Okładka książki "Prawdziwa historia miłości" Alain de Botton
Książka "Prawdziwa historia miłości" Alain de Botton

„Prawdziwa historia miłości” Alain de Botton – recenzja

Alain de Botton napisał książkę, w której pokazuje w jaki sposób przedstawia się miłość do drugiego człowieka. „Prawdziwa historia miłości” opakowana jest w opowieść, ale równie dobrze może być poradnikiem, dla każdego z nas, nieważne czy jesteśmy już w związku, czy rozglądamy się za drugą połówką.

Materiał powstał dzięki współpracy z księgarnią selkar.pl.

„Prawdziwa historia miłości” Alain de Botton

Wszyscy znamy oszołomienie i ekscytację towarzyszące pierwszym dniom miłości. Ale co dzieje się później? W książce mamy Kirsten oraz Rabiha – poznają się w Edynburgu i zakochują w sobie po uszy. Biorą ślub, rodzą im się dzieci – ale przecież żaden długoletni związek nie sprowadza się do prostego „żyli długo i szczęśliwie”. Czytelnik jest z tą parą na dobre i na złe, od pierwszego zauroczenia, łatwości romantycznego zakochania oraz biegu późniejszego życia.

Przeczytaj także: „KRAINA MARZEŃ” NICHOLAS SPARKS – RECENZJA

Nie mogę wyjść z podziwu, że czytając tę lekturę, miałem przed sobą nie opowieść, ale bardziej poradnik. Naturalnie, Alain de Botton nie przedstawia tego wprost, ale od razu można wyczuć, że za pozornie zwykłą historią kryje się coś jeszcze. „Ta książka jest jak poradnik o związkach i randkowaniu przebrany za powieść”, możemy przeczytać na odwrocie pozycji. Alain de Botton zna się na rzeczy, a my mamy tę możliwość z tego korzystać. Bo bycie z drugą osobą to częste kompromisy, walka z samym sobą, ale przede wszystkim umiejętność wybaczania błędów sobie nawzajem.

Poradnik dla par

Nie mogę pominąć faktu, że ten niby-poradnik to po prostu lekka i przyjemna lektura, która zaciekawi nie tylko te osoby, które już są w związku, ale również tych szukających drugiej połówki. Co ważne, książkę „Prawdziwa historia miłości” czyta się równie dobrze, gdy autor zmierza w te najbardziej trudne tematy. By nawet nie powiedzieć, że gawędzi w chwilach, gdy powinien być śmiertelnie poważny. W lekturze pomagają również autorskie komentarze, które tłumaczą poszczególne zachowania bohaterów.

Przeczytaj także: „W SAMYM ŚRODKU ZIMY” ISABEL ALLENDE – RECENZJA

Ta pozycja, zaliczana do gatunku książki miłosne, może bardzo przypaść do gustu czytelnikom, i tyczy się również mnie, bo pozwala zwykłej Kowalskiej i Kowalskiemu utożsamić się z Kirsten oraz Rabihem. Głównych bohaterów wiele różni (pochodzenie, światopogląd, styl życia), ale także łączy. Możemy więc dowiedzieć się, jak radzi sobie ta dwójka, pomimo tego, że nie są parą idealną i borykają się z tymi samymi problemami, jakie mogą dopaść każdy inny związek.

„Prawdziwa historia miłości” Alain de Botton – recenzja

Jak pokochać całym sercem? Jak sprawić, by kochana osoba poczuła się wyjątkowa? „Prawdziwa historia miłości” to swoista szkoła uczuć, szkoła miłości, skłaniająca do głębokich przemyśleń oraz refleksji. Zauroczenie, początek związku, zakochanie, pierwszy pocałunek, oświadczyny, ślub, wspólne mieszkanie i dzieci. Przebywamy z głównymi bohaterami długą drogę, ale ta podróż nie jest bez celu. Dzięki Alainowi de Bottonowi ta wiedza ma przydać się w naszym życiu.

Ta pozycja, jak i inne książki miłosne, dostępne są do kupienia na selkar.pl.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Dlaczego nie czytamy książek?”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *