Książka
Książka

Maj rozpieszcza nas pod względem książkowych nowości. Wydawnictwa przygotowały nam szeroką ofertę, aby wzbogacić swoją biblioteczkę. Dlatego spieszymy z podpowiedzią, które premiery kryminałów warto kupić.

Premiery kryminałów maj 2023. Na co zwrócić uwagę?

Majowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych. Dlatego specjalnie poszerzyliśmy nasze zestawienie do ośmiu najciekawszych pozycji. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. Bardzo cieszy nas, że w zestawieniu majowych nowości dominują powieści polskich autorów. Przed Wami największe perełki z gatunku kryminałów.

Za granicą Wojciech Chmielarz

Za granicą to zupełnie nowa jakość wśród powieści tego gatunku. Najnowsza książka autorstwa Wojciecha Chmielarza to opowieść o opętaniu i odrzuceniu, o tym, że nasze pragnienia mogą zniszczyć życie, a to, co wydaje się spełnieniem marzeń, szybko może stać się przekleństwem. Więcej na temat tej pozycji na stronie wydawnictwa Marginesy.


Zanim przyjdzie potop Dolores Redondo

Morderca zwany Biblijnym Johnem w latach 1968–1969 zabił w Glasgow trzy młode kobiety. Nigdy nie został zidentyfikowany, dlatego sprawa pozostaje nierozwiązana do dziś. Na podstawie tej prawdziwej historii Dolores Redondo, znana autorka thrillerów, tworzy swą opowieść o polowaniu na seryjnego mordercę. Więcej na temat tej książki znajdziecie na stronie wydawnictwa Kobiece.


La Bestia Przemysław Piotrowski

Luis Alberto Garavito Cubillos to najstraszniejszy i najokrutniejszy seryjny morderca w historii świata. Mówi się, że to życie pisze najstraszniejsze scenariusze. I najbardziej niewiarygodne. Trudno się nie zgodzić, bo tak się składa, że „Bestii” właśnie kończy się wyrok. I niewykluczone, że gdy czytacie te słowa, Luis Garavito znów jest wśród nas. Więcej o książce Przemysława Piotrowskiego na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Ta dziewczyna Ruth Ware

Hannah zagłębia się w tajemnicę śmierci April, która zginęła podczas drugiego semestru studiów na Oksfordzie. Gdy odnawia kontakt ze starymi przyjaciółmi uświadamia sobie, że mają coś do ukrycia… Między innymi morderstwo. Najnowsza powieść Ruth Ware to wciągający kryminał na miarę „Tajemnej historii”. Więcej o „Tej dziewczynie” na stronie wydawnictwa Czwarta Strona.


Premiery kryminałów maj 2023. Nowości warte uwagi

Gangway Grzegorz Dziedzic

Nowy kryminał autora najlepszego debiutu ostatnich lat. Teodor Rucki włącza się w walkę o władzę w gangsterskim podziemiu Chicago i w wyścig z czasem, by odnaleźć zaginionego przyjaciela. Grzegorz Dziedzic opisuje rzeczywistość mafijnych porachunków, kryminalnych zagadek i tonących w stylowym mroku miast. Więcej o tej powieści na stronie wydawnictwa Agora.


Konsekwencje Yrsa Sigurðardóttir

Zamordowana kobieta, uprowadzone niemowlę i ojciec pragnący zemsty za śmierć córki. Przez wielu określana jako najlepsza nordycka autorka kryminałów powraca. Yrsa Sigurðardóttir i jej Konsekwencje to kolejna część cyklu o Freyji i Huldarze. Więcej na stronie wydawnictwa Sonia Draga.


Miejsca cieniste Jacek Kalinowski

Miejsca cieniste to opowieść o tym, jak ludzkie losy – dawnych przyjaciół, niedoszłych kochanków, sąsiadów, bliskiej rodziny i przypadkowo poznanych osób – splatają się bezpowrotnie. Jacek Kalinowski zwraca uwagę na to, że strata przychodzi niekiedy w najmniej spodziewanym momencie, stopniowo sącząc swój jad i nieodwracalnie zatruwając życie. Więcej na temat tej książki na stronie wydawnictwa Znak.


Zgłoba Katarzyna Puzyńska

W piętnastym tomie sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa, do miasta przybywa tajemnicza kobieta. Daniel Podgórski zgadza się pomóc jej w śledztwie dotyczącym mężczyzny niesłusznie oskarżonego o cztery morderstwa. Zgłoba Katarzyny Puzyńskiej łączy w sobie elementy klasycznego kryminału, powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym oraz bajkowość klasyki gatunku, jak „Twin Peaks” czy „Stranger Things”. Dlatego więcej na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Przeczytaj także: NASZE TOP 8 PREMIER KRYMINAŁÓW – KWIECIEŃ 2023  

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights