Książka
Książka

Nasze TOP10 kryminałów – listopad 2023

Które najnowsze kryminały warto przeczytać w listopadzie? Jak co miesiąc, wydawnictwa przygotowały bogatą ofertę nowości, które zasługują na uwagę. Poniżej znajdziecie nasze rekomendacje w formie zestawienia dziesięciu najciekawszych premier kryminałów na listopad 2023.

Premiery kryminałów listopad 2023. Na co zwrócić uwagę?

Listopad 2023 roku to prawdziwa uczta dla miłośników kryminałów! Nie brakuje nowości, a ich liczba jest na tyle imponująca, że postanowiliśmy przygotować zestawienie najciekawszych tytułów. Wydawnictwa przygotowały bogaty wybór zapowiedzi wydawniczych, co oznacza, że każdy, kto kocha mroczne tajemnice i intrygujące zagadki, znajdzie coś dla siebie.

W poniższym zestawieniu prezentujemy największe perełki w gatunku kryminałów wraz z krótkimi opisami od wydawców. Jesteśmy szczególnie podekscytowani, że w naszym zestawieniu dominują książki napisane przez polskich autorów. Jest w czym wybierać!

Niezależnie od tego, czy preferujesz zagadki detektywistyczne, mroczne thrillery czy tajemnicze historie, w listopadzie znajdziesz coś dla siebie.

Okładka ksiażki "Bezgłos" Katarzyna Puzyńska
Książka „Bezgłos” Katarzyna Puzyńska

Julia Wilk przyjeżdża do niewielkiej miejscowości pod Brodnicą, mając nadzieję, że tu nikt nie rozpozna w niej morderczyni i będzie mogła pozbyć się poczucia winy. Już pierwsza noc przynosi przerażającą wizytę i burzy idylliczną wizję rozpoczęcia nowego życia. Wydaje się, że wystarczy przetrwać do rana. Czy na pewno?

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Okładka książki "Splątanie" Igor Brejdygant
Książka „Splątanie” Igor Brejdygant

Karolina Milewska każdego dnia boi się o swoje życie. Nawet cichy szmer za drzwiami przywołuje najstraszniejsze wizje.

Porwana. Uwięziona. Martwa. Człowiek, który ją prześladuje, czekał na tę chwilę bardzo długo. Przygotował pułapkę i zaplanował każdą minutę jej cierpienia. Zbliżał się krok po kroku, aby uderzyć, gdy będzie całkowicie bezbronna.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.


Okładka książki "Orient" Maciej Siembieda
Książka „Orient” Maciej Siembieda

W najnowszej powieści Maciej Siembieda w pełnej rozmachu powieści, jak zwykle mistrzowsko łącząc fakty i fikcję, ujawnia tajemnice chińskiej mafii i jej powiązania z komunistycznym państwem, zdradza sekrety wywiadów oraz – z wyjątkowym poczuciem humoru – branży złomiarskiej. 

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.


Okładka książki "Śmierć na Wenecji" Maryla Szymiczkowa
Książka „Śmierć na Wenecji” Maryla Szymiczkowa

Ulewny lipiec 1903 roku. W Rzymie kona papież, a Kraków nawiedza wielka woda – Wisła występuje z brzegów i zatapia miasto. Rzeczywistość się zmienia, lecz nie dla samozwańczej detektywki Zofii Szczupaczyńskiej, która musi rozwiązać kryminalną zagadkę. Ofiary są dwie: jedna znaleziona w rzece, druga w wannie.

Profesorowa Szczupaczyńska rzuca się w wir śledztwa i próbuje wyłowić prawdę ze świadków, którzy nabrali wody w usta. Na trop naprowadza ją list denata wysłany przez niego przed śmiercią.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.


Okładka książki "Na uwięzi" Katarzyna Bonda
Książka „Na uwięzi” Katarzyna Bonda

Jakub Sobieski wciąż czeka na sprawę, która przyniesie mu uznanie i pieniądze, a na co dzień przyjmuje rutynowe zlecenia. Pewnego wieczoru pod jego biurem pojawia się kobieta, która prosi go o pomoc w odnalezieniu córki. 

Katarzyna Bonda w najnowszym kryminale nie oszczędza czytelnika, a motywami, jakimi kierują się sprawcy, wręcz przygniata.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Muza.


Okładka książki "Panna Marple. 12 nowych historii" Agatha Christie
Książka „Panna Marple. 12 nowych historii” Agatha Christie

Zbiór opowiadań o legendarnej Jane Marple, napisany przez dwanaście współczesnych bestsellerowych autorek.

Każda z nich na nowo wyobraża sobie pannę Marple – postać stworzoną przez Agathę Christie – zachowując jednakże klasyczne reguły rządzące gatunkiem kryminalnym.


Okładka książki "Krzyk orła" Karin Smirnoff
Książka „Krzyk orła” Karin Smirnoff

„Krzyk Orła” to siódma część przygód Lisbeth Salander i Mikaela Blomkvista. Trzy pierwsze książki autorstwa Stiega Larssona opublikowano w latach 2005–2007, a kolejne napisane przez Davida Lagercrantza ukazały się w latach 2015–2019.

Karin Smirnoff (ur. 1964 r.) szwedzka pisarka i dziennikarka. Debiutowała w 2018 roku powieścią Pojechałam do brata na południe. To pierwszy tom sagi, który podobnie jak dwa kolejne, zyskał status bestsellera w Szwecji. Pod koniec 2021 powierzono jej napisanie trzech kolejnych tomów serii MillenniumKrzyk orła to siódma część przygód Lisbet Salander i Mikaela Blomkvista.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Okładka książki "Wyrobisko" Małgorzata Oliwia Sobczak i Ewa Przydryga
Książka „Wyrobisko” Małgorzata Oliwia Sobczak i Ewa Przydryga

„Tam, pod ziemią, wszystko wydaje się inne. Sól jest twarda i groźna, z ciemności wyłaniają się cienie, a ludzka psychika nieprzewidywalnie się wynaturza. Zjedź z nami w mrok. Wrócisz, a może zostaniesz tam na zawsze?” Sobczak i Przydryga

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie Grupy Wydawniczej Foksal.


Okładka książki "Morderstwo w zimowy dzień" Merryn Allingham
Książka „Morderstwo w zimowy dzień” Merryn Allingham

Dla Flory Steel bujanie w obłokach i leniwe popołudnia to już przeszłość. Nadchodzą zmiany, których nie da się powstrzymać!

Intrygująca powieść kryminalna osadzona w scenerii angielskiej wiosce Abbeymead. Idealna do fanów Sherlocka Holmesa i Herkulesa Poirota.


Okładka książki "Nie oskarżysz mnie" Diana Brzezińska
Książka „Nie oskarżysz mnie” Diana Brzezińska

W Trzeszczynie odkryto zbiorową mogiłę. Sprawa zostaje powierzona Gabrieli Sawickiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 30 do 50 lat. Jednak jest jeszcze coś, co ich łączy. Prokurator z pomocą komisarza Michalskiego próbuje ustalić, kto jest odpowiedzialny za ich śmierć.

W ostatnim tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej wiele się dzieje – wydarzenia zaskakują i doprowadzają czytelnika do szału, a bohaterka znów szokuje!

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Otwarte.


Przeczytaj także: KSIĄŻKI NA JESIEŃ – CO WARTO PRZECZYTAĆ

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *