Wrześniowe premiery, które warto przeczytać

Macie już wrześniowe premiery, które zamierzacie przeczytać? Jeśli nadal się wahacie, to mamy dla was propozycję! Przeczytajcie książki wybrane przez nas.

Wrześniowe premiery. Co warto przeczytać?

Literatura piękna zagraniczna

7 września 2022 roku ma polską premierę książka „Manifest” Bernardine Evaristo. Z opisu wydawcy wynika, że wszyscy fani „Dziewczyny, kobiety, innej” powinni być usatysfakcjonowani. Tym razem autorka opowiada swoją historię, o tym jak walczyła ze swoimi demonami. Opowiada o drodze jaką przeszła, aby w końcu zaakceptować samą siebie i jaką ogromną siłę zyskała. Przyznaję, że czekam na tę lekturę. Jeśli szukacie idealnej lektury na wrzesień, polecamy właśnie tę.

Literatura piękna polska

19 września 2022 roku ma premierę nowa książka Marcina Wichy „Nic drobniej nie będzie”.

Książka jest zbiorem opowieści. Autor opowiada o drobiazgach życia codziennego, o tym co było i co jest. Na książkę składają się eseje pisane w latach 2017-2021 i nowe teksty.

Literatura faktu

7 września 2022 roku ma premierę reportaż „Kończę z tym Dlaczego dzieci nie chcą żyć? Autorstawa Marty Guzowskiej. Książka ta traktuje o przyczynach samobójstw wśród dzieci. Lektura jest niezwykle poruszająca, a temat wciąż budzi kontrowersje.

Biografia

Pod koniec miesiąca 28 września 2022 roku ma premierę nowa biografia Stanisława Witkiewicza ojca. O ile sama postać Witkacego syna jest dobrze znana, głównie przez swoją ekscentryczność, to ojciec nadal jest wielką tajemnicą. W książce Natalii Budzyńskiej Witkiewicz to wielki człowiek, artysta wszechstronny wyprzedzający swoje czasy. Z drugiej strony człowiek, który się nie wywyższał, znajdujący spokój wśród górali gawędzących na ganku. Z drugiej strony był niezwykle wymagającym ojcem i niewiernym mężem. Człowiek niezwykły, ale zdecydowanie nie był święty. Jeśli chodzi o wrześniowe premiery, przynajmniej u nas zdecydowanie wygrywa właśnie ta pozycja.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również Dlaczego nie czytamy książek?”

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *