Książki na prezent świąteczny

Książki na prezent świąteczny – co wybrać pod choinkę?

Wybieranie idealnej książki na prezent świąteczny może być fascynującym zadaniem, zwłaszcza że literatura oferuje ogromny wybór gatunków i tematów. Oto kilka pomysłów, które pomogą Ci znaleźć idealny prezent pod choinkę dla każdego miłośnika czytania.

Książki na prezent pod choinkę

Zastanawiasz się, co podarować bliskim pod choinkę? Oto propozycje, które z pewnością pomogą wam w tym dylemacie – książki na prezent świąteczny! W naszym tekście przyjrzymy się fascynującym światom literackim, które mogą być doskonałym upominkiem dla każdego, niezależnie od gustu czy wieku. Czytelnicy znajdą tu propozycje z różnych gatunków, zapewniając niezapomnianą podróż po literackiej fikcji. Świąteczne prezenty, które trwale pozostaną w pamięci – sprawdź, jakie książki warto wręczyć pod choinkę!

Okładka książki "Chłopi" Władysław Stanisław Reymont
Książka „Chłopi” Władysław Stanisław Reymont

Życie zgodne ze zmieniającymi się porami roku, kultem ziemi i sezonowymi pracami w polu. Na tle tego unikatowego mikroświata wiejskiej wspólnoty rozgrywają się losy Macieja Boryny, jego dzieci, a także pięknej, młodej i tajemniczej Jagny.

„Chłopi” to nie tylko obraz wiejskiej codzienności i malownicze opisy przyrody, lecz przede wszystkim historia tragicznej miłości i pożądania, ukazująca reguły życia w małej społeczności, w której każdy zajmuje określone miejsce, a wyjście poza ramy hierarchii grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

Nowe wydanie najsłynniejszego dzieła Władysława Stanisława Reymonta towarzyszy filmowi „Chłopi” w reżyserii DK Welchman i Hugh Welchmana, zrealizowanemu w technice animacji malarskiej podobnie jak poprzednia produkcja studia BreakThru Films, okrzyknięty arcydziełem „Twój Vincent”.

Więcej o tej książce przeczytasz na stronie wydawnictwa Agora.


Okładka książki "Pieśń o Achillesie" Madeline Miller
Książka „Pieśń o Achillesie” Madeline Miller

Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.

Zapowiedź tej tragedii nie opuszcza go ani na krok, lecz Achilles nie żyje w jej cieniu. Jest najpiękniejszym, najsilniejszym i najbardziej utalentowanym synem Grecji, złotym dzieckiem, które z czasem przeistacza się w największego bohatera swoich czasów.

Nasza recenzja książki: https://przeczytane.net/piesn-o-achillesie-madeline-miller-recenzja/


Okładka książki "Opowieść podręcznej" Margaret Atwood"
Książka „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood”

Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać. Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Ale Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, wychowywali córeczkę, miała pracę, własne pieniądze i mogła mówić. Ale tego świata już nie ma…

Więcej o tej książce przeczytasz na stronie wydawnictwa Wielka Litera.


Okładka książki "Małe kobietki" Louisa May Alcott
Książka „Małe kobietki” Louisa May Alcott

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej, opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee.

Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek.

Więcej o tej książce przeczytasz na stronie wydawnictwa MG.


Okładka książki "Rebeka" Daphne du Maurier
Książka „Rebeka” Daphne du Maurier

Podczas wyprawy na Riwierę Francuską nieśmiała dziewczyna poznaje zamożnego wdowca, Maxima de Wintera, i po krótkiej znajomości zgadza się za niego wyjść. Szczęśliwe chwile kończą się, kiedy małżeństwo przyjeżdża do Manderley – rodzinnej posiadłości Maxima. W mężczyźnie zachodzą niewyjaśnione zmiany, a nowa pani de Winter uświadamia sobie, że w ogóle go nie zna…

Pozbawiona przyjaciół dziewczyna zostaje sama w ogromnej rezydencji, gdzie wciąż unosi się duch poprzedniej żony Maxima – Rebeki – która zginęła tu rok wcześniej w niewyjaśnionych okolicznościach. Nowa pani de Winter postanawia odkryć, kim była jej doskonała poprzedniczka i jaki straszny los spotkał ją w Manderley…

Nasza recenzja książki: https://przeczytane.net/rebeka-daphne-du-maurier-recenzja/


Przeczytaj także: NAJLEPSZE KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA – CO PRZECZYTAĆ W 2023 ROKU?

Jeśli chcesz nas wesprzeć, postaw nam KAWĘ! Zastrzyk energii gwarantowany!

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym FacebookuX-ie (dawniej Twitterze) i Instagramie!

5/5 - (1 vote)

Redaktor prowadzący bloga Przeczytane.

Książkoholik. Miłośnik literatury pięknej, brytyjskiej muzyki i francuskiej piłki.

Kontakt: pawell@przeczytane.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *