Książka
Książka

Premiery książek luty 2023. Po które nowości wydawnicze warto sięgnąć?

Przygotowaliśmy najciekawsze lutowe nowości książkowe 2023 roku. Dla wszystkich, którzy myślą, że po świetnym początku roku w lutym będzie niewiele zapowiedzi wydawniczych, mamy zaskakujące wiadomości. Premiery książek luty 2023 jest naprawdę wiele! Specjalnie dla Was lista powieści, których nie powinno zabraknąć w koszyku.

Premiery książek luty 2023. Na co zwrócić uwagę? 

Lutowych nowości w 2023 roku jest naprawdę ogrom! W konsekwencji z początkiem miesiąca przygotowaliśmy premiery książek na luty 2023. Wydawnictwa przygotowały naprawdę szeroką ofertę zapowiedzi wydawniczych, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy z Was wybierze coś dla siebie. My przy wyborze nowości książkowych postanowiliśmy podzielić książki na najważniejsze kategorie i wybraliśmy naszym zdaniem największe perełki. Poniżej lista zapowiedzi książek luty 2023.

Nowości książkowe luty 2023 – literatura piękna

„Jestem głód” Petra Dvorakova

Petra Dvorakova, jedna z najważniejszych czeskich pisarek współczesnych, bezkompromisowo porusza ważne tematy społeczne, ubierając je w świetną fabułę. „Jestem głód” to opowieść z wyraźnymi motywami autobiograficznymi. Wychowująca się w opresyjnej rodzinie dziewczynka uzdolniona plastycznie poszukuje własnej drogi, własnych uczuć, własnego ja. Bez wątpienia pisarka swoją pierwszą powieścią Wrony rozbudziła apetyty, a poprzeczka stoi bardzo wysoko. Jesteśmy jednak pewni, że „Jestem głód” spełni oczekiwania i ponownie będzie o niej głośno.

Ptaki i inne opowiadania Daphne du Maurier

Ptaki i inne opowiadania” to sześć wybitnych opowiadań brytyjskiej mistrzyni grozy i suspensu, jednej z najważniejszych pisarek w historii literatury. Opowiadanie tytułowe, „Ptaki”, zostało zekranizowane przez Alfreda Hitchcocka. Po raz kolejny Wydawnictwo Albatros stanęło na wysokości zadania. Piękne wydanie to kolejny powód, aby sięgnąć po tę książkę. Jeśli czytaliście Rebekę, którą mieliśmy przyjemność zrecenzować, koniecznie sięgnijcie również po opowiadania. Więcej na stronie wydawnictwa.

Paradajs” Fernanda Melchor

„Paradajs” to dosadny i drobiazgowy obraz meksykańskiego społeczeństwa, ukazujący jego rasistowskie, klasowe i przemocowe tendencje. Tym razem przenosimy się do luksusowego kompleksu mieszkaniowego Paradajs. Dwóch nastolatków uzależnionych i pragnących uciec od problemów, opracowują plan, aby wydostać się z sytuacji bez wyjścia. Zazdrość oraz pragnienie lepszego bytu popychają ich do zbrodni. Książka autorstwa Fernandy Melchor zapowiada się na pełną brutalności i przemocy, ale i wielu zwrotów akcji. Nie możemy się doczekać! Zapraszamy na stronę wydawnictwa Mova, gdzie znajdziecie więcej informacji.

„Segretario” Maciej Hen

„Segretario” to awanturnicze losy dwojga cudzoziemców w fascynującym, wielokulturowym Krakowie końca XV wieku. Gredechin Specht z Heidelbergu jako 14-latek wyrusza na podbój świata w chłopięcym przebraniu, jako Georg Starkfaust. Wreszcie dziewczyna, po dwóch latach wędrówek po Europie, swoje miejsce odnajduje w Krakowie. Jak wygląda jej codzienność w męskich szatach? Do czego to doprowadzi? My już nie możemy się doczekać! Więcej informacji na stronie wydawnictwa Literackiego.


Zapowiedź książek luty 2023 – biografie

Luty 2023 roku zapowiada się rewelacyjnie pod względem nowości wydawniczych z gatunku biografia. Dlatego do naszego zestawienia postanowiliśmy wybrać aż trzy pozycje.

„George Sand i język wolności” Beate Rygiert

Historia ukochanej Fryderyka Chopina, kobiety, która łamała wszelkie konwencje. Mamy nadzieję, że właśnie w takim stylu będzie ta biografia. Spodziewamy się książki równie ciekawej jak życie i twórczość francuskiej pisarki. George Sand rozgłos zdobyła śmiałością podejmowanych tematów i niezależnym sposobem życia. I oczywiście szczegóły z życia z Chopinem. To powinna być dobra lektura! Więcej na stronie wydawnictwa Marginesy.

„Lady Gaga: Applause. Biografia ikony”

Piosenkarka, aktorka, wizjonerka, aktywistka. Bez wątpienia ikona popkultury i muzyki. Lady Gaga nie podąża za trendami, ona je kreuje. Piosenkarka jest żywą legendą, dlatego nie trzeba polecać biografii, w której poznamy artystkę z innej, mniej znanej strony. Więcej o książce przeczytasz na stronie wydawnictwa Znak.

„Rodziewicz-ówna. Gorąca dusza” Emilia Padoł

„Rodziewicz-ówna. Gorąca dusza” to awanturnicza biografia postaci, która wymyka się wszelkim uproszczeniom. Żarliwa katoliczka, surowa konserwatystka, patriotka tworząca romansowe fabuły i pisząca „ku pokrzepieniu serc”, ale też osoba nieheteronormatywna, buntująca się przeciwko powszechnym oczekiwaniom, społecznica. Kim więc była Rodziewiczówna? Cały opis książki na stronie wydawnictwa Literackie.


Zapowiedzi wydawnicze luty 2023 – kryminały

Lutowych nowości w 2023 roku ponownie jest ogrom! Było ich aż tyle, że postanowiliśmy przygotować premiery najlepszych kryminałów. Oddzielne zestawienie z największymi perełkami tego gatunku znajdziecie na blogu.

Przeczytaj także: NASZE TOP 5 PREMIER KRYMINAŁÓW – STYCZEŃ 2023

Może Cię zainteresować również: PREMIERY KSIĄŻEK STYCZEŃ 2023. PO KTÓRE NOWOŚCI WYDAWNICZE WARTO SIĘGNĄĆ?

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuTwitterze Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *