Czerwcowe premiery, które warto przeczytać

To najlepszy czas, aby przedstawić wam najlepsze według nas czerwcowe premiery. Tym razem proponujemy tytuły z pięciu kategorii.

Wybraliśmy czerwcowe premiery. Które według nas warto przeczytać?

Literatura piękna polska

Empuzjon Olga Tokarczuk

1 czerwca 2022 roku miała miejsce premiera nowej książki Olgi Tokarczuk. Sama po nią jeszcze nie sięgnęłam, ale nadrobię w pierwszej wolnej chwili. Książka opowiada historię młodego mężczyzny Mieczysława Wojnicza, który wyrusza do uzdrowiska. Bohater cierpi na gruźlicę i szuka sposobu na zatrzymanie choroby lub wyleczenie. Dodatkowo, w ośrodku prowadzi rozmowy z innymi chorymi na temat sensu życia oraz sytuacji politycznej ówczesnej Europy. Czekam ze zniecierpliwieniem na lekturę.


Literatura piękna obca

Pachinko Min Jin Lee

15 czerwca 2022 roku Wydawnictwo Czarna Owca wydaje Pachinko autorstwa Finalistki National Book Award Min Jin Lee. Książka przedstawia historię koreańskiej rodziny na przestrzeni kilku pokoleń. Opowieść zaczyna się od nieplanowanej ciąży i odrzucenia. Później historia przenosi czytelnika do kolejnych członków rodziny opisując czasy w jakich żyli. Jednocześnie przedstawia historie, jakich doświadczali i ludzi, których spotykali na swojej drodze. Jestem ciekawa i mam nadzieję wkrótce po nią sięgnąć.


Kryminał

Długa noc Wojciech Chmielarz

15 czerwca 2022 roku przypada święto fanów książek Wojciecha Chmielarza, ponieważ Wydawnictwo Marginesy wydaje już szóstą część przygód komisarza Jakuba Mortki. Tym razem autor opowiada kilka historii, które dzieją się podczas jednej nocy. Czego czytelnik może się spodziewać? Wartkiej akcji, ciekawych bohaterów i (mam nadzieję) niebanalnego zakończenia.


Reportaż

Oto ciało moje Aleksandra Pakieła

26 czerwca 2022 roku nakładem ArtRage zostanie wydana książka Oto ciało moje. Z opisu wydawcy wynika, że to zapis wieloletniej walki z bulimią. Problemy związane z odżywianiem wśród kobiet i mężczyzn, to ogromny problem społeczny, który w końcu jest poruszany. Zarówno nasze wychowanie, wymagania społeczne, współczesny kanon piękna popychają nas w stronę ekstremalną. Także i w tym przypadku jestem ciekawa tej książki.


Literatura kulinarna

Dobra książka Marysia Przybyszewska

Wydawnictwo Cyranka proponuje książkę kulinarną ze zdrowymi i szybkimi przepisami dla całej rodziny. Z pewnością książka zawiera zdrowe i łatwe przepisy. Zatem każdy, nawet początkujący kuchcik jak ja, znajdzie przepisy dla siebie.


Jeśli spodobały ci się czerwcowe premiery, może zainteresuje cię również „Z dala od świateł”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *