"Podłość" Olga Mildyn
Książka "Podłość" Olga Mildyn

Kwietniowe premiery, które warto przeczytać

To najlepszy czas, aby przedstawić wam najlepsze według nas kwietniowe premiery. Tym razem proponujemy tytuły z czterech kategorii.

Wybraliśmy kwietniowe premiery. Które według nas warto przeczytać?

Literatura piękna zagraniczna

Żywot i śmierć pana Hersha Libkina z Sacramento w stanie Kalifornia Ishbel Szatrawska

Wydaje się być niemożliwym stworzyć listy ciekawych premier bez propozycji od Wydawnictwa Cyranka. Tym razem dramat o żydowskim emigrancie, który wyjeżdża z Polski, aby podbić Hollywood. Kiedy jego marzenie zaczyna się spełniać, wzbudza zainteresowanie FBI. Muszę przyznać, że jestem niezwykle ciekawa tego tytułu.


Literatura piękna polska

Byk Szczepan Twardoch

Wydawnictwo Literackie i Szczepan Twardoch proponują książkę, która już miała premierę teatralną. Nie umiem powiedzieć, czy to dramat, a jeśli wierzyć opisom recenzentów, to wydaje się, że to monodram. Główny bohater opowiada swoją historię. Tradycyjnie już, bohater Twardocha ma problemy z tożsamością i jest rodowitym Ślązakiem. Wspomina przeszłość, opowiada o swoich grzechach i rozlicza się ze światem. Myślę, że to książka dla wąskiego grona odbiorców ale nazwisko słynnego pisarza może przyciągnąć czytelników.


Reportaż

Nasze ciała, ich pole bitwy. Co wojna robi kobietom Christina Lamb

Wydawnictwo Znak proponuje reportaż korespondentki wojennej, która oddaje głos kobietom. Wojna kojarzy się głównie z walką i zaangażowaniem mężczyzn, którzy decydują się bronić ojczyzny. Ich matki, żony, siostry często pełnią rolę tła, biernych dziewczyn, które zostały w domu. Christina Lamp przedstawia opowieści o zniewoleniu, o broni mężczyzn przeciwko kobietom, o broni, która rani do głębi i pozostawia ślad do końca życia – o gwałcie. Trudno wyobrazić sobie bardziej poruszający reportaż, czekam na niego ze zniecierpliwieniem.


Kryminał

Wstyd – Robert Małecki

Wydawnictwo Czwarta Strona proponuje kryminał z główną postacią kobiecą. Była policjantka odchodzi ze służby po tragicznej śmierci partnera i podejmuje pracę w liceum. W małym mieście Śmierszyn samotnie wychowuje dwóch dorastających synów. Ich spokojne życie zostaje przerwane przez serię zabójstw i zaginięcie jednego z chłopców. Małe miasteczka i nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą być receptą na świetny kryminał.


Jeśli spodobały ci się kwietniowe premiery, może zainteresuje cię również „Ostatnia odyseja”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *