Okładka książki "Pokój motyli" Lucinda Riley
Książka "Pokój motyli" Lucinda Riley

Pokój motyli” uchwyci was za serca, spowoduje, że nie przestaniecie o niej myśleć i będzie do was wracać niczym bumerang. Lucinda Riley w lekkiej, obyczajowej pozycji ukazuje pokręconą i pełną zwrotów historię rodziny Montague. Gwarantuję wam, że nie będziecie mogli przewidzieć, co ukrywa się za kolejną stroną książki.

Materiał powstał dzięki współpracy z Wydawnictwem Albatros.

„Pokój motyli” Lucinda Riley

Już sama okładka przyciąga uwagę czytelnika. Jest na niej piękny niebieski motyl, który przykuwa wzrok. Dzięki temu chce się ją głaskać, przytulać i trzymać w dłoniach. Wrażenie wizualne przy okazji książek jest również ważne i „Pokój motyli” w tym kontekście robi wrażenie. Pomiędzy rozdziałami również znajdują się ilustracje z albumu motyli i roślin, co też zasługuje na duży plus.

Posy Montague jest starszą panią, która oprócz opiekowania się domem Admirała, pracuje w galerii. Posiadłość otacza wielki piękny ogród, w którym wiecznie jest coś do poprawy. Kobieta go uwielbia, a opieka nad nim sprawia jej wielką przyjemność. Bardzo lubi oglądać kwiaty oraz latające w ogrodzie motyle. Poza tym bardzo kocha swoich dwóch synów. Jeden z nich, Nick, wydaje się być ideałem. Mężczyzna prowadzi bardzo dobrze prosperujący interes, który daje niemałe zyski i zakochuje się w dziewczynie Tammy, a ona odwzajemnia jego uczucie. Pytanie czy dalsze jego życie okaże się sielanką?

Przeczytaj także: „DZIEWCZYNA Z NEAPOLU” LUCINDA RILEY – RECENZJA

Drugi syn Posy, Sam, wiecznie próbuje rozkręcić jakiś interes, który zawsze okazuje się klapą. Ożenił się z Amy, recepcjonistką w hotelu, z którą ma dwójkę małych dzieci. Wydaje się, że kobieta, mimo nałogu mężczyzny i znęcania się nad nią, będzie zawsze mu wierna, ale oczy jej otwiera pisarz Sebastian i dodatkowo zakochuje się w niej. Kogo wybierze Amy? Sama, któremu przyrzekała wierność czy też Sebastiana, dzięki któremu czuje się bezpiecznie i jest traktowana jak prawdziwa kobieta?

Książka dla każdego czytelnika

Posy jako starsza już kobieta, próbuje ułożyć sobie życie, ale los drugi raz stawia na jej drodze młodzieńczą miłość – Frediego. Pokazuje on ujmę na honorze jej idealnego ojca, z którą ciężko jej się będzie pogodzić. Czy kobieta da drugą szansę uczuciu? Posy jest pełną miłości kobietą, dla której rodzina jest najważniejsza. Jest to osoba, do której zawsze można przyjść i wypłakać się. Pomimo swoich osobistych problemów zawsze jest gotowa nieść pomoc i spokój dla swoich bliskich.

Uważam, że tę książkę czyta się lekko, a wszystko za sprawą bardzo dobrego pióra autorki. Gdyby nie codzienne obowiązki mogłabym ją przeczytać w kilka dni, robiąc przerwy tylko na jedzenie i spanie. Fabuła jest ciekawa i zaskakująca. Nie wiadomo co się stanie w przyszłości, a losy bohaterów owiane są tajemnicą. Myślę, że książka przeznaczona jest dla każdego wieku czytelnika oraz każdej płci. Można się przy niej wyluzować oraz zapomnieć o własnych problemach.

Czytając „Pokój motyli” zaczynamy razem z bohaterami przeżywać ich problemy, wspólnie podejmujemy decyzje, ale przede wszystkim doświadczamy ich radości, smutku i tragedii. Przykładowo razem z Posy zastanawiałam się, czy dobrze postępuje dając kolejną szansę jej synowi Samowi i czy też dobrze robi w stosunku do Frediego. Na pewno czytając „Pokój motyli” pokochacie Dom Admirała, Posy oraz jej całą rodzinę.

„Pokój motyli” Lucinda Riley – recenzja

Podsumowując, jest to urocza książka, którą połyka się za jednym razem. Dzięki wartkiej akcji, pełnej licznych zwrotów, nie można się z nią tak łatwo rozstać. Jeszcze raz muszę podkreślić śliczną okładkę, która wyróżnia się na półce pełnej innych pozycji. Czytając powieść jest się jej częścią, członkiem rodziny Montague, która skrywa pełno tajemnic, ale te stopniowo zostają rozwiązane przez autorkę.

Szczególnie polecam tę książkę kobietom, które w natłoku obowiązków, chcą przeczytać opowieść, przy której można odpocząć oraz się zrelaksować. Lucinda Riley zapewni wam rozrywkę na naprawdę wysokim poziomie. Do tego stopnia, że „Pokój motyli” będzie waszym nieodłącznym atrybutem na lepsze i gorsze dni. Sama na pewno sięgnę do niej jeszcze kilka razy.

AGATA KARPIŃSKA

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights