Książka
Książka

Premiery książek marzec 2023. Po które nowości wydawnicze warto sięgnąć?

Przygotowaliśmy najciekawsze marcowe nowości książkowe 2023 roku. Dla wszystkich, którzy myślą, że po świetnym początku roku w marcu będzie niewiele zapowiedzi wydawniczych, mamy dobre wiadomości. Premier książek marzec 2023 jest naprawdę wiele! Specjalnie dla Was lista powieści, których nie powinno zabraknąć w koszyku. 

Premiery książek marzec 2023. Na co zwrócić uwagę?  

Marcowych nowości w 2023 roku jest naprawdę ogrom! W konsekwencji z początkiem miesiąca przygotowaliśmy premiery książek na marzec 2023. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. My przy wyborze nowości książkowych postanowiliśmy podzielić książki na najważniejsze kategorie i wybraliśmy naszym zdaniem największe perełki. Poniżej lista zapowiedzi książek marzec 2023

Nowości książkowe marzec 2023 – literatura piękna 

Wiosenna noc / Zamek z lodu” Tarjei Vesaas

W swoich mistrzowskich powieściach – „Wiosennej nocy i Zamku z lodu” Tarjei Vesaas umieszcza nastoletnich bohaterów w onirycznych światach. Autor tworzy zapadające w pamięć portrety psychologiczne oraz uniwersalne opowieści o dorastaniu i magicznej sile natury. Podsumowując, norweska klasyka w nowym wydaniu. Więcej na temat tej pozycji na stronie wydawnictwa Poznańskie.

Samoszacunek” Toni Morrison

Umieramy. Być może to właśnie stanowi sens życia. Ale tworzymy język. Być może to jest miarą naszego życia”. Pierwszy w Polsce wybór esejów, przemówień i medytacji Toni Morrison. Noblistka podejmuje sporne kwestie społeczne: praw człowieka, rasy, płci, podziałów i wykluczeń. Dodatkowo w swoich pracach nie pomija tematów dotykających nas na co dzień: globalizacji, poczucia obcości i osamotnienia czy wojny. Również o tej lekturze przeczytacie na stronie wydawnictwa Poznańskie.

Zadziwienie” Richard Powers

„Zadziwienie” to opowieść o relacji ojca z synem, o żałobie, radzeniu sobie ze stratą, inności, nadziei, człowieczeństwu, a także o przyrodzie. Powieść laureata Nagrody Pulitzera i autora bestsellerowej „Listowieści” została nominowana do Nagrody Bookera. Znajdziecie w niej hipnotyzujące wizje życia pozaziemskiego, ale przede wszystkim stawianie ważnych i bolesnych pytań o przyszłość naszej zagrożonej planety. Więcej na stronie Grupy Wydawniczej Foksal.

Córka z Włoch” Soraya Lane

Pierwszy tom zaplanowanego na osiem powieści cyklu „Utracone córki”. „Córka z Włoch” to urzekająca i chwytająca za serce powieść o utraconych miłościach, rodzinnych sekretach i podążaniu krętą ścieżką, którą prowadzi nas serce. Akcja książek Sorayi Lane rozgrywa się w powojennych Włoszech oraz współczesnym Londynie. Seria zachwyci wielbicielki prozy Lucindy Riley, Santy Montefiore, Kristin Hannah i Victorii Hislop. O tej lekturze przeczytacie na stronie wydawnictwa Albatros.

Klucz Sary Tatiana de Rosnay

Francuska odpowiedź na „Listę Schindlera” i „Wybór Zofii”. Klucz Sary to niezwykła powieść przedstawiająca mroczny rozdział historii i pokazująca postawy Francuzów wobec Żydów w okupowanym przez Niemców Paryżu. Powieść pozostaje w sercu i duszy czytelnika. Także o tej powieści dowiecie się więcej na stronie wydawnictwa Albatros.


Zapowiedź książek marzec 2023 – literatura faktu 

Marzec 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie pod względem nowości wydawniczych z gatunku literatura faktu. Dlatego do naszego zestawienia postanowiliśmy wybrać aż trzy pozycje.

Ñameryka” Martin Caparros

Argentyński dziennikarz i podróżnik, Martin Caparros, postanowił przedstawić ogólny obraz społeczeństw Ameryki Łacińskiej – od wielkich metropolii po wioski, od reggaetonu i piłki nożnej po nierówności społeczne i emigrację. Bez wątpienia poznamy Amerykę Łacińską w XXI wieku – taką, jaka jest naprawdę. Więcej informacji o lekturze znajdziesz na stronie wydawnictwa Literackiego.

Koniec tęczy. Chile po Pinochecie” Mateusz Mazzini

Tymczasem przenosimy się do 2019 roku. Chile to jedyne na świecie państwo, w którym rewolucja komunistyczna została przeprowadzona za pomocą demokratycznych wyborów. Po niej nastąpił zamach stanu i siedemnastoletni terror dyktatury Pinocheta. Miliony Chilijczyków wychodzą na ulice, by doprowadzić do referendum konstytucyjnego i stworzyć kraj nie dla polityków, a dla obywateli. Czy im się to uda? Zapraszamy po więcej na stronę wydawnictwa Szczeliny.

Mein Gott, jak pięknie” Filip Springer

Przemierzając rowerem tereny wschodnich prowincji Prus nazwanych później Ziemiami Odzyskanymi, Filip Springer podąża śladami ludzi, którzy – ogarnięci wizją postępu – włączyli się w rewolucję przemysłową, stopniowo przekształcając otaczający ich świat. Mein Gott, jak pięknie” to opowieść, której głównym bohaterem jest pejzaż. Więcej o lekturze na stronie wydawnictwa Karakter.


Nowości wydawnicze marzec 2023 – biografia, historia i fantastyka

Tyson Fury. Na gołe pięści” Tyson Fury

Jak pokonać największe demony i powrócić na szczyt? Historia Tysona Fury’ego kiedyś trafi na wielki ekran, lecz na razie możemy poznać jego trudne losy w kolejnej autobiografii. Na gołe pięści” to ciężka opowieść o wychodzeniu z problemów psychicznych, wielkich pieniądzach, showbiznesie oraz planach na przyszłość. Król Cyganów zawsze uwielbiał podgrzewać atmosferę, będąc jednocześnie szczerym, otwartym, zabawnym i refleksyjnym. Dokładnie taki jest w tej książce. Więcej na stronie wydawnictwa SQN.

Piętnaście sekund. Żołnierze polscy na froncie wschodnim” Piotr Korczyński

W książce autorstwa Piotra Korczyńskiego najważniejsza jest perspektywa okopu lub wieży czołgu, czyli doświadczenia frontowców. Oparty na unikalnych relacjach polskich weteranów reportaż o walkach na froncie wschodnim. Przede wszystkim o Kościuszkowcach i zdobywcach Berlina. Więcej o tej powieści na stronie wydawnictwa Cyranka.

Babel czyli o konieczności przemocy” Rebecca F. Kuang

Pamiętasz wspaniałe opowieści o angielskich gentlemanach i ich eleganckim życiu? Babel czyli o konieczności przemocy” nie będzie opowieścią o nich, ale o ludziach, na których plecach, spracowanych rękach i krwi zbudowano Imperium Brytyjskie z całą jego zamożnością, elitarnością i dobrym wychowaniem. Będzie to gorzka opowieść o wyzysku, niesprawiedliwości i bezwzględnej walce o władzę. O tej lekturze przeczytacie na stronie wydawnictwa Fabryka Słów.


Zapowiedzi wydawnicze marzec 2023 – kryminały 

Marcowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Dlatego oddzielne zestawienie z największymi perełkami tego gatunku znajdziecie na blogu.  

Przeczytaj także: NASZE TOP 5 PREMIER KRYMINAŁÓW – MARZEC 2023

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Czytelnik, recenzent i promotor literatury.

Na co dzień wydawca miejskiego portalu Radia Eska w Białymstoku. Zajmuje się bieżącymi sprawami dotyczącymi stolicy Podlasia, jak również całego regionu. Z mediami, wcześniej głównie sportowymi, związany od 2016 roku. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Prywatnie wielki fan mediów społecznościowych, piłki nożnej oraz serialu „Przyjaciele”.

Kontakt: m.lopienski@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *