Książki
Książki

Majowe premiery, które warto przeczytać

To najlepszy czas, aby przedstawić wam najlepsze według nas majowe premiery. Tym razem proponujemy tytuły z czterech kategorii.

Wybraliśmy majowe premiery. Które według nas warto przeczytać?

Literatura piękna polska

Mnogość rzeczy Marcin Pilis

Przyznam, że nie znam żadnej książki z Wydawnictwa Lira, ale opis tej historii wydał mi się na tyle interesujący, że musiał trafić do majowych poleceń. Dwójka ludzi poznaje się przypadkiem. Zaczyna się między nimi rodzić uczucie, ale ich ograniczenia nie pozwalają na zaangażowanie. Wydaje mi się, że to historia poszukiwania czułości i bliskości, a także próby wkraczania do świata drugiej osoby.


Reportaż

Zła feministka Roxane Gay

Wydawnictwo Cyranka wraca z nowym tytułem od Roxene Gay. Tym razem autorka w esejach opowiada o swojej przygodzie, a raczej drodze do feminizmu. Z opisów wydawcy wynika, że tematyka jest bardzo szeroka, od wpływu kultury na nasze życie, przez opowieści o aborcji, seksie i stereotypach. Zapowiada się ciekawa lektura.


Literatura młodzieżowa

Zakręceni – Tomasz Jastrun

Znając kilka tytułów Tomasza Jastruna myślę, że ta książka będzie świetna. Trudno znaleźć człowieka obdarzonego podobnym poziomem empatii i wrażliwości. Tym razem opowiada historię dwójki nastolatków. Każdy z nich ma swoje problemy, każdy z nich jest zagubiony zarówno w relacji ze sobą, jak i otaczającym ich światem. Historia ma być opowieścią o dorastaniu i myślę, że zarówno młodzi, jak i starsi będą mogli się wiele z niej nauczyć.


Literatura faktu

Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta Agata Twardoch

W poprzednim poleceniu było o powieści Szczepana Twardocha, a tym razem książka jego żony. Czytałam artykuły Pani Agaty i jestem głęboko przekonana o jej nieprzeciętnej inteligencji. W wywiadach brzmi bardzo interesująco, a jej opowieści o architekturze i projektowaniu są niezwykle inspirujące. W tej książce przekazuje głos swoim koleżankom po fachu i pokazuje różne oblicza ich profesji. Jestem ciekawa, bo mądrych ludzi zawsze miło posłuchać.


Jeśli spodobały ci się kwietniowe premiery, może zainteresuje cię również „Ostatnia odyseja”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

5/5 - (3 votes)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *