Premiery książek styczeń 2023
Premiery książek styczeń 2023

Premiery książek styczeń 2023. Po które nowości wydawnicze warto sięgnąć?

Przygotowaliśmy najciekawsze styczniowe nowości książkowe 2023 roku. Dla wszystkich, którzy myślą, że początek roku obfituje w niewielką liczbę zapowiedzi wydawniczych, mamy zaskakujące wiadomości. Premiery książek styczeń 2023 jest naprawdę wiele! My przygotowaliśmy listę tych, które mogą Was zainteresować na początku roku.

Premiery książek styczeń 2023. Na co zwrócić uwagę?

Styczniowych nowości w 2023 r. jest naprawdę ogrom! Wraz z początkiem miesiąca przygotowaliśmy premiery książek na styczeń 2023. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. My przy wyborze nowości książkowych postanowiliśmy tradycyjnie podzielić książki na najważniejsze kategorie i wybraliśmy naszym zdaniem największe perełki. Poniżej lista zapowiedzi książek styczeń 2023.

Nowości książkowe styczeń 2023 – kryminały

„Półmistrz” Mariusz Czubaj

Zestawienie premiery książek styczeń 2023 otwiera najciekawszy według nas kryminał. Co ciekawe, „Półmistrz” Mariusza Czubaja to pierwszy tytuł nowej serii wydawniczej „Znak Crime” wydawnictwa Znak.

Opis książki i informacje o autorze znajdziesz na stronie wydawnictwa. Przejdziesz tam, klikając TUTAJ.


Zapowiedzi książek 2023 – literatura piękna

Styczeń 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie pod względem nowości wydawniczych z gatunku literatura piękna. Z tego względu, do naszego zestawienia postanowiliśmy wybrać aż trzy pozycje.

„Elmet” Fiona Mozley

Pierwsza pozycja wydawnictwa Pauza w 2023 roku wydaje się prawdziwą perełką z gatunku literatury pięknej. Książka porównywana do słynnej „Drogi” Cormaca McCarthy’ego, nominowana do wielu prestiżowych nagród. Więcej o książce przeczytasz TUTAJ.

„Ministerstwo prawdy” Carlos Augusto Casas

„Czy w społeczeństwie kontrolującym każdy twój ruch odważysz się myśleć samodzielnie?” – tym pytaniem rozpoczyna się zapowiedź książki Carlosa Augusta Casasa. Więcej o dystopijnej powieści na miarę „Roku 1984” przeczytacie TUTAJ.

„Spaleni w ogniu” Jaume Cabre

11 stycznie 2023 r. premierę będzie miała najnowsza książka słynnego Jaume Cabre. Czytelnik znajdzie wszystko, co najlepsze: wciągającą intrygę, niepokojące, niejednoznaczne postaci oraz nieoczekiwane, zabawne literackie nawiązania – gwarancję prawdziwej przyjemności i nostalgicznej refleksji. Więcej o „Spaleni w ogniu” na stronie wydawnictwa Marginesy.


Zapowiedzi wydawnicze 2023 – historia
„Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924” Orlando Figes

Najciekawszą pozycją historyczną, jeżeli chodzi o premiery książek w styczniu 2023 roku jest „Tragedia narodu. Rewolucja rosyjska 1891-1924” Orlando Figesa. Według wielu ekspertów autor uznawany jest za eksperta w temacie historii Rosji, dlatego ta monumentalna pozycja zapowiada się fenomenalnie! Cały opis książki i więcej informacji o autorze znajdziesz TUTAJ.


Premiery książek styczeń 2023 – reportaż
„Śmiertelni” Atul Gawande

Najciekawszą pozycją z gatunku reportażu, która zostanie wydana na początku 2023 roku, jest książka: „Śmiertelni. Wyzwania medycyny u schyłku życia”. Więcej o samej pozycji i autorze przeczytacie na stronie Wydawnictwa Czarnego. Nam znajdziecie opis książki i notę o Atul Gawande.


Nowości książkowe – literatura obyczajowa
„Poszukiwany ukochany” Beth O’Leary

Na koniec w zestawieniu nowości książkowych dla stycznia 2023 znalazła się powieść obyczajowa „Poszukiwany ukochany” Beth O’Leary. O najnowszej książce z serii „Mała Czarna” więcej przeczytacie na stronie wydawnictwa Albatros. Przejdziesz tam klikając TUTAJ.

Przeczytaj także: WRZEŚNIOWE PREMIERY, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *