książki jesień

Jesień to czas, gdy przyroda przebiera się w złote odcienie, dni stają się coraz krótsze, a wieczory coraz chłodniejsze. To również idealny moment, by zanurzyć się w fascynujących historiach, którymi nasze książki nas obdarzają. W naszym artykule przybliżymy wam najlepsze książki na jesień, które nie tylko umilą chłodniejsze wieczory, ale także wzbogacą wasze literackie doświadczenia. Odkryj najlepsze powieści na jesień, które warto przeczytać podczas tej kolorowej i magicznej pory roku.

Książki na jesień – zestawienie powieści, które warto przeczytać

Okładka książki "Mam na imię Jutro" Damian Dibben
Książka „Mam na imię Jutro” Damian Dibben

„Mam na imię Jutro” to wzruszająca opowieść o więzi psa i jego pana, ale również o tęsknocie, samotności i klątwie życia wiecznego. Mimo że w rolę narratora w książce wcielił się pies, a jego historia jest magiczna, to lektura skłania do myślenia. Książka autorstwa Damiana Dibbena to jedna z tych książek, które po prostu trzeba przeczytać. A długie jesienne wieczory są dobrym momentem na nadrobienie lektury.

Zapraszamy do lektury naszej recenzji książki.

Okładka książki "Święto ognia" Jakub Małecki
Książka „Święto ognia” Jakub Małecki

Jeśli myślimy o książkach idealnych na jesień, to nie możemy nie wspomnieć o powieściach Jakuba Małeckiego. O czym opowiada „Święto ognia”? To historia o miłości, o rozmaitych dylematach, które rzucane są nam przez los, o wyborach trudnych i tych, które dokonujemy niezależnie od konsekwencji. To bardzo emocjonalna i refleksyjna pozycja.

Zapraszamy do lektury naszej recenzji książki.

Okładka książki "Listowieść" Richard Powers
Książka „Listowieść” Richard Powers

Książka „Listowieść” to nie tylko lektura dla miłośników literatury, ale także dla tych, którzy interesują się ekologią i ochroną środowiska. To literatura, która pobudza wyobraźnię i skłania do refleksji nad miejscem człowieka w przyrodzie. Richard Powers to nasze czytelnicze odkrycie tego roku.

Zapraszamy do lektury naszej recenzji książki.

Okładka książki "Kozioł ofiarny" Daphne du Maurier
Książka „Kozioł ofiarny” Daphne du Maurier

„Kozioł ofiarny” to smutna historia o utracie samego siebie, zamianie tożsamości, ale przede wszystkim ludziach, ich słabościach i żądzach. Daphne du Maurier pokazuje je w różnych sytuacjach: uzależnieniach, podwójnym życiu, rywalizacji między członkami rodziny i chciwości, aby za wszelką cenę zadowolić domowników. Pisarka stworzyła powieść, której nie sposób przeoczyć w „Serii butikowej”.

Zapraszamy do lektury naszej recenzji książki.

Okładka książki "Motylek" Katarzyna Puzyńska
Książka „Motylek” Katarzyna Puzyńska

Umieszczając „Motylka” do tego zestawienia, mieliśmy na uwadze całą sagę Katarzyny Puzyńskiej o policjantach z Lipowa. Pisarka nie tylko świetnie konstruuje intrygę, ale również fascynująco pisze o życiu mieszkańców, o ich wzlotach i upadkach. Sprawia to, że trudno jest oderwać się od tych historii. Strony po prostu same się przewracają. Mamy wrażenie, że jest to spowodowane, między innymi, świetną kreacją bohaterów i tym jak przedstawione są ich role w fabule oraz prywatne życie. 

Zapraszamy do lektury naszej recenzji książki.


Przeczytaj także: JON FOSSE Z LITERACKIM NOBLEM. CO TA NAGRODA MÓWI O POLSKIM RYNKU WYDAWNICZYM?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

By Paweł Łopienski

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane. Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki. Kontakt: pawell@przeczytane.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Verified by MonsterInsights