książki świąteczne
książki na święta 2023

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który sprzyja chwili spokoju, refleksji i oczywiście lekturze. Coroczne poszukiwanie inspiracji literackich może być wyjątkowym wyzwaniem, dlatego przychodzimy z pomocą. Przygotujcie się na podróż przez świat literatury i sprawdźcie nasze zestawienie polecanych książek na święta w 2023 roku.

Książki na święta – co przeczytać w 2023 roku?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy wiele osób lubi się zanurzyć w świat książek, ciesząc się chwilami spokoju i relaksu. Szukasz inspiracji na najlepsze książki na święta? W 2023 roku ponownie otrzymaliśmy bogatą ofertę powieści przygotowanych specjalnie na ten wyjątkowy czas. Powstało wiele fascynujących propozycji, które warto uwzględnić na swojej świątecznej liście lektur. Oto lista tytułów, które mogą stać się doskonałym towarzyszem podczas tych magicznych dni.

Okładka książki "Grudniowy dom" Magda Knedler
Książka „Grudniowy dom” Magda Knedler

Początek grudnia. Kami przekracza próg poniemieckiego domu, który właśnie odziedziczyła po babce. Powracają wspomnienia, a w głuchej ciszy coraz wyraźniej dają o sobie znać tajemnice, wśród których dorastała. Jaki sekret ukrywała jej babcia? Co stało się z dziadkiem, który zniknął wiele lat wcześniej?

Poznaj tajemnice grudniowego domu. Sięgnij po wyjątkową historię o poszukiwaniu siebie. Przeczytaj wciągającą powieść Magdy Knedler, pisarki nominowanej do Bestsellera Empiku.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Otwarte.

Okładka książki "Topniejące serce" Joanna Tekieli
Książka „Topniejące serce” Joanna Tekieli

Maja, samotna matka trzech dziewczynek, pracuje jako sprzątaczka i całe jej życie kręci się wokół dzieci. Spotkało ją w życiu wiele zła i w efekcie przestała ufać ludziom, a jej serce skurczyło się i nie ma w nim miejsca dla nikogo, prócz córek. Pewnej nocy, gdy wraca z dodatkowego dyżuru w pracy, natyka się w parku na nieprzytomnego mężczyznę i udziela mu pomocy. To wydarzenie stanie się początkiem wielkich zmian w życiu Mai…

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Filia.

Okładka książki "A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie"
Książka „A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie”

Autorki wyjątkowych historii, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, w gwiazdkowym prezencie dla wszystkich czytelników przygotowały zbiór niezwykłych opowiadań inspirowanych czasem adwentowego oczekiwania i tajemnicą Bożego Narodzenia. Wśród połyskujących dekoracji, świątecznych reklam i płynących zewsząd przebojów z dzwoneczkami odnalazły i zebrały okruchy prawdy o tym, że w wigilijną noc Bóg rodzi się w ludzkich sercach, szczególnie tych poszukujących miłości, samotnych, zranionych, wątpiących i nieszczęśliwych.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie księgarni internetowej wydawnictwa eSPe.

Okładka książki "Cud na zamówienie" Karolina Wilczyńska
Książka „Cud na zamówienie” Karolina Wilczyńska

Trzy kobiety, dwóch mężczyzn, senior, mały chłopiec i pies. Każde z nich mierzy się z trudną przeszłością, każde ma swoją wizję Bożego Narodzenia. Jednak los ma wobec nich własne plany i nieoczekiwanie ich ścieżki splatają się w wigilijny dzień. Czy taka wieczerza może się udać? Co wyniknie ze spotkania samotnej matki, jej chorego ojca i małego synka z przeżywającym kryzys policjantem, zawiedzioną bizneswoman, programistą, który nie chce obchodzić Świąt i wolontariuszki – tatuażystki?

I co z tym wszystkim wspólnego ma pies? Ta historia wydaje się nieprawdopodobna, ale przecież Wigilia to czas cudów. Dlaczego więc zamiast jednego miejsca dla niezapowiedzianego gościa nie mogą być ich cztery? W końcu każdy ma prawo do Bożego Narodzenia.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Skarpa Warszawska.

Okładka książki "Włoska robota" Marek Stelar
Książka „Włoska robota” Marek Stelar

Ekipa w składzie: Szwagier, Misiek, jego żona Bożena i syn Jacek oraz towarzyszący im reporter radiowy Darek Kociborek, który relacjonować ma słuchaczom całą wyprawę wyrusza więc radiobusem do słonecznej Italii. Dosłownie słonecznej: temperatura w Dimaro wynosi grubo ponad zero, a śnieg jest wyłącznie sztuczny i tylko na stokach. Ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero wtedy, gdy włoska policja ogłosi spektakularny sukces: oto zatrzymany zostaje poszukiwany od piętnastu lat szef liguryjskiej mafii…

Misiek i Szwagier powracają w brawurowej komedii pomyłek, w końcu Szwagier to jedna, wielka pomyłka. Jazda po włosku: bez trzymanki i „na krechę”. Efekt może być tylko jeden: totalna katastrofa. W dodatku na żywo!

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Filia.

Okładka książki "Światełko w oknie" Magdalena Kordel
Książka „Światełko w oknie” Magdalena Kordel

Kornelia, Basia i bliźniaczki przeprowadzają się do Miasteczka, a tam Duchy Świąt biorą sprawy w swoje ręce. Bożonarodzeniowa magia z każdym dniem powoli zaczyna działać, a w ich serca Wstępuje nadzieja.

Światełko w oknie to niezwykła opowieść pełna emocji. Wzruszająca nawet tych, którzy świąt się boją i dla których ten czas stracił magię. Historia o sile przyjaźni i rodziny, o nowych początkach i o tym, że kiedy uwierzymy w drugiego człowieka, cuda po prostu zaczynają się dziać. Wystarczy dać im szansę.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.

Okładka książki "Morderstwo w zimowy dzień" Merryn Allingham
Książka „Morderstwo w zimowy dzień” Merryn Allingham

Kiedy w zimny styczniowy dzień Flora wybiera się na spacer po molo, nie spodziewa się, że we wzburzonych wodach zauważy ciało młodej kobiety. Przekonana, że w okolicy doszło do morderstwa, dociekliwa właścicielka księgarni prosi Jacka Carringtona, pisarza kryminałów, aby pomógł jej odkryć prawdę. Kłótnia na przyjęciu, odwołana wizyta u fryzjera i czerwony pompon znaleziony na drewnianym pomoście, na którym ostatnio widziano kobietę… Wszyscy mieszkańcy wioski są podejrzani. Kto z nich ma krew na rękach?

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa MANDO.

Okładka książki "Opowieści wigilijne" Marzena Rogalska
Książka „Opowieści wigilijne” Marzena Rogalska

Marzena Rogalska opowiada o ludziach, którzy nieustannie są obecni w naszych sercach i pamięci, o nieustannej tęsknocie za nimi. I o jedynej nocy w roku, gdy nadzieja rodzi się dla nas wszystkich. Opowieści wigilijne wypełnione są niezachwianą wiarą, że nadzieja i miłość zawsze zatriumfują.

Więcej na temat tej książki przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.


Przeczytaj także: KSIĄŻKI NA JESIEŃ – CO WARTO PRZECZYTAĆ

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights