lutowe premiery "Podłość" Olga Mildyn
Lutowe premiery

Lutowe premiery, które warto przeczytać?

Mamy już połowę nowego miesiąca, to chyba dobry czas na wybrane przez nas lutowe premiery. Po które książki warto sięgnąć? Zapraszamy na nasze zestawienie.

Wybraliśmy lutowe premiery, które według nas warto przeczytać?

Esej

Twoja kaczka jest moją kaczką – Deborah Eisenberg

Wydawnictwo Cyranka jest jednym z objawień wydawniczych 2021 roku i wydaje coraz ciekawsze tytuły. 21 lutego 2021 odbędzie się premiera, pierwszej książki wydanej po polsku – Deborah’y Eisenberg. Autorka jest wszechstronną myślicielką, artystką, pisarką a także profesorem na Uniwersytecie Columbia. Jej debiut na polskim rynku, to książka z przemyśleniami dotyczącymi życia ale i nas samych okraszonych niezwykłym humorem Eisenberg. Szykuje się niezła czytelnicza uczta.


Literatura piękna zagraniczna

Podziemie pamięci – Yoko Ogawa

Wydawnictwo Tajfuny w lutym prezentuje nowy tytuł autorki „Ukochanego równania profesora” Yoko Ogawy, o tajemniczym tytule „Podziemie pamięci”. Tym razem autorka zabiera czytelnika do świata dystopijnego, gdzie myśli są kontrolowane, a przedmioty codzienne znikają i zostają zapomniane. Muszę przyznać, że jestem niezwykle zaintrygowana tym tytułem i liczę na wspaniałą przygodę.


Reportaż

Adresy, co mówią nam o tożsamości, statusie i władzy – Deirdre Mask

Wydawnictwo Znak na początku lutego przynosi niecodzienny reportaż o adresach. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, jak istotne jest posiadanie adresu, ale kiedy zastanowimy się, jak w innych okolicznościach dostarczono by nam przesyłkę, albo jak wyjaśnić dokąd ma dojechać karetka, punkt widzenia się zmienia. Świat postrzegany przez miejsca, może okazać się bardziej skomplikowany albo dla przekory zupełnie prosty. Przeczytamy, zobaczymy.


Poezja

żywe linie nowe usta – Marcin Mokry

Biuro Literackie wydaje nowy zbiór poezji Marcina Mokrego. Autor oprócz tego, że jest niezwykłym poetą, to angażuje się w działalność kulturalną. Jest kuratorem literackim Slot Art Festivalu oraz współtworzy projekt „Dings”. Nowy tom będzie pewnie o życiu i o tych momentach, które autora zatrzymuje we wspomnieniach. Na ich podstawie tworzy swoje nowe utwory i są pięknie prawdziwe.


Kryminał

Gniazdo – Jędrzej Pasierski

Wydawnictwo Czarne wraca z piątym tomem przygód komisarz Niny Warwiłow pióra Jędrzeja Pasierskiego. Tym razem dzielna komisarz musi rozwikłać zagadkę zbrodni, która została popełniona w górskim hotelu wśród członków rodziny. W tle nadchodzące święta Bożego Narodzenia, rodzinna intryga i niewyjaśnione zagadki przeszłości. Trochę mi to pachnie Agatha’ą Christie.

Jeśli spodobał ci się ten materiał, może zainteresuje cię również „V2”.

Więcej ciekawostek o literaturze znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

5/5 - (1 vote)
Spodobał Ci się ten artykuł? Udostępnij go znajomym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *