książki na deskach kwiatek
premiery

Wybraliście już lipcowe premiery, które chcecie przeczytać? Jeśli nie, prezentujemy najciekawsze tytuły, które trzeba znać. Tym razem będą to wybrańcy z trzech kategorii.

Lipcowe premiery. Które warto przeczytać?

Literatura piękna zagraniczna

13 lipca 2022 roku miała premierę na polskim rynku książka „Zanim wystygnie kawa” autorstwa Toshikazu Kawaguchi. Książka opowiada o magicznej kawiarni, która mieści się przy jednej z mniejszych uliczek w Tokio. Oprócz kawy właściciele oferują możliwość podróży w czasie. Książka przybliża historie czwórki bohaterów, którzy z różnych powodów postanawiają ruszyć w przeszłość. Najważniejszym warunkiem niecodziennych wojaży, jest powrót w wyznaczonym terminie, czyli zanim wystygnie twoja kawa. Jeśli planujecie kupić jakieś lipcowe premiery, to tę warto znać.


Kryminał

19 lipca 2022 roku premierę ma książka Kamili Cudnik pod tytułem „Rytuał”. Historia sprzed wieków opisuje serię morderstw, które rozpoczęło zabójstwo w noc świętojańską. Do sprawy zostaje włączony pruski oficer z tajemniczą przeszłością. Oprócz tego sytuacja polityczna w kraju jest niestabilna, ponieważ z jednej strony trwa wojna rosyjsko-japońska, która osłabia państwo, a z drugiej Polacy szukają szansy na odrodzenie państwa. Lipcowa premiera, którą warto przeczytać.


Literatura faktu

27 lipca 2022 roku premierę ma książka Aleksandra Fiuta pod tytułem „Wyglądy i wglądy”. Najważniejsi polscy pisarze: Miłosz, Gombrowicz, Herbert i Szymborska w obiektywie autora, to uczta dla każdego fana polskiej literatury. Jego zdolność do wyszukiwania szczegółów, do badania niuansu daje szansę na wniknięcie i przyjrzenie się literaturze z nieznanego dotąd poziomu. Mówiąc krótko, jest to pozycja obowiązkowa, dla wszystkich fanów literatury. Jeśli lipcowe premiery są wam obce, a jesteście miłośnikami literatury, tę musicie kupić.


Jeśli spodobały ci się czerwcowe premiery, może zainteresuje cię również „Krwawy rzeźnik”!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights