Książka
Książka

Nasze TOP 8 premier kryminałów – kwiecień 2023  

Kwiecień rozpieszcza nas pod względem książkowych nowości. Wydawnictwa przygotowały nam bardzo szeroką ofertę, aby wzbogacić swoją biblioteczkę. Dlatego spieszymy z podpowiedzią, które premiery kryminałów warto kupić.

Premiery kryminałów kwiecień 2023. Na co zwrócić uwagę?  

Kwietniowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych. Dlatego specjalnie poszerzyliśmy nasze zestawienie do ośmiu najciekawszych pozycji. Z tego powodu jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. Bardzo cieszy nas, że w zestawieniu kwietniowych nowości dominują powieści polskich autorów. Przed Wami największe perełki z gatunku kryminałów.

„Urwisko” Robert Małecki

Robert Małecki to gwarancja jakości. „Urwisko” to drugi tom nowego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego z policjantami „Archiwum X” Marią Herman i Olgierdem Borewiczem. Bohaterowie muszą rozwiązać zagadkę kolejnej okrutnej zbrodni i nie dać się zwieść własnym demonom. Dlatego lektura brzmi interesująco, jak każda powieść Roberta Małeckiego. Więcej o tej lekturze na stronie wydawnictwa Literackiego.


„Nemezis” Maciej Siembieda

Siła braterstwa i pragnienie zemsty. „Nemezis” to pasjonujący thriller z tajemnicami historii i najmroczniejszymi figurami starożytnej mitologii. Mistrz intrygi, czyli Maciej Siembieda, miesza fikcję z prawdą, a zagadki tożsamości i uwikłanie bohaterów w niebezpieczne namiętności, znajdują wyjaśnienie w mocnym i zaskakującym finale. Cóż chcieć więcej? Po takiej zapowiedzi nic tylko sięgnąć po tę powieść. Więcej o niej na stronie wydawnictwa Agora.


„Samotnia” Anna Kańtoch

W „Samotni”, współczesnym kryminale, Anna Kańtoch buduje intrygę opartą na izolacji. Dodatkowo przedstawia wielowarstwową opowieść o odosobnieniu: wybieranym samodzielnie, narzucanym przez stan zdrowia, miejsce zamieszkania czy niezależne okoliczności. Dlatego nic w tej historii nie jest takie, jak się wydaje. Więcej o tym kryminale na stronie wydawnictwa Marginesy.


Marcel Moss – „Mordercze instynkty”

Trzy historie. Trójka ludzi, których losy połączy jedno wydarzenie. Jeden cel. Marcel Moss powraca z nową powieścią z serii „Mroczna strona” wydawnictwa Filia. „Mordercze instynkty” to opowieść przesycona emocjami, o tęsknocie, stracie i towarzyszącym bólu. Cierpieniu, które ciężko ukoić. Wreszcie, to historia o toksycznej relacji matki z synem, zmaganiach z ciężką depresją i alkoholizmem. Więcej na stronie wydawnictwa Filia.


Nowości kryminałów kwiecień 2023. Premiery warte uwagi

Juan Gomez-Jurado – „Reina Roja. Czerwona Królowa”

„Reina Roja” Juana Gómeza-Jurada to pierwszy tom bestsellerowej serii thrillerów, która sprzedała się w samej Hiszpanii w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Inspektor Jon Gutiérrez, czyli główna bohaterka książki, nie jest policjantką. Nie używa broni i nie posługuje się odznaką, ale mimo to rozwiązała już kilka zawiłych spraw kryminalnych. Dlatego jest uważana za najinteligentniejszą osobę na świecie. Więcej na temat tej książki na stronie wydawnictwa SQN.


Piotr Kościelny – „Układ”

Radosław Grot – były komisarz wrocławskiego wydziału zabójstw, a obecnie prywatny detektyw w szponach alkoholizmu – otrzymuje sprawę, która będzie miała wpływ na jego dalsze życie. W grę wchodzą szokujące powiązania lokalnej polityki, biznesu i grup przestępczych. Na co dzień prywatny detektyw, Piotr Kościelny, powraca z kolejnym kryminałem. Dlatego zapraszamy na stronę wydawnictwa Czarna Owca po więcej informacji na temat „Układu”.


Diana Brzezińska – „Nie odkryjesz prawdy”

W czwartym tomie serii o prokurator Gabrieli Sawickiej kolejne mroczne sekrety zaczynają wychodzić na jaw. Główna bohaterka zrobi wszystko, by nie ujrzały światła dziennego. Ale czy uda jej się ochronić bliskich i samą siebie? Czy odkryje prawdę o seryjnym zabójcy? Wreszcie, czy uwolni się wreszcie od dręczących ją demonów? Diana Brzezińska powraca z nową powieścią, przedostatnią całego cyklu. Dlatego więcej o „Nie odkryjesz prawdy” na stronie wydawnictwa Otwarte.


Camilla Läckberg, Henrik Fexeus – „Kult”

Kult to druga część trylogii autorskiego duetu Camilla Läckberg & Henrik Fexeus. W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Policja rozpoczyna wyścig z czasem i bezwzględnym mordercą działającym według logicznego i rytualnego schematu. Dodatkowo wiele zwrotów akcji sprawią, że to będzie interesująca lektura. Więcej na jej temat na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Przeczytaj także: PREMIERY KSIĄŻEK MARZEC 2023. PO KTÓRE NOWOŚCI WYDAWNICZE WARTO SIĘGNĄĆ?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *