polecane premiery
polecane premiery

Nasze TOP4 kryminałów – grudzień 2023

Grudzień to miesiąc, gdy często sięgamy po historie, które przenoszą nas w świat bożonarodzeniowej magii. Nie mogło się jednak obyć bez naszego comiesięcznego zestawienia najlepszych kryminałów. Choć nie jest ich tym razem za wiele, to wierzymy, że w tym przypadku liczy się jakość, a nie ilość.

Premiery kryminałów grudzień 2023. Na co zwrócić uwagę?

Grudzień to miesiąc, w którym miłośnicy kryminałów mogą się cieszyć nowymi tytułami, które doskonale sprawdzą się jako towarzysze zimowych wieczorów. W tym zestawieniu przyjrzymy się kilku najnowszym kryminałom, które wyróżniają się w grudniowej ofercie wydawnictw.

Na liście znajdują się tytuły różnych autorów, zarówno tych uznanych, jak i tych, którzy debiutują na kryminalnej scenie. Możecie spodziewać się intrygujących postaci i misternie skonstruowanych fabuł, które przeniosą was w świat tajemniczych zbrodni i nieoczekiwanych rozwiązań.

W poniższym zestawieniu prezentujemy największe perełki w gatunku kryminałów wraz z krótkimi opisami od wydawców. Na uwagę zasługuje fakt, że w naszym zestawieniu dominują książki napisane przez polskich autorów. Zapraszamy!

Okładka książki "Inne tonacje ciszy" Remigiusz Mróz
Książka „Inne tonacje ciszy” Remigiusz Mróz

Jak wiele może zmienić zapomniana kaseta magnetofonowa? Aspen Wakefield była pewna, że jest przygotowana na wszystko, co los rzuci jej pod nogi w pierwszym dniu college’u. Myliła się. Przez rozpędzoną półciężarówkę, która wbiła się w jej samochód, straciła nie tylko matkę, ale także wszystko, na co dotychczas pracowała.

Obudziwszy się w szpitalu, zobaczyła obcego chłopaka siedzącego przy jej łóżku. Nigdy wcześniej go nie widziała, nie miała pojęcia, kim jest. Grayson Joyce przysporzy jej tylko i wyłącznie problemy i ona o tym wie.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Czwarta strona.


Okładka książki "Wartka śmierć" Robert Galbraith
Książka „Wartka śmierć” Robert Galbraith

Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling – ­autorki bestsellerowej serii o Harrym Potterze. Wartka śmierć to siódmy tom epickiej serii kryminalnej – przepełniona niepokojem i wielkimi emocjami kontynuacja losów Robin i Strike’a.

Do Cormorana Strike’a zgłasza się zaniepokojony ojciec, którego syn Will przyłączył się do sekty religijnej gdzieś w wiejskiej głuszy hrabstwa Norfolk. Aby ratować Willa, wspólniczka Cormorana Robin Ellacott postanawia przeniknąć do sekty i zamieszkać wśród jej członków. Nie jest jednak gotowa na okrucieństwa, których będzie świadkiem, ani na cenę, jaką przyjdzie jej zapłacić za swoje zawodowe ambicje.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie grupy wydawnicze Publicat.


Okładka ksiażki "Ostatnie życzenie" Igor Adamczyk
Książka „Ostatnie życzenie” Igor Adamczyk

Dawid Heller wykonuje nietypowy zawód – spełnia ostatnie życzenia ludzi na łożu śmierci i dzięki tej profesji jest już rozpoznawalny w okolicy. Po tragicznej wieści o złośliwym nowotworze wykrytym u jego córki życie Dawida wywraca się do góry nogami. Musi zdobyć pieniądze na leczenie dziewczynki. Któregoś dnia otrzymuje telefon od umierającej staruszki ze zleceniem odnalezienia jej zaginionego niemal ćwierć wieku temu wnuka.

Jakie sekrety skrywają okolice Jeziora Skrzyneckiego? Co się stało z chłopcem? Jak straszne fakty ujrzą światło dzienne?

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Nocą.


Okładka książki "Usprawiedliwiona" Kinga Łukasik
Książka „Usprawiedliwiona” Kinga Łukasik

Podkomisarz Katarzyna Szyszkiewicz nagle zostaje wezwana na komendę. Zagadkowe morderstwo czterolatki i żądanie sprawcy, aby to właśnie Szyszka prowadziła śledztwo, burzą wszystkie jej plany.

Morderca – nazywany Poetą ze względu na moralizujące wierszyki z rzędami cyfr, które zostawia przy ciałach ofiar – pozostaje nieuchwytny. Dlaczego akurat Szyszka została wytypowana przez mordercę do tej sprawy? Wkrótce się okaże, że odpowiedź tkwi nie tylko w zaszyfrowanych wiadomościach Poety, a kluczem do rozwiązania zagadki może być… zawodna pamięć.

Więcej na temat tej powieści przeczytasz na stronie wydawnictwa Novae Res.


Przeczytaj także: NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA – CO PRZECZYTAĆ W 2023 ROKU?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

Zostaw po sobie ocenę!

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *