stos książek kawa roślinka
Marcowe premiery

Marcowe premiery, które warto przeczytać?

Mamy już połowę kolejnego miesiąca, to chyba dobry czas na wybrane przez nas marcowe premiery. Które tytuły warto przeczytać? Zapraszamy na nasz materiał.

Wybraliśmy marcowe premiery. Które według nas warto przeczytać?

Literatura piękna zagraniczna

Upamiętnienie – Brian Washington

Wydawnictwo Cyranka wraca z literaturą piękną. „Upamiętnienie” opowiada o relacji dwóch mężczyzn żyjących w Ameryce. Fabuła skupia się na ich życiu codziennym, pracy i relacjach. Z recenzji można wyczytać, że to zarówno skomplikowana, jak i niecodzienna historia miłosna. Uwagę zwracają także informacje, że książka opowiada o odcieniach amerykańskiego społeczeństwa.


Literatura piękna polska

W środku jesteśmy baśnią – Wiesław Myśliwski

Wydawnictwo ZNAK w dziewięćdziesiąte urodziny pisarza wydaje zbiór wybranych przez niego tekstów. Na lekturę składają się eseje, wywiady i wspomnienia autora. Wiesław Myśliwski jest jednym z najlepszych polskich pisarzy współczesnych i każda jego książka to nowa niezwykła przygoda. Tutaj po raz pierwszy czytelnik otrzymuje opowieści z czasów młodości, wspomnienia z małżeństwa i początków pracy twórczej. Myślę, że to będzie pouczająca lektura.


Reportaż

Dom ojców – Andrzej Muszyński

Wydawnictwo Czarne proponuje nowy tytuł dotyczący poszukiwania tożsamości. Dużo powstało książek dotyczących docierania do korzeni, przeszukiwania swoich drzew genealogicznych i odkrywania zupełnie niezwykłych sekretów. Andrzej Muszyński ma smykałkę detektywistyczną i wrażliwość artysty, stąd zapowiada się świetnie przygotowana, ale i piękna książka.


Kryminał

O włos – Katarzyna Bonda

Wydawnictwo Znak przynosi nowy tytuł królowej polskiego kryminały z serii o detektywie Jakubie Sobieskim. Historia opowiada o seryjnym zabójcy kobiet, który porzuca zbezczeszczone zwłoki w Lesie Kabackim. Do śledztwa angażuje się nieformalnie detektyw Sobieski. Policja pozostaje bezradna, więc wsparcie na pewno się przyda. O kryminałach Katarzyny Bondy powiedziano już wiele, także chętnych zachęcać nie trzeba.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „Milczący zamek”.

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *