Książka
Książka

Nasze TOP 7 kryminałów – wrzesień 2023

Wrzesień stoi pod znakiem kryminałów! Wydawnictwa przygotowały bogatą ofertę nowości, które zasługują na uwagę. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym comiesięcznym zestawieniem, w którym sugerujemy najciekawsze premiery kryminałów na wrzesień 2023 roku.

Premiery kryminałów wrzesień 2023. Na co zwrócić uwagę?

We wrześniu 2023 roku jesteśmy świadkami wielu interesujących premier kryminałów! Ich liczba jest tak duża, że zdecydowaliśmy się zaprezentować zestawienie najlepszych kryminałów. Wydawnictwa we wrześniu przygotowały szeroki wybór zapowiedzi wydawniczych. Z tego powodu jesteśmy pewni, że każdy z was znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Cieszymy się, że w zestawieniu wrześniowych nowości znalazło się również miejsce dla rodzimych pisarzy. Przed wami największe perełki z gatunku kryminałów.

Okładka książki "Ofiara twoim przeznaczeniem" Ryszard Ćwirlej
Książka „Ofiara twoim przeznaczeniem” Ryszard Ćwirlej

„Ofiara twoim przeznaczeniem”, czyli błyskotliwa zagadka kryminalna, a w tle widmo II wojny światowej. Ryszard Ćwirlej, określany mianem mistrza polskiego kryminału retro, powraca w znakomitym stylu!

Z opisu wydawcy:

Poznań, 1931 rok. Wtedy w niecodziennych okolicznościach odnaleziono obraz z podobizną Matki Boskiej. Śledczy przypuszczają, że został skradziony z któregoś z kościołów, a przywrócenie płótna właścicielowi pomogłoby poprawić wizerunek policji. Nie zdają sobie sprawy, z jak cennym okazem mają do czynienia.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Czwarta Strona.


Okładka książki "Człowiek, który umarł dwa razy" Richard Osman
Książka „Człowiek, który umarł dwa razy” Richard Osman

Najnowszy cykl kryminałów Richarda Osmana zachwycił czytelników na całym świecie. „Człowiek, który umarł dwa razy” to kontynuacja serii „Czwartkowy Klub Zbrodni”, której pierwszą część umieściliśmy w zestawieniu najciekawszych premier kryminałów w sierpniu.

Z opisu wydawcy:

Elizabeth Best, emerytowana agentka brytyjskiego wywiadu, właśnie dostała list. Nadawcą jest jej „stary przyjaciel” Marcus Carmichael. Lecz problem w tym, że Marcus od 40 lat nie żyje, a Elizabeth sama znalazła jego zwłoki. Elizabeth wie, że prawdopodobnie ktoś wciąga ją w pułapkę… więc świetnie się składa, bo nic tak nie urozmaica popołudniowej herbatki jak śmiertelnie niebezpieczna intryga służb specjalnych. Zwłaszcza, gdy można w nią wplątać przyjaciół z Czwartkowego Klubu Zbrodni.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Agora.


Premiery kryminałów wrzesień 2023. Nowości warte uwagi

Okładka książki "Niewidzialna ręka" Grzegorz Kalinowski
Książka „Niewidzialna ręka” Grzegorz Kalinowski

Grzegorz Kalinowski to polski historyk, dziennikarz sportowy i pisarz. Jest autorem biografii sportowców oraz książek sensacyjnych. Teraz proponuje nam kryminał, w równie sensacyjnej, co zabawnej odsłonie.

Z opisu wydawcy:

Akcja dzieje się we współczesnej Polsce. Krajem wstrząsa seria przestępstw. Amatorskie napady na bank przeradzają się w akcję wymierzoną przeciwko jednemu z najbardziej uznanych biznesmenów. Działania przestępców nawiązują do starego programu telewizyjnego dla młodzieży „Niewidzialna ręka”. Czy to sprytna manipulacja, by wywołać atmosferę przychylności? 

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Lira.


Okładka książki "Lalkarz" Paulina Cedlerska
Książka „Lalkarz” Paulina Cedlerska

Z opisu wydawcy:

Gdy Łucja wraca po zmroku przez las do wynajętego w podolsztyńskiej wsi pokoju, staje się świadkiem morderstwa. Zamiast pomóc ofierze, ucieka, zachowując zdarzenie w tajemnicy. Tymczasem w mieście giną kolejne kobiety. Przy każdej z ofiar zabójca zostawia laleczkę. W konsekwencji prasa okrzykuje mordercę lalkarzem. Pewnego ranka na lusterku wstecznym auta Łucji wisi charakterystyczna kukiełka. Tymczasem kobieta rozpoczyna amatorskie śledztwo.

Dodatkowo, więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Filia.


Okładka książki "Raport pelikana" John Grisham
Książka „Raport pelikana” John Grisham

„Raport pelikana” to jedna z najsławniejszych powieści giganta thrillera prawniczego – Johna Grishama. Z pewnością znajdziesz w niej polityczne intrygi, walka o władzę i pytania o moralność w bezwzględnym świecie prawa i bezprawia.

Z opisu wydawcy:

Zamordowano dwóch sędziów Sądu Najwyższego USA. FBI i CIA są bezradne. Darby Shaw, ambitna studentka prawa z Nowego Orleanu, ma teorię na temat tego, kto jest sprawcą. Swoje ustalenia spisuje w tzw. Raporcie Pelikana i przekazuje przyjacielowi, a ten znajomemu w FBI. Kiedy bomba podłożona w samochodzie zabija przyjaciela Darby, dziewczyna wie, że będzie następna.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Albatros.


Co warto przeczytać? Premiery kryminałów wrzesień 2023

Okładka książki "Sędzia" Oliwia Marczak
Książka „Sędzia” Oliwia Marczak

„Sędzia” to literacki debiut Oliwii Marczak w iście prawniczym stylu.

Z opisu wydawcy:

W rezydencji państwa Curtisów dochodzi do brutalnej zbrodni. Jej ofiarą jest jeden z przyjaciół domu, goszczących w posiadłości z okazji rocznicy ślubu gospodarzy. Wezwana na miejsce detektyw Alex Farris z lokalnego posterunku policji nakazuje uczestnikom imprezy zgromadzić się w salonie. Nim jednak zdąży kogokolwiek przesłuchać, wszyscy tracą przytomność. Kiedy ją odzyskują, okazuje się, że część gości oraz cała służba domowa zniknęli, pozostałym zaś osobom, w tym również policjantce, podrzucono karteczki z zagadkowymi numerami oraz cytatem z Kubusia Puchatka. 

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Novae Res.


Okładka książki "Wielka ucieczka" Robert Harris
Książka „Wielka ucieczka” Robert Harris

Historia największej nagonki w dziejach siedemnastowiecznej Anglii − polowania na zabójców Karola I Stewarta. „Wielka ucieczka” to opowieść o religii, zemście i władzy. A także o cenie, jaką muszą zapłacić ci, którzy ją sprawują.

Z opisu wydawcy:

Anglia rok 1660. Wówczas generał Edward Whalley i jego zięć, pułkownik William Goffe, wchodzą na statek wyruszający do Nowego Świata. Są ścigani za zabójstwo króla Karola I – zuchwałą egzekucję, która była punktem kulminacyjnym angielskiej wojny domowej. Dodatkowo zwycięskim zwieńczeniem walki parlamentarzystów z rojalistami.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Albatros.


Przeczytaj także: NASZE TOP 7 KRYMINAŁÓW – SIERPIEŃ 2023

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *