Jedno życzenie" Nicholas Sparks
Książka „Jedno życzenie” Nicholas Sparks

Maggie Dawes nie opowiadała tej historii od lat. Dawno temu po raz pierwszy naprawdę się zakochała. Miała wtedy szesnaście lat i była daleko od domu. Wysłano ją do małej miejscowości na jednej z wysp w Karolinie Północnej, by tam oczekiwała narodzin swojego dziecka. Planowała oddać je do adopcji.

Przystojny i inteligentny Bryce Trickett nie oceniał tej decyzji. Pokazał za to Maggie, jak robić dobre zdjęcia, zaszczepił w niej miłość do fotografii i do atmosfery sennych miasteczek. Ich pierwszy pocałunek był idealny. A uczucie − jedyne w swoim rodzaju.

Historia pierwszej miłości, której ślad pozostaje w nas na zawsze, i o decyzjach, których skutki odczuwamy przez całe życie.

Sprawdź naszą recenzję książki na https://przeczytane.net/jedno-zyczenie-nicholas-sparks-recenzja/.


Okładka książki "Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku" Anna Fryczkowska
Książka „Saga o ludziach ziemi. Czas rumianku” Anna Fryczkowska

Rok 1852, świat zaczyna mocno przyspieszać, ale na Kujawach czas nadal płynie swoim rytmem. Tutaj słowiańszczyzna ciągle miesza się z chrześcijaństwem, chłopi solidarnie szukają sprytnych sposobów na przetrwanie, a dziedzic, jak zawsze, oczekuje szacunku.

W rodzinie Józwiaków dorasta kolejne pokolenie. Janek ma urodę, dowcip i wdzięk, dziewczyny i sąsiedzi go uwielbiają. Michał nie ma nic, poza zawziętością, nawet ojciec ledwie zauważa jego istnienie. Za płotem dorastają dziewczyny, Janek uwodzi je na potęgę, Michał nie śmie się odezwać do żadnej.

Okolicę pustoszy epidemia cholery, nad rodziną Józwiaków zdaje się ciążyć dziwna klątwa, a gdzieś tam daleko car zastanawia się nad zniesieniem pańszczyzny…

Sprawdź naszą recenzję książki na https://przeczytane.net/czas-rumianku-anna-fryczkowska-recenzja/.


Okładka książki "Zrost" Robert Małecki
Książka „Zrost” Robert Małecki

W jeziorze niedaleko Chełmży komisarz Gross znajduje ciało starszego człowieka. Nieszczęśliwy wypadek, samobójstwo, a może jednak morderstwo? By wyjaśnić sprawę, policjant zagłębia się w przeszłość ofiary. Szybko przekonuje się, że historia zmarłego mężczyzny skrywa w sobie mrok.

Granice człowieczeństwa przesuwają się, gdy na szali leży życie najbliższych. Czy ten, kto ignoruje krzywdę ofiar, by zapewnić bezpieczeństwo rodzinie, staje po stronie katów?

Przeczytaj więcej o tej książce na stronie wydawnictwa Literackie.


Okładka książki "Agla. Alef" Radek Rak
Książka „Agla. Alef” Radek Rak

Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem w całym tego słowa znaczeniu.

Sofja Kluk jest osobą upartą, wygadaną i konsekwentnie dążącą do celu. Mieszka na uniwersytecie w mieście, w którym panują dziewiętnastowieczne porządki społeczne, sklepy bławatne z ulicy Krokodyli spotykają się z mrocznym Urzędem Bezpieczeństwa i tajemniczym Carem, a zawodowi zabójcy cieszą się szacunkiem i zaufaniem. Podróż w poszukiwaniu zaginionego ojca okaże się dla Sofji pytaniem, czym tak naprawdę jest wolność. Świat bohaterów podbija rozbuchana wizja przyrody, a koncepcja owadziego przeobrażenia, którą niesie Agla, ma w powieści niebagatelne znaczenie.

Przeczytaj więcej o tej książce na stronie wydawnictwa Powergraph.


Okładka książki "Sycylijskie lwy" Stefania Auci
Książka „Sycylijskie lwy” Stefania Auci

Od początku XIX wieku Floriowie są „niekoronowanymi królami Sycylii” – niespokojni i ambitni, chcą być bogatsi i silniejsi od wszystkich. Zaczynają jako ubodzy sprzedawcy przypraw, potem zajmują się handlem tuńczykiem, by w końcu wzbogacić się na winie Marsala, które podbija świat. Mężczyźni rodu Florio to sprytni przedsiębiorcy, ale też uparci i aroganccy, targani namiętnościami sycylijscy mężczyźni. Kobiety rodu Florio są silne i zdecydowane, nigdy zaś nie są bezradne.

Od założyciela imperium Vincenza po jego wnuka Ignazia, który przepuszcza fortunę na legendarne przyjęcia, od silnej, ale głodnej miłości Giovanny po uwielbianą przez królów i poetów Donnę Frankę – autorka tworzy wciągającą narrację i z rozmachem rysuje fascynującą historię sławy, bogactwa i władzy, a także romansów, zdrad, mrocznych tajemnic i okrutnej zemsty.

Przeczytaj więcej o tej książce na stronie Grupy Wydawniczej Foksal.


Przeczytaj także: NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA – CO PRZECZYTAĆ W 2023 ROKU?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

1 Comment

  • Aglę kupiłam dla taty na prezent pod choinkę 🙂 Dla mamy Wniebogłos. W ogóle w tym roku u mnie książkowo pod choinką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *