Książki na wiosnę

Nasze TOP 10 kryminałów – czerwiec 2024

Czerwiec kryminałami stoi! Wydawnictwa przygotowały bogatą ofertę nowych powieści, dlatego prezentujemy zestawienie najciekawszych premier kryminałów czerwiec 2024.

Premiery kryminałów czerwiec 2024. Co nowego w księgarniach?

Czerwiec 2024 to dobry czas dla miłośników kryminałów. Oferta wydawnicza zaskakuje swoim bogactwem, dlatego zdecydowaliśmy się na zestawienie dziesięciu najciekawszych nowości z gatunku kryminałów. Propozycji było tak wiele, że to zestawienie mogło liczyć nawet dwa razy więcej tytułów. Co szczególnie nas cieszy to fakt, że wśród czerwcowych premier dominują powieści polskich autorów. Nasze zestawienie obejmuje zarówno klasyki gatunku, jak i świeże, nowatorskie podejścia do kryminału. Od intryg kryminalnych rozgrywających się w malowniczych polskich miastach po mroczne opowieści pełne napięcia i zwrotów akcji – mamy dla Was wszystko, czego potrzeba do fascynującej lektury.

W poniższym zestawieniu prezentujemy największe czerwcowe perełki w gatunku kryminałów wraz z krótkimi opisami od wydawców. Zapraszamy!

Okładka książki "Zbędni" Wojciech Chmielarz
Książka „Zbędni” Wojciech Chmielarz

Jan, walcząc z alkoholizmem, śmiertelnie potrąca dziewczynę i w strachu przed konsekwencjami zakopuje ciało w lesie, szukając jej tożsamości w prasie. W Kowarach aspirantka Maria Szulej poszukuje zaginionej dziewczynki, a rodzina wynajmuje detektywa, podejrzewając matkę dziecka. W nowym pensjonacie Aliny i Mirka jedna z pensjonariuszek tajemniczo znika i pojawia się, a dorosły syn właścicieli żyje w strachu przed surową matką.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Marginesy.


Okładka książki "Eksponat" Katarzyna Puzyńska
Książka „Eksponat” Katarzyna Puzyńska

Emerytowana policjantka Klementyna Kopp, znana z wplątywania się w kłopoty, wyrusza w podróż życia, trafiając do miasteczka Last Stop na Florydzie. Tam, stając w obronie napadniętej kobiety, odkrywa tajemniczego topielca i zostaje wciągnięta w szeroko zakrojoną intrygę. Tymczasem bogaty pisarz organizuje na prywatnej wyspie niebezpieczny ultramaraton, podczas którego dochodzi do kolejnych morderstw. Czy Klementyna wyjdzie cało z tej opresji, czy zatrzymanie się w Last Stop okaże się jej największym błędem?

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Prószyński i S-ka.


Okładka książki "Efekt morza" Katarzyna Bonda
Książka „Efekt morza” Katarzyna Bonda

Zaginięcie dziewiętnastoletniej Marty Berg wstrząsnęło całym krajem, a mimo intensywnych poszukiwań, nie udało się jej odnaleźć. Kilkanaście lat później w tym samym miasteczku znaleziono zwłoki zmasakrowanego mężczyzny, co wzbudziło podejrzenia, że mógł on wiedzieć, co stało się z Martą. Do śledztwa zaangażowano profilera Huberta Meyera, który ma przerwać zmowę milczenia i odkryć prawdę.

Czy profiler przerwie panującą zmowę milczenia? Kto z otoczenia Marty wie więcej, niż chce przyznać? Kim jest denat i czy za swoją wiedzę zapłacił życiem?

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Muza.


Okładka książki "Uwolniona" Igor Brejdygant
Książka „Uwolniona” Igor Brejdygant

Kto wyjdzie cało z tej rozgrywki? Thriller polityczny autora „Szadzi”! W 1989 roku dziennikarka Krystyna Swoboda wyjeżdża z Polski, aby napisać przełomowy tekst o walczącej Europie, wyruszając w niebezpieczną podróż z fotoreporterem Pawłem, z którym przeżywa romans. W 2023 roku Julia, czuwając przy łóżku chorej matki, stara się rozwikłać zagadkę śmierci przyjaciela, wnikając w struktury mafii. Odkryta prawda może wstrząsnąć całym krajem.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Znak.


Okładka książki "Ruiny" Małgorzata i Michał Kuźmińscy
Książka „Ruiny” Małgorzata i Michał Kuźmińscy

Prywatna detektywka Sylwia Nowak, doświadczona policjantka i agentka ABW, nie wierzy w wersję prokuratury dotyczącą śmierci Marzeny, jej przyjaciółki z dzieciństwa. Aby odkryć prawdę, jedzie na Dolny Śląsk, gdzie alternatywna grupa teatralna, w której grała Marzena, przygotowuje się do spektaklu. Zwłoki Marzeny znaleziono w stawie nieopodal ruin poniemieckiego domostwa. Śmierć Marzeny to nie jedyna tragedia związana z tym miejscem, a Sylwia stara się odkryć, gdzie kończy się gra, a zaczyna rzeczywistość.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Dolnośląskie.


Okładka książki "Komisarz" C.J. Sansom
Książka „Komisarz” C.J. Sansom

Pierwszy tom bestsellerowego cyklu autorstwa C.J. Sansoma łączy wątki historyczne, kryminalne i prawne z dynamiczną akcją. Głównym bohaterem jest prawnik Matthew Shardlake, który rozwiązuje zagadki kryminalne w czasach Tudorów. W roku 1537 Henryk VIII ogłasza się głową Kościoła, co prowadzi do zmian i przemocy w Anglii. Shardlake zostaje wysłany przez Thomasa Cromwella do benedyktyńskiego klasztoru w Scarnsea, gdzie ma rozwiązać tajemnicę morderstwa komisarza i zniknięcia relikwii. Cykl zdobył prestiżową nagrodę Diamond Dagger i sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Albatros.


Okładka książki "Noc kłamstw" Izabela Janiszewska
Książka „Noc kłamstw” Izabela Janiszewska

Anna i Mikołaj prowadzą idealne życie, ale stają się podejrzanymi o zabójstwo opiekunki swoich dzieci. To wydarzenie odsłania długo skrywane sekrety ich rodziny. Komisarz Leon Mruk, prowadzący śledztwo, musi uważnie słuchać tego, co rodzina Tochmanów pomija milczeniem, bo najgłębsza prawda kryje się w ich kłamstwach.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Czwarta Strona.


Okładka książki "Miraż" Camilla Lackberg i Henrik Fexeus
Książka „Miraż” Camilla Lackberg i Henrik Fexeus

W grudniowym Sztokholmie ktoś grozi ministrowi sprawiedliwości, a w metrze znaleziono szkielety poszukiwanego finansisty i kolejnej osoby. Sprawa trafia do zespołu Miny Dabiry, która jeszcze nie otrząsnęła się po śmierci kolegi z poprzedniego lata. Do pomocy zostaje wezwany mentalista Vincent Walder, zmagający się z osobistymi problemami. Znaleziska w metrze wystawiają na próbę skuteczność zespołu, a tajemnicze wydarzenia prowadzą do wybuchowego finału serii autorstwa Läckberg i Fexeusa.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Czarna Owca.


Okładka książki "Męczennicy na płótnie" Hanna S. Białys
Książka „Męczennicy na płótnie” Hanna S. Białys

Komisarz Bondys, po makabrycznych wydarzeniach w Bydgoszczy, staje przed kolejną trudną sprawą. Z Brdy wyłowiono ciało starszej kobiety z raną kłutą brzucha, a następnie zamordowano kilkuletniego chłopca. Bondys i jego zespół muszą zmierzyć się z seryjnym mordercą. Czas ucieka, a fałszywe tropy komplikują śledztwo. „Męczennicy na płótnie” to drugi tom serii kryminałów z charyzmatycznym komisarzem, który walczy z przestępcą i własnymi demonami.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa SQN.


Okładka książki "Czarny portret" Julia Łapińska
Książka „Czarny portret” Julia Łapińska

Kuba Krall, były fotoreporter wojenny, ma dokumentować pobyt grupy seniorów nad morzem, gdy nagle znika jeden z uczestników, Zygmunt Gretkowski. Gretkowski, konserwator obrazów, pracował nad książką o swojej przeszłości w nazistowskim ośrodku Lebensborn w Połczynie-Zdroju. Kuba łączy siły z policjantką Ingą Rojczyk, aby odkryć prawdę o bolesnej przeszłości Gretkowskiego, śledząc wstrząsające wydarzenia z czasów II wojny światowej i powojennego okresu.

Więcej na temat tej powieści znajdziesz na stronie wydawnictwa Agora.


Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *