stos otwartych książek
książki

Premiery książek kwiecień 2023. Po które nowości wydawnicze sięgnąć?

Przygotowaliśmy najciekawsze kwietniowe nowości książkowe 2023 roku. Dla wszystkich, którzy myślą, że po świetnym początku roku w kwietniu będzie niewiele zapowiedzi wydawniczych, mamy dobre wiadomości. Premier książek kwiecień 2023 jest naprawdę wiele! Dlatego specjalnie dla Was lista powieści, których nie powinno zabraknąć w koszyku. 

Premiery książek kwiecień 2023. Na co zwrócić uwagę?

Kwietniowych nowości w 2023 roku jest naprawdę ogrom! W konsekwencji z początkiem miesiąca przygotowaliśmy premiery książek na kwiecień 2023. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. My przy wyborze nowości książkowych postanowiliśmy podzielić książki na najważniejsze kategorie i wybraliśmy naszym zdaniem największe perełki. Dlatego poniżej lista zapowiedzi książek kwiecień 2023

Nowości książkowe kwiecień 2023 – Literatura piękna

„Sąsiednie kolory” Jakub Małecki

„Sąsiednie kolory” to powieść o tęsknocie, odwadze i miłości niemożliwej. O stwarzaniu prawdy, pustych miejscach w ciele, leczeniu tańcem i słowach, które wędrują daleko poza śmierć. Podsumowując nie możemy się doczekać! Więcej na temat najnowszej powieści Jakuba Małeckiego na stronie wydawnictwa SQN.

„Panna Kim wie” Cho Nam-Joo

W swojej ostrej prozie Cho Nam-Joo łączy losy ośmiu Koreanek. Udowadnia, że można pisać o odmienności, a jednocześnie być blisko spraw i problemów, które są wspólne dla nas wszystkich. Bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i ile masz lat, to opowieść również o tobie. Dlatego więcej na temat najnowszej powieści Cho Nam-Joo na stronie wydawnictwa MANDO.

„Kilka dni z życia Alice” Liane Moriarty

A gdyby ktoś wymazał z twojej pamięci dziesięć najważniejszych lat życia? Dlatego sięgnij po „Kilka dni z życia Alice”. To historia, która zmusza do myślenia. W inteligentny sposób, bez cienia sentymentalizmu, z dystansem i humorem opisuje przemiany, na jakie z biegiem czasu narażona jest rodzina. Więcej na temat najnowszej powieści Liane Moriarty na stronie wydawnictwa Znak.

„Strażnik tajemnic” Kate Morton

„Seria butikowa” powraca! Czy masz ochotę rozwikłać zagadkę przerażającej zbrodni z przeszłości, odetchnąć klimatem angielskiej prowincji lat sześćdziesiątych oraz przejść się ulicami zbombardowanego po II Wojnie Światowej Londynu? „Strażnik tajemnic” to lektura, która nie pozwoli Ci zasnąć. Więcej na temat najnowszej powieści Kate Morton na stronie wydawnictwa Albatros.


Zapowiedź książek kwiecień 2023 – Reportaż i biografia

„Spin dyktatorzy. Nowe oblicze tyranii w XXI wiekuSergei Guriev, Daniel Treisman

Sergei Guriev i Daniel Treisman przedstawiają wnikliwe portrety współczesnych autorytarnych przywódców. Dodatkowo w pasjonującej książce wyjaśniają, dlaczego w epoce rosnącej nowoczesności i świadomości demokratycznej spin dyktatorzy mogą wciąż być u władzy. Więcej na temat tej książki na stronie wydawnictwa Szczeliny.

„Już nie żyjesz. Historia bombardowania” Sven Lindqvist

Sven Lindqvist, autor reportażu „Wytępić całe to bydło”, przedstawia pasjonującą „historię bombardowania” – historię związaną z rozwojem sił powietrznych oraz prawami wojny i sprawiedliwości międzynarodowej. Co więcej, pisarz w lekturze pokazuje, jak praktyki dwóch wojen światowych narodziły się z wojen kolonialnych. Więcej na temat „Już nie żyjesz. Historia bombardowania” na stronie Grupy Wydawniczej Foksal.

„Michał Koterski. To już moje ostatnie życie” Michał Koterski, Beata Nowicka

„To już moje ostatnie życie” jest niezwykle szczerą rozmową o życiu, uzależnieniach, wychowaniu w rodzinie obarczonej od pokoleń nałogami, o sławie i jej mrocznych stronach. Ale również o miłości, łasce, Bogu i życiu „na trzeźwo”. Więcej o biografii Michała Koterskiego przeczytacie na stronie wydawnictwa Znak.

„Zabić wszystkich” Ryan Green

Prawdziwa historia żyjącego w latach 1891 – 1930 Carla Panzrama, seryjnego mordercy, gwałciciela, podpalacza i włamywacza. Ryan Green przedstawia nam dzieciństwo Panzrama, okres dorastania oraz przestępczą działalność w dorosłym życiu, a także moment jego śmierci. Więcej o tej pozycji na stronie wydawnictwa Wielka Litera.

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego”

„Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to książka poświęcona przede wszystkim bohaterkom, które znane były do tej pory tylko z imienia, lapidarnych wzmianek w tekstach źródłowych lub pojawiały się jako towarzyszki walki swoich kolegów. Są wśród nich dziewczyny młodsze i starsze. Odważne, nieśmiałe, zdeterminowane i wahające się. Więcej o tej pozycji na stronie wydawnictwa Czarne.

„Pół wieku z Borgesem” Mario Vargas Llosa

Co takiego jest w Borgesie, że nie przestaje fascynować? To jego twórczość była inspiracją dla „Imienia Róży” Umberto Eco. To z nim pojedynkuje się Gombrowicz na pokładzie Trans-Atlantyku. Wreszcie to on od zawsze fascynuje Mario Vargasa Llosę. Więcej na temat lektury „Pół wieku z Borgesem” na stronie wydawnictwa Znak.


Nowości wydawnicze kwiecień 2023 – Literatura obyczajowa

„Klub czytelniczy dla samotnych serc” Sara Nisha Adams

„Klub czytelniczy dla samotnych serc” to niezwykle ciepła, wzruszająca i podnosząca na duchu historia o sile tkwiącej w książkach. Ponadto, debiutancka powieść Sary Nishy Adams złamie ci serce, by posklejać je na nowo – silniejsze i bijące jeszcze mocniej, w rytmie przewracanych stron. Dlatego więcej na temat tej pozycji na stronie wydawnictwa Kobiece.

„Ten pierwszy ostatni dzień” Adam Silvera

„Ten pierwszy ostatni dzień” to słodko-gorzka historia, która udowadnia, że życie zawsze jest warte przeżycia go w pełni. Co więcej, jest to prequel bestsellerowej powieści „Nasz ostatni dzień” autorstwa Adama Silvery! Więcej na temat powyższej powieści na stronie wydawnictwa We Need Ya.

„Rzeczy, których nie dokończyliśmy” Rebecca Yarros

Dwie siostry z dobrego domu, pracujące w żeńskiej grupie pomocniczej w Royal Air Force, siłach powietrznych Wielkiej Brytanii. Również niepozorna podwózka, przez amerykańskiego lotnika. A także wielka miłość w czasach wojennych. Lecz także chwile niepewności, czy wróci. Więcej na temat wzruszającej do łez książki „Rzeczy, których nie dokończyliśmy” na stronie wydawnictwa Filia.


Zapowiedzi wydawnicze kwiecień 2023 – Kryminały

Kwietniowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Dlatego oddzielne zestawienie z największymi perełkami tego gatunku znajdziecie na blogu.  

Przeczytaj także: PREMIERY KSIĄŻEK MARZEC 2023. PO KTÓRE NOWOŚCI WYDAWNICZE WARTO SIĘGNĄĆ?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *