Książka na trawie

Rozpoczęły się wakacje i widać to również patrząc na premiery kryminałów na lipiec 2024. Oferta wydawnicza jest jak co miesiąc interesująca, dlatego stworzyliśmy zestawienie siedmiu najbardziej interesujących nowości z gatunku kryminałów. Serdecznie zapraszamy!

Premiery kryminałów lipiec 2024. Co nowego w księgarniach?

Lipiec 2024 to świetny okres dla entuzjastów kryminałów. Oferta wydawnicza jest niezwykle bogata, dlatego stworzyliśmy zestawienie dziesięciu najbardziej interesujących nowości z tego gatunku. Propozycji było wiele, dlatego na pewno znajdziecie coś dla siebie. Nasza lista zawiera różne lektury – od intrygujących historii po mroczne opowieści pełne napięcia i zaskakujących zwrotów akcji – znajdziecie tu wszystko, co niezbędne do wciągającej lektury.

W poniższym zestawieniu prezentujemy największe lipcowe perełki w gatunku kryminałów wraz z krótkimi opisami od wydawców. Zapraszamy!

Okładka książki "Anubis" Przemysław Piotrowski
Książka „Anubis” Przemysław Piotrowski

Gdyby nie meldunek z Interpolu, akta tej sprawy nadal kurzyłyby się w policyjnym Archiwum X. Dwie zmumifikowane ofiary – jedna z Zielonej Góry sprzed pięciu lat i druga z Hurghady sprzed miesiąca – łączy niepokojący fakt. Komendant Romuald Czarnecki wysyła do Egiptu swojego najlepszego człowieka, Igora Brudnego, w towarzystwie aspirant Jagny Witos, co nie podoba się Julce Zawadzkiej. Brudny nie wie, kim jest morderca ani ile osób zabił, ale jest pewien, że wkrótce uderzy ponownie.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.

Okładka książki "Uwięzieni" T. J. Newman
Książka „Uwięzieni” T. J. Newman

Komercyjny odrzutowiec wpada do oceanu i tonie, pozostawiając uwięzionych pasażerów na pewną śmierć. Sześć minut po starcie samolot spada w Pacyfik, a wybuch silnika podczas ewakuacji pogarsza sytuację. Wśród uwięzionych jest inżynier Will Kent z córką. Ich jedyną nadzieją na przetrwanie jest elitarna akcja ratunkowa prowadzona przez specjalistkę od nurkowania, Chris Kent, która jest matką Shannon i żoną Willa. Rodzina, mimo konfliktów, musi współpracować, by ocalić pasażerów ze szczelnie zatrzaśniętego samolotu balansującego na krawędzi podwodnego klifu.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.

Okładka książki "Burzowa góra" Liza Marklund
Książka „Burzowa góra” Liza Marklund

Podczas obchodów przesilenia letniego w Stenträsk na powierzchni bagna zostaje zauważone ciało, które początkowo uznaje się za zaginioną żonę Wikinga Stormberga. Wkrótce okazuje się, że to ciało mężczyzny, który nie utonął, lecz został zamordowany – ktoś wbił mu kołek w serce i przybił ciało na dnie bagna. To odkrycie wciąga Wikinga w głęboką podróż po rodzinnej historii, w której zaczyna kwestionować prawdę i własną tożsamość. „Burzowa góra” to ostatnia część trylogii o Stenträsk, poprzedzona sukcesami „Kręgu polarnego” i „Zimnego bagna”.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.

Okładka książki "Firma" John Grisham
Książka „Firma” John Grisham

Thriller prawniczy Johna Grishama, który rozpoczął jego światową karierę, opowiada historię Mitcha McDeere’a, absolwenta Harvardu, który zamiast do wielkiej firmy w Nowym Jorku, dołącza do małej kancelarii w Memphis. Początkowo wygląda to na idealną pracę, jednak szybko odkrywa, że firma pierze pieniądze dla mafii. FBI stawia go przed wyborem: pomóc w zdemaskowaniu pracodawców lub trafić do więzienia. Ucieczka nie wchodzi w grę, ponieważ poprzedni uciekinierzy zginęli w tajemniczych okolicznościach. Film z Tomem Cruise’em, nakręcony na podstawie powieści, stał się hitem kinowym, a do książki dołączony jest fragment kontynuacji losów Mitcha.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.

Okładka książki "Prawda i tylko prawda" Stefan Ahnhem
Książka „Prawda i tylko prawda” Stefan Ahnhem

Carl i Helene przeżywają kryzys w związku i postanawiają zamienić się domami z parą z Kalifornii, Scarlett i Adamem, licząc na poprawę relacji. Po przybyciu do Santa Cruz zaczynają doświadczać dziwnych zdarzeń, jak różnice w wyglądzie domu i tajemnicze dźwięki. Jednocześnie Scarlett odkrywa w szwedzkim domu Helene tajną wiadomość. W miarę jak zagadki się mnożą, staje się jasne, że prawda i szczerość są kluczem do rozwiązania problemów, a marzenia mogą obrócić się przeciwko nam.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Marginesy.

Okładka książki "Szeptanka" Karolina Głogowska
Książka „Szeptanka” Karolina Głogowska

Hela to wrażliwa, inteligentna piętnastolatka, która cierpi przez niewyjaśnione ataki szału. Wskutek jednego z nich zostaje wyrzucona z dobrego gdańskiego liceum. W ramach kary spędza lato na kociewskiej wsi razem ze swoją nieogarniającą życia matką, Matyldą, oraz surową babcią i jeszcze mniej przyjemną prababcią. Jedyną odskocznią wydaje się całkiem zabawny „Buba”, chłopak z sąsiedztwa.W starym domu, gdzie straszy, jej ataki powracają. Pomocy szukają u lekarza, lokalnej wiedźmy i księdza. Odkrycie rodzinnej tajemnicy, które może rozwiązać problem Heli, spada na jej matkę, Matyldę.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Mięta.

Okładka książki "Murdle. 100 zagadek kryminalnych do rozwikłania" G.T. Karber
Książka „Murdle. 100 zagadek kryminalnych do rozwikłania” G.T. Karber

Dołącz do detektywa Logico i rozwiązuj intrygujące zagadki kryminalne, badając wskazówki i przesłuchując świadków. Książka oferuje 100 zagadek logicznych, od najłatwiejszych po najtrudniejsze, do rozwiązania których potrzebujesz jedynie ołówka i umysłu. Na końcu znajdziesz podpowiedzi i rozwiązania. Uruchom potęgę logiki w walce ze złem!

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie grupy wydawniczej Publicat.


Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

5/5 - (2 votes)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights