Okładka książki "Kot, który nauczał zen" James Norbury
Książka "Kot, który nauczał zen" James Norbury

„Kot, który nauczał zen” James Norbury – recenzja

„Kot, który nauczał zen” to książka, która z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy szukasz odprężającej lektury czy książki z głębszymi przemyśleniami nad sensem życia, opowieść napisana przez Jamesa Norbury’ego spełni twoje oczekiwania.

Materiał powstał dzięki współpracy z wydawnictwem Albatros.

„Kot, który nauczał zen” James Norbury

W dalekim mieście mieszkał Kot, który poszukiwał ukojenia w filozofii zen. Mimo że bardzo się starał, nie mógł znaleźć upragnionego spokoju. Kiedy dowiedział się o prastarej sośnie, w gałęziach której można znaleźć oświecenie, natychmiast wybrał się w drogę. Szedł przez pustkowia, góry, dżunglę i świątynne ogrody. Spotkał wiele zwierząt i podzielił się z nimi mądrością, którą zdobywał przez lata. Lecz dopiero koniec wędrówki pozwolił mu zrozumieć, czym tak naprawdę była ta podróż.

Przeczytaj także: „PODRÓŻ” JAMES NORBURY – RECENZJA 

W książce James Norbury opowiada nam o filozofii zen w bardzo ciekawy sposób. Używa porównań i opowiadań, które pomagają zrozumieć jej subtelności. Uwierzcie mi lub nie, ale czytając „Kota, który nauczał zen” odczuwałem spokój i równowagę. Każda strona tej książki jest jak pyszna uczta dla naszej duszy. Czarny kot staje się nie tylko bohaterem, ale też mędrcem, który pokazuje nam drogę przez labirynt naszego codziennego życia.

Okładka książki "Kot, który nauczał zen" James Norbury
Książka „Kot, który nauczał zen” James Norbury

To nie jest typowa książka o kocie

Ilustracje w książce zostały stworzone przy użyciu trzynastowiecznej japońskiej techniki malarskiej, która w doskonały sposób oddaje ducha filozofii zen. Każdy szczegół, każdy cień i linia mają swoje znaczenie, dlatego też każda ilustracja nabiera głębszego wymiaru. Dzięki temu wydanie, które ukazało się nakładem wydawnictwa Albatros, zasługuje na szczególną uwagę i uznanie, czyniąc książkę dobrym wyborem na okolicznościowy prezent.

To, co nas zawsze interesuje w książkach najbardziej, to treść. James Norbury w kojący sposób opowiada historie każdego z bohaterów. Snuje przy tym przekaz mądrości i harmonii, które są głównymi tematami książki „Kot, który nauczał zen”. Narracja jest zadziwiająco prosta, dlatego możemy łatwo identyfikować się z postaciami i wyciągać z ich doświadczeń cenne lekcje życiowe.

A ich nie brakuje przez całą lekturę, a kulminacją są wydarzenia z końcówki lektury. „Kot, który nauczał zen” to opowieść o życiu, miłości, utracie i odnajdywaniu spokoju w najmniejszych szczegółach. James Norbury posługuje się prostym, aczkolwiek pięknym językiem, który zgrabnie oddaje subtelności zen. Czytając tę książkę, zaczynasz rozumieć, że życie może być prostsze, jeśli spojrzysz na nie z odpowiedniej perspektywy.

„Kot, który nauczał zen” James Norbury – recenzja

„Kot, który nauczał zen” to udana kontynuacja „Podróży”, czyli historii przygód Wielkiej Pandy i Małego Smoka. Książka, którą napisał James Norbury, to lektura o nadziei, a opowiedziane tu historie nie są gotowymi odpowiedziami, lecz wskazówkami. Bo wszystko czego potrzebujemy, żeby przezwyciężyć problemy i niedoskonałości, jest w nas, wystarczy to tylko odkryć.

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *